Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 70611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2015, 10:04:30 pm »
@fragsel, Death - dzięki, że spojrzeliście na to. Właśnie nie byłem pewny czy w tych dwóch "seriach" nie wyszło więcej niż jeden komiks.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2015, 10:14:48 pm »
W tym roku były te dodruki, więc faktycznie były 3 tomy Wilczych tropów, 2 tomy W imieniu PW, oraz osobne albumy: Wyzwolenie? 1945, Łupaszka, Wrzesień pułkownika Maczka...
Czyli głosujemy na pełne serie: Wilcze tropy, WiPW (jeśli dobrze rozumiem regulamin), a nie na pojedyncze albumy z tych serii. Na WIPW na pewno zagłosuję, bo Kampinos `44, to był premierowy album, no i jest na tyle super, że w top 10 się odnajdzie. :smile: Na dodruki raczej będę się starał w ogóle nie głosować.

Edit.
6. Prof. Filutek 1948-1966
Naprawdę? Czytałem trochę pasków z Filutkiem i to był poziom z gum balonowych z Donaldem. Idzie profesor z parasolem, obok zmoknięty piesek i odeszli razem pod parasolem. Kurtyna. :) Nie wiem, może trafiłem na jakieś słabsze...
Tak wyglądały pierwsze przygody Fistaszków, ale już od połowy pierwszego zbiorczego się zaczął błysk geniuszu. Może tu jest podobnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2015, 12:14:13 pm wysłana przez Death »

Offline skil

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 03, 2015, 12:38:12 pm »
Naprawdę? Czytałem trochę pasków z Filutkiem i to był poziom z gum balonowych z Donaldem. Idzie profesor z parasolem, obok zmoknięty piesek i odeszli razem pod parasolem. Kurtyna. :smile: Nie wiem, może trafiłem na jakieś słabsze...
Tak wyglądały pierwsze przygody Fistaszków, ale już od połowy pierwszego zbiorczego się zaczął błysk geniuszu. Może tu jest podobnie.


Filutek to inny rodzaj humoru niż Fistaszki i oczywiście dzieło nie tego kalibru, ale to wciąż jeden z ważniejszych rodzimych komiksów. Cieszę się ze zbiorczego wydania, uważam że warto je docenić i mocno kibicuję, bo lubię subtelny żart Lengrena.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2015, 01:24:07 pm »
6. Postapo 2

Dzięki za przypomnienie, kompletnie zapomniałem o tej serii :wink:

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:13:02 pm »
Komiksy polskie będą w we właściwej dla siebie TOP liście.

Pragnę tylko nadmienić/przypomnieć, że miejsce komiksów polskich jest też na liście ogólnej. O ile oczywiście waszym zdaniem na to zasługują. A są kandydaci na pewno. Sam zamierzam tam na pewno umieścić Josephine.

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:17:19 pm »
Josephine to z sentymentu za Produktami, czy na serio aż tak dobre?
I rozumiem, że dwa komiksy z Mandragory to już zupełnie inne opowieści, tak?

Offline vision2001

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:32:04 pm »
Josephine to z sentymentu za Produktami, czy na serio aż tak dobre?
I rozumiem, że dwa komiksy z Mandragory to już zupełnie inne opowieści, tak?
Josephine z Produktu to dla mnie bardzo dobre czytadła. Lepsze niż historie z Josephine z Mandragory.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:43:27 pm »
Josephine z Mandragory to inne historie. Obecne, z Ongrysa, pojawiały się kiedyś w zinie Tfur i Produkcie. Bardzo dobry komiks: świetne rysunki w czerni i bieli, ciekawe opowieści, które nie ustępują przygodom Hellboya, porządne wydanie (A4, HC, choć korekta by się przydała). Komiks niedoceniany. Wpisałem go jako numer jeden, dość prowokacyjnie, być może ktoś dzięki temu nim się zainteresuje. Uważam, że warto.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:49:41 pm »
W życiu nie czytałem Produktu. Miałem skompletować kiedyś ale Ongrys mnie ubiegł.
To coś z Mandragory dużo gorsze, ale sam autor mówi o tym, że lepiej się czuł z Josephine w krótkiej formie.

Poziom "historyjek" różny, ale o najmniej dwie-trzy zajebiste. Już pierwsza daje kopa, prawie jak Rork, tyle że w Czerni i Bieli. Zaraz potem słabo, ale potem znów mocne wejście. Czułem się prawie jak z pierwszymi Hellboyami. Dawkowałem sobie po opowiadaniu co kilka dni i było niesamowicie. U mnie na pewno, choć jeszcze nie wiem jak wysoko. A przecież znaleźć tu można na forum wiele moich wypowiedzi, w których {politycznie poprawnie mówiąc} nie poważam współczesnego komiksu polskiego...

Offline giera

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 04, 2015, 02:16:58 pm »
 na blogu zamieściłem listę 20 najlepszych komiksów, jakie przeczytałem w tym roku
https://dybuk.wordpress.com/2015/01/04/komiksowa-top-lista-rok-2014-czesc-i/
 
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 04, 2015, 03:09:40 pm »
Czułem się prawie jak z pierwszymi Hellboyami.

dokładnie, też mi się przypomniała lektura nowelek ze Spętanej Trumny :)
Swoją drogą komiks bardzo niedoceniony, fabularnie może faktycznie czasem trochę kuleje, ale broni się niesamowitym klimatem...

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:10:53 pm »
Takie pytanie do moderatora. Część osób w listach podaje osobno np. Fistaszki zebrane w poszczególnych latach albo Yans tom 1 i Yans tom 2. Rozumiem, że w takim przypadku punkt idzie na serię a nie poszczególne tomy co powoduje, że taka osoba podaje de facto 9 miejsc, a nie 10?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:55:11 pm »
Dokładnie tak właśnie...

Ale spokojnie. teraz znów mi się pracy nazbierało, ale pod koniec przyszłego tygodnia zaczynam przegląd list i będę ludziom zgłaszał takie rzeczy to będą mieli szansę poprawić. jak nie skorzystają, to będę liczył jak skróconą listę...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2015, 01:50:12 pm »
Jako, że to temat do komentowania, to pozwolę sobie skomentować poniższe:
1. WKKM - Ród M
2. WKKM - Wojna Domowa
3. WKKM - New Avengers : Ucieczka
4. WKKM - Thor : Ostatni Wiking
5. WKKM - Wolverine : Broń X
6. WKKM - Wolverine : Staruszek Logan
7. WKKM - Ultimates cz. 2 : Bezpieczeństwo Ojczyzny
8. WKKM - The Amazing Spider-Man : Wyznania
9. WKKM - She-Hulk : Samotna Zielona Kobieta
10. WKKM - Poległy Syn : Śmierć Kapitana Ameryki

komentarz:  wow.......
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:22:08 pm »
Jako, że to temat do komentowania, to pozwolę sobie skomentować poniższe:

komentarz:  wow.......

Jak ktoś czyta wyłącznie WKKM to co miał wpisać? Na układ kolejności w generalnej klasyfikacji to raczej nie wpłynie :wink: