trawa

Autor Wątek: Rachunek sumienia 2014 :)  (Przeczytany 21083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 25, 2014, 09:35:19 am »
Sin City i Wieże Bois-Maury? :wink:

Słuszna uwaga.  :cool:

Wieże to raczej zaliczyłem do 2013 (ramirez kręcisz w tych swoich postach jak Leszek Miller, najpierw wyliczasz, pokazujesz a później znowu błądzisz).

Zwracam również uwagę na moje pierwsze zdanie:

Tak na szybko!

Nie chciałem zbytnio skupiać się na rozczarowaniach. Bo tak zapewne wymieniłbym WW czy kolejne tomy Monstera.


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:35:52 am »
[...] ramirez kręcisz w tych swoich postach jak Leszek Miller, najpierw wyliczasz, pokazujesz a później znowu błądzisz).
Itachi, błagam, jesteśmy na forum komiksowym, a nie jakimś politycznym. Dlatego w powyższym porównaniu, zamiast Leszek Miller, powinienies napisac Frank Miller, albo chociaż Leszek Millar i ew. nastepnie zrobić EDIT, że nie "Leszek", tylko "Mark".

Offline kosmoski

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:38:58 am »
1. Ok. 370 (w tym ok. 40 eng), z czego jakieś 220 to nowości z tego roku, pozostałe rzeczy to zaległości z poprzednich lat
2. Wręcz przeszalałem...
3. Zwalniam i to drastycznie, hipoteka sama się nie spłaci...
4a. Komiks, który mnie miło zaskoczył - Zdarzenie 1908, Prophecy, Fatale, 5 tysięcy kilometrów na sekundę, She-Hulk i Ostatni Wiking z WKKM (aczkolwiek jeszcze dużo czytania przede mną...), z eng Zero i Injustice
4b. Komiks, który okazał się kompletną porażką (raczej rozczarowaniem) - Elryk, 3 tom Za imperium, Fantastyczne Czwórki z WKKM
5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku - 5 tysięcy kilometrów na sekundę/Fatale;  3 tom Za imperium

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 25, 2014, 02:08:30 pm »
1. Same polskie. Pewnie grubo ponad 100.
2. Chyba podobnie. No, może trochę więcej, bo pod koniec roku były te kupony i za ten sam hajs kupiłem więcej komiksowego ćpania.
3. Nie mam postanowień. Co będzie, to będzie.
4. Zaskoczył mnie pozytywnie komiks Locke & Key. Początkowo w ogóle nie wiedziałem co to jest i nie miałem zamiaru go kupować, ale kilku znajomych na Facebooku mi poleciło. Kupiłem, ale nadal podchodziłem jak pies do jeża. A tu rewelka po całości. Zaskoczyły mnie też pierwsze dwa tomy Jeremiaha. Myślałem, ze trzeba będzie przemęczyć początki i dopiero później będzie ok, ale nie, Hermann od pierwszego tomu zarządził.  Nie mogę się doczekać na kolejne tomy Locke i Jeremiaha. Na minus zaskoczył mnie Elryk. Taki szrot z ładnymi rysunkami.
5. Najlepsze: Wieże Bois-Maury tom V, Kampinos `44, Kroniki jerozolimskie
Najgorszy: Elryk, choć wcale nie jest aż taki zły. Takie naprawdę złe komiksy, to wyczuwam z daleka i ich po prostu nie kupuję.  :wink:

Offline pokia

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:17:42 pm »
1. Kupiłem w tym roku 134 komiksy. Tylko i wyłącznie w języku polskim. Niestety, znacznie mniej przeczytałem.
2. W poprzednich dwóch latach skupiałem się na nadrobieniu 15 lat przerwy, więc kupowałem mniej a drożej. W tym roku kupowałem na bieżąco, więc było mnie stać na zdecydowanie więcej komiksów.
3. W przyszłym roku mam zamiar kupić większość polskojęzycznych komików, które będą mnie interesowały.
4. Największym zaskoczeniem jest Maus (dopiero teraz go przeczytałem i jest faktycznie świetny, a ja myślałem, że jest przereklamowany). Największe rozczarowanie to Jesteś moją matką?, dawno się tak nie zmęczyłem czytaniem czegokolwiek. Zawiodłem się też na Parker Łowca.
5. Najlepszy komiks roku to Kroniki Jerozolimskie. Napisałem czym byłem rozczarowany, ale nie potrafię wskazać najgorszego komiksu.

Offline wilk

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:36:04 pm »
Przecież "Kapitan w Bydgoszczy" to nie jest komiks, tylko zbiór grafik różnych autorów... Jeśli nie zauważyłeś, to nie łączą się one w logiczną całość, trudno więc oceniać fabułę :)
Pewnie masz rację, ale z jakichś względów zakwalifikowałem to jako komiks... Zresztą nieważne. Zedytowalem swojego posta jakby co.

