Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze  (Przeczytany 70612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:10:41 pm »
Jak dla mnie, to wrecz przeciwnie - fakt ponownego wydania i następnie uwzględniania w rankingu tego "dużego procentu najlepszych", acz, jak by nie było, nieco już wiekowych i ugruntowanych w historii komiksu pozycji powoduje, że z punktu widzenia kryterium "najlepszego komiksu roku", podsumowanie nie spełni swego celu - przynajmniej tak jak cel ten rozumiem ja. Moim zdaniem dziwnie nieco zabrzmiało by, że w Polsce najlepszym komiksem roku 2014 został wybrany np. VfV, Prosto z Piekła lub Piotruś.

mam dokłądnie takie same przemyślenia. choć uważam Piotrusia Pana i Umowę z  Bogiem za rzeczy świetne, to z lekkim bólem serca głosowałem na nie, wiedząc, że trochę wypaczam wynik...

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:11:42 pm »
w sumie Kokoszu pomysł bardzo dobry, ale wydaje mi się, że lepszy jako opcja dodatkowa. tzn. zostawić tak jak jest z narzuconą punktacją w przypadku gdy użytkownik sam nie wypunktuje, ale dodać Twoją propozycję jako możliwość dla tych, którzy maja niepełne listy i chcieliby się w punktowanie pobawić...

Dodam taka opcję za chwilę. chyba nikt nie będzie miał pretensji, bo poza wilkiem wszyscy mają kompletne listy, a wilk w swoim wpisie wspominał, że ewentualni epo zmianach regulaminu jest gotów edytować, więc może się skusi

Offline misiokles

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:29:02 pm »
Jako mocno udzielający się człowiek w blogosferze muzyczne, lata sprawdzania rocznych rankingów i podsumować utwierdziły mnie w przekonaniu, że najlepszym systemem punktacji jest ten zaproponowany przez fragsela (byłby jeszcze lepszy, by każdy podał koniecznie 10 propozycji - ale wiadomo, łatwiej przez rok posłuchać 20 płyt, niż poczytać 20 komiksów).

Offline melee

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2015, 01:36:17 pm »
nawet nie głosuję, taka lista nie ma sensu, ile lat będziemy głosować na te same komiksy? zobaczcie listę powyżej, rork, v jak vendetta, sandman, prosto z piekła. Głosujcie sobie na "najlepszy komiks roku" :p

Offline marceli

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2015, 04:08:37 pm »
Niestety wszystkim nie dogodzimy.
Jeżeli ktoś po raz pierwszy zakupił Prosto z Piekła i dla niego jest to komiks roku to dlaczego miałby na niego nie zagłosować :?:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2015, 04:16:29 pm »
Jeśli już ponownie głosujemy na rzeczy wiekowe, to przypominam, że w tym roku również wyszła, co prawda w formacie tyci, ale sama z siebie DUŻA "TRYLOGIA NIKOPOLA".

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2015, 04:24:09 pm »
Jak dla mnie, to wrecz przeciwnie
Jakoś przedtem nie zauważyłem, że na stronie pierwszej pojawiły się nowe komenty, czytałem tylko z drugiej. No to piszę - to był sarkazm z mojej strony. :)

Mogliśmy zrobić trzeci ranking dla najlepszych wznowień. Tyle tego było, że to by miało sens.

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2015, 05:20:23 pm »
Post lekko oderwany od rzeczywistości.

Jeśli mam być szczery to w tym roku, nie jestem w stanie wybrać dziesiątki najlepszych komiksów i ponumerować je od bardzo dobrego do najlepszego (10-1). No może na upartego bym wybrał, ale samą "10" bez numerków. Wyszło zbyt dużo bardzo dobrych tytułów, jeśli dodam wznowienia, o których już Dyskutujecie to sprawa komplikuje się niesamowicie. Dla kogoś, kto wrócił do komiksów i nadrabia zaległości to mission impossible :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:24:44 pm »
@Fragsel, a co z komiksami IPN-u, które są przecież serią, a jednak zupełnie oddzielne komiksy? Chyba, że nie wyszedł więcej niż jeden w tym roku. Wbiłem na forum z pracy tylko na chwilę więc nie mam za bardzo jak sprawdzić.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline wilk

