Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 71407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 16, 2015, 05:02:53 pm »
Czyli w tym roku nie można głosować na Valeriana, a w poprzednim nieważne byłyby m.in. głosy na Filutka? Ze wznowieniami jak napisał Fragsel nie jest taka łatwa sprawa. Jak ktoś wcześniej nie czytam V a dopiero w tym roku przeczytał to nie może go wytypować? Przecież dla niego to coś nowego :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 16, 2015, 05:18:57 pm »
Zgadzam się, ciężko rozwiązać problem wzowień, wykluczenie ich z głosowania, byłoby niesprawiedliwe wobec tych, którzy po raz pierwszy czytają wznowiony komiks.

Co do wyników naszego głosowania, fajne zestawienie wyszło. Co prawda top 10 tylko w 3/10 pokrywa się z moim top 10, ale w pierwszej 20ce nie znajdzie się tytułu, którego obecność powoduje myśli w stylu "co ten komiks robi tak wysoko?". Forumowicze Gildii mają dobry gust :-)

Good job fragsel!

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 16, 2015, 05:40:17 pm »
Zawsze uważałem, i wciąż uważam, że najlepiej pozostawić jak najwięcej wolności samym głosującym, a jedynym kryterium ograniczającym powinna być data wydania komiksu. Sam głosowałem na te reedycje które przeczytałem w zeszłym roku i próbowałem ocenić je na tle innych premierowych komiksów stosując tę samą miarę.


Co do ewentualnego zapisu w regulaminie wyłączającego głosowanie na wznowienia, którego osobiście nie jestem zwolennikiem, to można wstawić np. coś takiego:


Cytuj
4. Głosujemy na dowolny komiks (rodzimy lub z importu) premierowo wydany w Polsce w ........ roku, choćby dany komiks zawierał także wznowienie. Głosy oddane na komiksy będące wyłącznie wznowieniami (reedycjami, drugimi lub kolejnymi wydaniami) lub dodrukami nie będą brane po uwagę.


W tym kontekście pojawia się pytanie jak traktować takie rzeczy jak np. pierwszy integral Rorka, zawierający komiksy premierowe i wznowienia. Uważam że niesprawiedliwe byłoby zakazanie głosowania na cały ten integral w takim przypadku. Nie można także glosować w takim przypadku na samego Rorka 0 lub Zagubionych bo kłóciło by to się z punktem 6. i zasadą, że w istocie głosujemy na konkretne wydanie (w sensie fizycznym) danego komiksu, a nie na konkretny komiks jako taki. Oczywiście to również można zmienić i usunąć w ogóle punkt 6....

Offline graves

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 16, 2015, 05:49:01 pm »
Ciekawe głosowanie.
Nie oddałem głosu, bo nie lubię ustawiać ważności przeczytanych komiksów. Większość, które czytałem była tego warta, ale szkoda mi czasu na zastanawianie się co było lepsze...  :roll:
W każdym razie z pierwszej 50-tki zagranicznej przeczytałem/znam jedynie 12 pozycji, a z polskiej 50-tki - tylko 20.
Kiedyś kupowałem wszystko co wychodziło, teraz jest tak olbrzymi wybór, że nie miałoby to w ogóle sensu, bo bym tego nie zdążył przeczytać.

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Koalar

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 16, 2015, 06:04:42 pm »
Zgadzam się, że osobna klasyfikacja dla polskich komiksów jest dobrym rozwiązaniem.

Co do wznowień, to, jeśli Ci się chce, fragsel, można jakoś oznaczyć wznowienia (np. gwiazdką albo osobna lista tylko dla nowości). Jasne, że wyniki bez głosowania na wznowienia byłyby pewnie inne, ale dałoby to jakiś obraz tylko dla komiksów nowych.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mummu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 17, 2015, 02:11:14 pm »
Koń pociągowy wydawnictwa Taurus Media 9 punktów (słownie dziewięć)
Trzy dodruki pierwszego tomu ? 22 tom za 5 dni
Ja sam umieściłem go w swojej liście. Nisko, bo nisko ale pamiętałem  :biggrin:

Czytelnicy Żywych Trupów nie zaglądają na forum ?
Seria nie zasługiwała na chociaż jeden punkcik  :wink: ?


Fragsel a masz może dane ile osób głosowało, co zgarnęło najwięcej 10, co pojawiało się najczęściej ?
Jakieś analityczne smaczki  :biggrin:

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 17, 2015, 05:05:37 pm »
Jakieś analityczne smaczki  :biggrin:

nic takiego nie mam... I nie mam czasu ani chęci robić (zawalony jestem - czytam komiksy teraz ;) )
ale jak ktoś ma ochotę zrobić (w końcu głosy są ogólnie dostępne) to nie będę powstrzymywał ;)

Offline AvengerGT

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 18, 2015, 09:56:15 am »
Nie oddałem głosu, bo nie lubię ustawiać ważności przeczytanych komiksów. Większość, które czytałem była tego warta, ale szkoda mi czasu na zastanawianie się co było lepsze...  :roll:
Coś w tym jest. Gdybym układał listę np. dzień wcześniej/później, pewnie nieco inaczej by się przedstawiała. Bardziej jest to moje top 10 niż rzeczywiste klasyfikowanie albumów. Tym bardziej miałem większą zagwozdkę co dodać a co nie, bo jednak sporo świetnych pozycji musiałem pominąć.

Oczywiście podziękowanie dla fragsela za inicjatywę.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 18, 2015, 10:12:41 am »
Wydaje mi się, że biorąc udział w takiej inicjatywie bardziej niż z szeregowaniem komiksów mamy do czynienia z szeregowaniem naszych uczuć podczas ich czytania (i po tej czynności zakończeniu)
Takie przemyślenia typu "czy mi się bardziej podobało/było intensywniejsze doznanie podczas czytania tego czy tego" mogą (choć oczywiście nie muszą) stanowić dodatkową wartość i pozwalają w jakiś tam sposób uporządkować swoje myśli/uczucia względem przeczytanych komiksów.

Na CMRO np. mamy system oceniania komiksów Marvela w skali 1-5. Same oceny innych czytelników nic mi w sumie nie dają. Nie daje też nic informacja jaki komiks najlepiej a jaki najgorzej jest oceniany (choć inni bardzo sobie to chwalą).
Ale już te 10-30 sekund zastanowienia czy to jeszcze *** czy już **** pozwala mi uporządkować swoje myśli/uczucia. Takie krótkie jeszcze zatrzymanie, zawieszenie. Dla mnie bezcenne.

Offline bosssu

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 18, 2015, 12:38:26 pm »
hmm. przeczytałem 14szt z pierwszej 50-tki, zastanawiam się ile kasy trzeba zarabiać aby móc czytać wszystko na bieżąco. Wchodzi również kwestia gustu bo większość z tych pozostałych tytułów mnie po prostu nie interesuje ale dzięki takiej liście chętnie spróbuję pewne komiksy (przynajmniej z 1 dziesiatki gdzieś dorwać)

 

anything