Autor Wątek: Błędy w druku  (Przeczytany 41578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:48:57 am »
Właśnie na offsecie ich nie ma jak na kredzie.


W tej publikacji były wzmianki o pyle/kurzu nad którym się rozczulasz od bardzo dawna, ale widać przeczytałeś tylko tytuł na pierwszej stronie.

Offline Murazor

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:06:58 am »
Jednych interesuje efekt końcowy, a innych zastanawia "tajemniczy pył", który wałkowany jest na tym forum od bardzo dawna. Mnie ten pył obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg (być może to jest ten wasz pył!).
To po co odpisujesz? :lol:

Nie mam zamiaru tracić czasu na szukanie wpisów, ale sporo oberwało się Wydawcom, jacy to są źli i olewają czytelników.
A czyja to wina, że sprzedają produkt wadliwy (bo wcześniej tego nie było, albo było w dużo mniejszym stopniu) i nie mają zamiaru tego poprawić? "Nam się nasze komiksy podobają" czy coś ;-)

Wiadoma sprawa, że każdy oczekuje pełnowartościowego produktu, ale nikt nikogo nie zmusza do zakupu.
Tutaj też już było kilka razy zauważone, nie ma alternatywy - chcesz Hellboya po polsku? Musisz kupić jedyne dostępne wydanie od Egmontu, dotyczy to prawie każdego komiksu po polsku. To nie rynek amerykański gdzie masz naście wydań jednego komiksu, a nawet wydania od innych wydawców (jak kolekcje) i możesz "głosować" portfelem.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:17:46 am »
W tej publikacji były wzmianki o pyle/kurzu nad którym się rozczulasz od bardzo dawna, ale widać przeczytałeś tylko tytuł na pierwszej stronie.
Białe punkty AKA łupiesz i kurz to dwie różne rzeczy  :smile:

Łupiesz wyjaśniony w punkcie "Kurz powstający podczas krojenia papieru" albo "Kurz z papieru" albo "Za dużo proszku do proszkowania druków" Może ktoś wie dokładnie? To już wiem skąd ten BŁĄD i on teraz zniknie z komiksów?  :smile: To i tak jest teraz mały pikuś przy reszcie.

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:18:17 am »
To po co odpisujesz? :lol:


Może Cie to zdziwi, ale ja zaglądam na to forum żeby przeczytać o istotnych sprawach. Natomiast gdy widzę ciągłe wałkowanie tego samego to zastanawiam się czy ban dla 8azyliszka był słuszną decyzją.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:19:03 am »
Ale szorstki papier jest od niedawna więc coś kręcisz  :smile:

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:20:33 am »
To już wiem skąd ten BŁĄD i on teraz zniknie z komiksów?  :smile: 
Nie zniknie, ale przynajmniej poznałeś jego przyczynę.


Ale szorstki papier jest od niedawna więc coś kręcisz  :smile:



Od niedawna to na forum o tym piszecie. Ja już od dawna w komiksach to zaobserwowałem, ale to nie był problem tak duży by się z tym dzielić tutaj.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 10:24:15 am wysłana przez Mawer »

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:21:15 am »
Nie zniknie, ale przynajmniej poznałeś jego przyczynę.
To teraz już mogę wylewać pomyje na wydawców?  :smile: Bo jak wynika z opisu jest to błąd którego można uniknąć.

W punkcie "Problemy ze spasowaniem kolorów" są wyjaśnione rozjazdy kolorów. Czyli to wszystko błędy których można uniknąć a wydawca ma to w dupce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 10:27:40 am wysłana przez JanT »

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:27:20 am »
To teraz już mogę wylewać pomyje na wydawców?  :smile: Bo jak wynika z opisu jest to błąd którego można uniknąć.


Rób co chcesz, dorosły jesteś (chyba). Ja Ci tylko podałem odpowiedź na Twoje gdybanie.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:32:23 am »
Gdybanie było o szorstkości ale tego nie szukałem bo to problem Brzona  :smile: Ale przydało się więc dzięki.
Przeniosę do pierwszego posta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2019, 10:35:55 am wysłana przez JanT »

Offline midar

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:44:10 am »

Rób co chcesz, dorosły jesteś (chyba). Ja Ci tylko podałem odpowiedź na Twoje gdybanie.
Nie, Ty tylko próbowałeś wmówić nam akceptację kiepskiej jakości druku/papieru. Nie interesuje mnie, kto jest sprawcą tej fuszerki i jak trudny jest proces druku. Winię wydawców, bo to oni nie egzekwują jakości zlecanych drukarniom [size=78%]prac. Skoro polskie drukarnie nie potrafią/nie mogą/nie chcą dostarczać produktu dobrej jakości, to drukujmy za granicą. Mam trochę komiksów oryginalnych na kredzie i między innymi dlatego wiem, że papier kredowy nie powinien po jednej stronie być papierem ściernym.[/size]

Offline misiokles

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:02:13 am »
Ale o błędach w druku rozmawiamy tu od kiedy? od roku?I co? I wygląda na to że jej coraz gorzej bo nikt nie ma jaj by zagłosować portfelem.

JanT

  • Gość
Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:05:44 am »
A skąd wiesz? Ja ograniczyłem sporo Egmontu (np nie wszedłem w Invincible) i znam ludzi którzy zrobili podobnie a niektórzy całkiem z nich zrezygnowali.

Offline Mawer

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:09:07 am »
Nie, Ty tylko próbowałeś wmówić nam akceptację kiepskiej jakości druku/papieru. Nie interesuje mnie, kto jest sprawcą tej fuszerki i jak trudny jest proces druku. Winię wydawców, bo to oni nie egzekwują jakości zlecanych drukarniom [size=78%]prac. Skoro polskie drukarnie nie potrafią/nie mogą/nie chcą dostarczać produktu dobrej jakości, to drukujmy za granicą. Mam trochę komiksów oryginalnych na kredzie i między innymi dlatego wiem, że papier kredowy nie powinien po jednej stronie być papierem ściernym.[/size]


Niczego nie próbowałem wam wmówić, a jedynie rozwiać gdybania.

Problem to jest, jak w komiksie brakuje stron, albo jest zła kolejność. Skoro dla Ciebie strony są niczym papier ścierny to może w rękawiczkach czas zacząć czytać komiksy?
[size=78%]
Ciekawe czy z taką samą zaciętością winisz producentów artykułów pierwszej potrzeby tj. żywność? Niby ten sam produkt, ale nam wciskają gorszej jakości niż u siebie. No chyba, że komiksy są u Ciebie na szczycie piramidy Maslowa to w takim układzie nie mam pytań.
[/size]

Offline Moreroms

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:11:03 am »
Ale ile osób zagłosuje portfelem? Zapewne większoś klientów egmontu to nie są hardcore'owi czytacze i kolekcjonerzy, tylko niedzielni/okazjonalni czytacze. Mało tego, dla mnie te wszystkie ogromne i straszne błędy o których wspominacie nie przeszkadzają w dobrym odbiorze tego co w komiksie najważniejsze - treści. I wolę jednak za takiego Hellboya z BŁĘDAMI zapłacić 60-70 zł niż kupować angielskie wydanie za ponad 2 razy więcej za tom.

Offline isteklistek

Odp: Błędy w druku
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 08, 2019, 11:12:50 am »
Jak to nie ma? Coraz więcej osób przesiada się na oryginalne wydania, jeżeli chodzi o komiksy superhero. Zaczyna się coraz bardziej świadome kupowanie, które skutkuje tym, że jakieś omija się ofertę jakiegoś wydawnictwa. Sporo osób prowadzi dziennik swoich zakupów i na jego podstawie można postawić wnioski jakie wydawnictwa cieszą się zaufaniem, a jakim spada.

 

anything