Offline adam and arluk

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 25, 2014, 08:05:42 pm »
1. Trochę ponad 200 i tylko polskie wydania. Moja znajomość angielskiego nie pozwoli mi raczej na czerpanie przyjemności z czytania, ale wciąż podnoszę swoje umiejętności, więc może za rok.
2. Podobny poziom.
3. Pewnie się skuszę i kupię coś po angielsku, byle pisane niewyszukanym słownictwem.
4. Pozytywne zaskoczenie to duża ilość europejskiej klasyki, negatywne - wiele tytułów z WKKM, po którym wiele sobie obiecywałem.
5. Trudno wymienić najlepszy, bo wiele świetnych tytułów ukazało się w Polsce, ostatnio przeczytałem "Pięć tysięcy km/s" - cudo, najgorszy - Planeta Hulka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 08:24:55 pm wysłana przez adam and arluk »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 25, 2014, 09:00:40 pm »
1. Nie liczę i nie będę, ale został dostawiony nowy regał na tomy i zeszyty, praktycznie tylko anglojęzyczne i trochę po francusku, jedyne komiksy po polsku to coś od krajowych twórców i WKKM, które w sumie zapomina czasem, że ciągle listonosz przynosi (choć w przyszłym roku pewnie parę europejskich licencji po polsku kupię, przynajmniej te, które u nas wychodzą taniej niz w oryginale).


2. Więcej, co trochę dziwi skoro w tym roku skończył mi się cykliczny zarobek.


3. Plan na przyszły rok to zmniejszyć ilość zeszytów, tzn. wyciąć w pień jak najwięcej z oferty dużych wydawnictw i zeszytowo kupować tylko tych mniejszych i bardziej wartych wsparcia cyklicznie (Boom Studios, Oni Press, Black Mask). Mniej kupować nie będę, choć wraz z końcem Batwoman wyrzucam definitywnie z listy zakupów aktualne DC Comics.


4. Pozytywnym zaskoczeniem jest to, że co miesiąc muszę bardziej liczyć z żalem na ile rzeczy mnie ne stać z oferty zagranicznej i krajowej, co znaczy, że ciągle wychodzi więcej dobrych (tzn. interesujących mnie rzeczy).


5. Ten rok wygrało Southern Bastards, Velvet, Dead Letters, Men Of Wrath i The Fade Out. Z gówien trafiłem tylko na tego nieszczęsnego Nailbitera i to coś co teraz tłucze Remender w Marvelu uprawiając lobotomię na czytelnikach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 09:24:06 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Kratoss

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 26, 2014, 02:08:18 pm »
1. 104 tutuły,tylko wydania PL.
2. Kupiłem troszkę więcej niz rok wczesniej.
3. Plan na nowy rok to mniej wiecej tyle samo tytułów co w mijającym roku.
4. Zaskoczenie pozytywne to Chew,Thor-Ostatni Viking natomiast rozczarował mnie Superman Morrisona.
5. Jeszcze kilku komiksów nie przeczytałem,ale narazie najlepszy to Saga, najgorszy - trudno powiedzieć.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 27, 2014, 06:04:21 pm »
5. Ten rok wygrało Southern Bastards, Velvet, Dead Letters, Men Of Wrath i The Fade Out. Z gówien trafiłem tylko na tego nieszczęsnego Nailbitera i to coś co teraz tłucze Remender w Marvelu uprawiając lobotomię na czytelnikach.
Southern Bastards i Men Of Wrath są absolutnie fantastyczne. Tym bardziej cieszy, że Marvel daje Star Wars w ręce Aarona. Mam naprawdę duże oczekiwania co do tego tytułu! :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2014, 06:04:41 pm »
1. Kupilem ok. 50 tpb. Polowa to wydania polskie. Do tego ok. 30 zeszytow.
2. Od jakiegos czasu staram sie kupowac tylko najlepsze rzeczy bo nie starcza miejsca na polkach. Mniej wiecej tyle samo kupilem w zeszlym roku.
3. Kupuje aby czytac, nie aby tylko kupic.  Nie startuje w zawodach kto wiecej kupi / wyda hajsu. Nie dubluje wydan (z bardzo malymi wyjatkami), jedno w zupelnosci mi wystarcza.
4. Zaskoczylo mnie Image Comics jako calosc - Lazarus, Fatale, Black Science, Velvet mialem obcykane zanim zapowiedziano je w Polsce. Cieszy mnie droga jaka to wydawnictwo obralo i mam nadzieje, ze utrzyma ja w kolejnym roku.
5. Najlepszy komiks - The Collector (Archaia Comics), najwieksze rozczarowanie - The Wake (Vertigo).
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2014, 08:55:55 pm »
Oto moje cztery ostatnie zakupy w tym roku:
- omnibus Amazing Spider-Man
- Superman - Na wszystkie pory roku
- Yans 2
- Prosto z piekła

Wydałem kupę kasy, wyrzuty sumienia mam jak cholera - ale przynajmniej udanie pożegnałem stary rok!

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2014, 08:58:18 pm »
A ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa w tym roku  :smile: Najnowszy zakup to "52 Omnibus".

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:05:16 pm »
Zbiera niezłe oceny, sam chętnie bym przeczytał :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:06:11 pm »
Zbiera niezłe oceny, sam chętnie bym przeczytał :wink:

Nie widzę żadnych przeszkód  :smile: