trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 70617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 07, 2015, 10:38:36 pm »
Kto chce niech czyta same WKKM i głosuje też na WKKM.
Ja nie widzę tu żadnego problemu.

ja widze jeden, czysto formalny

przypominam, że jednym z celów takiej listy ma być promowanie najlepszych komiksów i serii wśród osób, które nie miały z nimi styczności.

nawiazujac do mojej poprzedniej, gastronomicznej analogii, promowanie marnych hamburgerow moze byc problematyczne, ale w rozsadnej dawce da sie z tym zyc.
wciskanie calej listy "kanapek" z macka, jako promocji najlepszych posilkow, to jakas patologia.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 08, 2015, 05:56:42 am »
Turucorp: "wciskanie calej listy "kanapek" z macka, jako promocji najlepszych posilkow, to jakas patologia."

Nie wiem jak inni użytkownicy, ale przy okazji swojego zestawienia nie zamierzałem nikomu nic "wciskać". Po prostu wskazałem te tytuły, które moim zdaniem okazały się dobrą lekturą. Nie chcę wypowiadać się za wywołanego kolegę, ale podejrzewam, że on również niekoniecznie miał zamiar zabawiać się w sugerowane zagrywki. No i dla jednych "marnymi hamburgerami" będą komiksy superbohaterskie, a dla innych "powieści graficzne" o przysłowiowym trudzie irańskiego żniwiarza, które zwykło się obcmokiwać w TVP Kultura ("bo wypada", "bo wybitne" etc.). Dlatego podzielam zdanie aby każdy głosował jak mu serce i rozum dyktuje w żadnym wypadku nie kierując się "parytetami".

Offline turucorp

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 08, 2015, 08:22:20 am »
Nawimar, przeciez nikt nikomu nie zabrania glosowac.
Jednak, podajac swoje nominacje, trzeba sie liczyc z tym, ze zostana one W ODPOWIEDNIM WATKU skomentowane i przy bardzo spolaryzowanym doborze komiksow, komentarze moga punktowac taka sytuacje.
Po to jest ten temat i to forum, rozmawiamy, dyskutujemy, komentujemy, zamiast "miziac sie pytkami", a jesli ktos czuje sie obrazony samym faktem, ze inni uzytkownicy maja inne zdanie, no coz, widocznie pomylil fora.

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:29:43 am »
Cytuj
6. Funky Koval Integral (z braku laku)


A ten "brak laku" wynika z tego, że więcej polskich komiksów nie czytałeś, czy po prostu nie zasługują one
na umieszczenie ich w Twojej topce?

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 08, 2015, 10:42:45 am »

i jeszcze taka mała dygresja ciekawe ile osób twierdzących, że komiks który wygrał nie powinien wygrać go czytało (ba... ile z tych osób miało go w ręku). Ale przecież najłatwiej powiedzieć "nie czytałem, ale na stówę beznadziejne"
Też jestem ciekaw ile osób miało go w ręku - wyszedł nakładzie 50 czy 100 sztuk? Jak na razie 1 (słownie: JEDNA) osoba go wymieniła w propozycjach na TOP krajowych komiksów.

Nie, nie oceniam tylko ciekawe czy ktoś wie jakie były kryteria doboru 20 komiksów do głosowania na MFGiK? SITWA rulez!

A na tym forum przynajmniej każdy wymienia co mu na sercu leży - a jak to na forum, komentarze były, są i będą.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:18:47 am »
Też jestem ciekaw ile osób miało go w ręku - wyszedł nakładzie 50 czy 100 sztuk? Jak na razie 1 (słownie: JEDNA) osoba go wymieniła w propozycjach na TOP krajowych komiksów.

czyli obstawiam, że z wszystkich głosujących na tym forum komiks ten czytała wyłącznie ta jedna osoba.

Nie, nie oceniam tylko ciekawe czy ktoś wie jakie były kryteria doboru 20 komiksów do głosowania na MFGiK? SITWA rulez!

wiedziałem że to w końcu się wyda. ATY (wydawca tego komiksu w tym i ja) zapłaciła organizatorom i tworzącym listę tych 20 komiksów do głosowania (bez sensu, na liście powinny być wszystkie komiksy jakie wyszły w danym roku - ponad 300. A jeżeli nie pojawiłby się na liście jakikolwiek komiks (nie ważne, że nie zawsze instytucje kulturalne które wydają jakiś komiks jednorazowo informują serwisy o premierze tegoż) to całe głosowanie powinno być uznane za nieważne). Za tę kasę którą zapłaciliśmy można było opłacić przylot wszystkich zagranicznych gości. Ale opłacało nam się...