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:38:11 pm »

Dodam taka opcję za chwilę. chyba nikt nie będzie miał pretensji, bo poza wilkiem wszyscy mają kompletne listy, a wilk w swoim wpisie wspominał, że ewentualni epo zmianach regulaminu jest gotów edytować, więc może się skusi
Dzięki za pamięć fragsel. Z ciekawości zedytowałem posta w polskiej liście rozdzielając punkty i faktycznie taka doza pewnej swobody pozwala lepiej oddać różnice w ocenie pomiędzy poszczególnymi komiksami.

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2015, 08:40:49 pm »
@Fragsel, a co z komiksami IPN-u, które są przecież serią, a jednak zupełnie oddzielne komiksy? Chyba, że nie wyszedł więcej niż jeden w tym roku. Wbiłem na forum z pracy tylko na chwilę więc nie mam za bardzo jak sprawdzić.

według alei komiksu w 2014 IPN wydał 3 komiksy: Radomski Czerwiec, Kampinos i Wrzesień Pułkownika Maczka.
Jak to info jest kompletne to ja tu dwóch części tej samej serii nie widzę, więc problemu nie ma...
A jeżeli wszystko co wydaje IPN by traktować jako całość to raczej by to była kolekcja a nie seria...



Dzięki za pamięć fragsel. Z ciekawości zedytowałem posta w polskiej liście rozdzielając punkty i faktycznie taka doza pewnej swobody pozwala lepiej oddać różnice w ocenie pomiędzy poszczególnymi komiksami.




no mnie się też ten pomysł bardzo podoba, więc tym większe jeszcze podziękowania dla Kokosza...

Offline kosmoski

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2015, 09:00:38 pm »
Moim zdaniem dziwnie nieco zabrzmiało by, że w Polsce najlepszym komiksem roku 2014 został wybrany np. VfV, Prosto z Piekła lub Piotruś.

Niestety (dla rankingu) tak to się właśnie skończy - w tym roku ukazało się tyle wznowień wartościowych pozycji, że zdominują one ranking... 

pytanie do organizatora - co z Powrotem Mrocznego Rycerza i Sin City, które są na bieżąco dodrukowywane?

fragsel

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2015, 09:24:41 pm »
dodruk to z tego co wiem nie wznowienie. w ubiegłym roku coś o tym już była dyskusja...

a jeśli w rankingu wygrają wznowienia to też jest wartościowa informacja o stanie polskiego rynku komiksowego Anno Domini 2014. nie widzę więc powodu by wznowienia odrzucać (o czym tez już dyskutowaliśmy rok temu)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2015, 09:39:52 pm »
Przepraszam, szybkie pytanie. Czy nie zapomniałem o czymś w mojej jak najbardziej subiektywno-subiektywnej liście najlepszych 10 komiksów (kolejność niemalże przypadkowa), które ukazały się w Polsce w 2014 r.?

1. Sandman
2. Rork
3. Umowa z Bogiem
4. Sin City
5. Trylogia Nikopola
6. Prosto z piekła
7. Piotruś Pan
8. V jak Vendetta
9. Powrót Mrocznego Rycerza
9,5. Garaż hermetyczny
10. Indiańskie lato

Offline Death

Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2014 - Komentarze
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 02, 2015, 10:02:10 pm »
@Fragsel, a co z komiksami IPN-u, które są przecież serią, a jednak zupełnie oddzielne komiksy? Chyba, że nie wyszedł więcej niż jeden w tym roku. Wbiłem na forum z pracy tylko na chwilę więc nie mam za bardzo jak sprawdzić.
Wilcze tropy, oraz W imieniu Polski Walczącej, to dwie serie, a reszta pojedyncze albumy. Proste. To ten sam przypadek co Jeremiah, Wieże, oraz Stacja 16. Dwie pierwsze to serie, a trzeci tytuł, to pojedynczy album. A autor ten sam, bo Hermann.