A. i nakład był 5 sztuk. nie wiem skąd Ci się wzięło 50 lub 100.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:24:25 am »

A. i nakład był 5 sztuk. nie wiem skąd Ci się wzięło 50 lub 100.
Aa faktycznie - przecież w necie pojawiła się informacja, że nakład był mikroskopijny.

To jakie w końcu były kryteria selekcji tej dwudziestki do głosowania?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:35:53 am »
@Ystad drugie wydanie tego komiksu jest w zapowiedziach gildii na styczeń. Wiadomo kiedy dokładnie będzie on dostępny i jaka będzie jego cena? Warto byłoby go zakupić, aby się zapoznać, a skoro nakład drugiego wydania również ma być niewielki to trzeba trzymać rękę na pulsie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:45:01 am »
@Ystad drugie wydanie tego komiksu jest w zapowiedziach gildii na styczeń. Wiadomo kiedy dokładnie będzie on dostępny i jaka będzie jego cena? Warto byłoby go zakupić, aby się zapoznać, a skoro nakład drugiego wydania również ma być niewielki to trzeba trzymać rękę na pulsie.

Ta konkretna wersja okładkowa ma wyjść 17 stycznia we Wrocławiu na Złotych Kurczakach (jest to edycja typowo "festiwalowa"). Dosyć mocno ograniczony nakład. Nie 5 a 3 egzemplarze.
Nie wiem czy będzie do dostania po ZK
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 08, 2015, 12:09:48 pm »
To wydając w tym roku ponownie "Planetę uciętych kończyn", odbieracie szansę innym komiksom na zdobycie nagrody dla najlepszego polskiego albumu na MFKiG 2015.  :roll:

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 08, 2015, 12:40:21 pm »
Też jestem ciekaw ile osób miało go w ręku - wyszedł nakładzie 50 czy 100 sztuk? Jak na razie 1 (słownie: JEDNA) osoba go wymieniła w propozycjach na TOP krajowych komiksów.

Nie, nie oceniam tylko ciekawe czy ktoś wie jakie były kryteria doboru 20 komiksów do głosowania na MFGiK? SITWA rulez!

A na tym forum przynajmniej każdy wymienia co mu na sercu leży - a jak to na forum, komentarze były, są i będą.  :cool:

Być może ktoś, kto był odpowiedzialny za dobór tytułów podzialał zdanie recenzentów, którzy wyrażają się o tym komiksie
bardzo ciepło:

http://dzikabanda.pl/literatura,2/planeta-ucietych-konczyn,3305.html

http://ziniol.blogspot.com/2014/06/przeczytane-01.html

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/opowiesci-niestworzone/1/recenzja

Offline kickic

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:21:24 pm »
No i dla jednych "marnymi hamburgerami" będą komiksy superbohaterskie, a dla innych "powieści graficzne" o przysłowiowym trudzie irańskiego żniwiarza, które zwykło się obcmokiwać w TVP Kultura ("bo wypada", "bo wybitne" etc.).

Czy mógłbyś napisać kto w TVP Kultura obcmokiwał " bo wypada", jakie tytułu były obcmokiwane "bo wypada" i na czym te obcmokiwanie polegało?

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:46:21 pm »
A. i nakład był 5 sztuk. nie wiem skąd Ci się wzięło 50 lub 100.

Być może ktoś, kto był odpowiedzialny za dobór tytułów podzialał zdanie recenzentów, którzy wyrażają się o tym komiksie
bardzo ciepło:

http://dzikabanda.pl/literatura,2/planeta-ucietych-konczyn,3305.html
http://ziniol.blogspot.com/2014/06/przeczytane-01.html
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/opowiesci-niestworzone/1/recenzja

to znamy już tych wszystkich 5 szczęśliwców :)

a swoją drogą to szkoda, że komiks, który zgarnął jedną z ważniejszych (a przynajmniej bardziej znanych) nagród jest w niecałe pół roku po festiwalu nie do kupienia...

Offline starcek

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 08, 2015, 02:24:20 pm »


a swoją drogą to szkoda, że komiks, który zgarnął jedną z ważniejszych (a przynajmniej bardziej znanych) nagród jest w niecałe pół roku po festiwalu nie do kupienia...
Na Incalu wisi jako dostępny...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 08, 2015, 02:40:11 pm »
Na Incalu wisi jako dostępny...

Właśnie. Widocznie nawet zdobycie tak prestiżowej nagrody nie zwiększa sprzedaży lub nie zachęca
do poszukania w jednym z trzech sklepów, w którum można ten komiks znaleźć.

 

anything