trawa

Autor Wątek: Rachunek sumienia 2014 :)  (Przeczytany 20802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 24, 2014, 04:35:18 pm »
1. Ponad 300, przeważały komiksy wydane w Polsce ale jest ich znacznie mniej niż w roku poprzednim.
2. Więcej.
3. Chcę kupować mniej ale wydawać więcej (inwestycja w lepszej jakości wydania), mam zamiar kłaść jeszcze większy akcent na oryginały, kosztem ograniczania wydań polskich.
4. Najbardziej zaskoczył mnie Doom Patrol Morrisona. Wiedziałem, że to musi być coś świetnego ale nie przypuszczałem że aż do tego stopnia. Jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu. Najbardziej rozczarował chyba Parker, bo sobie dużo po tym tytule obiecywałem.
5. Za wcześnie na typy.

Offline kalbaro74

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 24, 2014, 06:07:20 pm »
1. około 70 tylko wydania polskie.   2.prawie tyle samo co w zeszłym roku.   3.nie mam postanowień noworocznych.   4.zaskoczenie na plus to wznowienie starych wydań kapitana Żbika,Jeremiach,Durango,Valerian.  5.najlepszy: Rork 2, Valerian1,najgorszy:Sex i All stars western.                   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 06:22:24 pm wysłana przez kalbaro74 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 24, 2014, 06:54:44 pm »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku, czy przeważały komiksy wydane w Polsce czy te importowane ? 

Około 50 - same oryginalne wydania Marvela :eek:  komiksy w języku polskim CENZURA {nie te święta. Wielkanoc dopiero za 4 miesiące. teraz to co najwyżej mogą żuć opłatek. proponowany zamiennik: "nie dają mi żadnej przyjemności z czytania" - fragsel}  :eek:

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego/ kupiłem zdecydowanie mniej czy może trochę bardziej zaszalałem ?

Zdecydowanie kupiłem mniej, pierwsze CENZURA było mocniejsze :eek:

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?

Nie czytam tylko jadę dalej z zamówieniami  :eek:

4. Komiks, który mnie miło zaskoczył - komiks, który okazał się kompletną porażką ( tutaj mam raczej na myśli tytuły, których nie znaliśmy i kupiliśmy je w ciemno)

Miłe zaskoczenie - Avengers vs X-Men / Kompletna porażka - New X-Men 114-154 cały run Morrisona ( na szczęście czytałem w CENZURA:eek:

5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku.


W tym roku najlepszy - Infinity Gauntlet Omnibus  / najgorszy - Deadpool by Joe Kelly Omnibus ( zaczynąjący swoją karierę rysowniczą Ed McGuinness + 90's  yuck ... za to uwielbiam go za Red Hulka kiedy wyrobił już swoją kreskę )




« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 09:08:01 pm wysłana przez fragsel »

Offline silent.bob

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:01:51 pm »
1. 64 pozycje wydane przez:



2. Mniej więcej tyle samo.
3. Nie zamierzać zwalniać (zależy od funduszy) ani przyśpieszać.
4. Na plus: Skarga Ziem Utraconych, na minus: Durango (nie pamiętam ani jednej sceny z tego komiksu)
5. Najlepszy: From Hell (jeśli liczą się dodruki), najgorszy: i tak pewnie wydany :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:15:05 pm »
1. [...] komiksy w języku polskim CENZURA {nie te święta. Wielkanoc dopiero za 4 miesiące. teraz to co najwyżej mogą żuć opłatek - fragsel}  :eek:

2. [...] Zdecydowanie kupiłem mniej, pierwsze CENZURA było mocniejsze :eek:

3. [...] Kompletna porażka - New X-Men 114-154 cały run Morrisona ( na szczęście czytałem w CENZURA:eek:
Gr8responsibility, jeśli to nie problem, to czy mógłbyś formułować swoje myśli nieco jaśniej? W szczególności, co to znaczy, że:

1. polskie komiksy żują opłatek?
2. kupiłeś mniej, bo pierwsza cenzura była mocniejsza?
3. czytać komiksy w cenzurze?

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:27:35 pm »
Może on jednak niech już nie rozwija swoich myśli. Aż strach pomyśleć jakie jeszcze ma pomysły, szczególnie po postawieniu jednego z najgłupszych i najniżej ocenianych crossoverów Marvela nad jednym z najlepszych runów X - Men w historii.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:33:07 pm »
Może on jednak niech już nie rozwija swoich myśli. Aż strach pomyśleć jakie jeszcze ma pomysły, szczególnie po postawieniu jednego z najgłupszych i najniżej ocenianych crossoverów Marvela nad jednym z najlepszych runów X - Men w historii.
Właśnie niech rozwija, niech rozwija. :) Posty użytkownika Grejtresponsibility są bardzo pouczające. Jeśli użytkownik ów mówi, że jakiś komiks nie jest warty przeczytania = must have dla reszty ludzkości. Od razu wiadomo, że Animal Man, New X-men i Deadpool Kelly'ego są warte przeczytania!

Offline Motyl

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:35:15 pm »
1. Kupiłem wszystkie jakie chciałem, plus kilka, których nie planowałem, przeważały polskie, ale zagranicznych też trochę było. Nie jestem w stanie podać dokładnej liczby, bo takowej kontrolki nie prowadzę. Bardzo łatwo mi za to powiedzieć, którzy wydawcy cieszyli się największą popularnością, nabyłem wszystkie komiksy wydane w 2014 przez Taurus Media, Elemental, Hanami, Mucha Comics, Studio Lain, Alter oraz część oferty Ongrysa, Wydawnictwa Komiksowego, Sideci, Timofa. 
2. Nie wiem, pewnie więcej, bo bogatsza oferta.
3. Nie robię noworocznych postanowień odnośnie komiksów.
4. Kapitalny szósty tom Wież Bois-Maury, landrynkowe Ekho, wciągające Pewnego razu we Francji, świetne Chew. Kompletna porażka, trudno powiedzieć, nie kupuje komiksów w ciemno.
5. Nie kupuje najgorszych komiksów, więc ciężko mi taki wytypować, a tych najlepszych było całkiem sporo.
6. Wesołych Świąt!

Offline vision2001

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:38:23 pm »
Gr8responsibility, jeśli to nie problem, to czy mógłbyś formułować swoje myśli nieco jaśniej? W szczególności, co to znaczy, że:

1. polskie komiksy żują opłatek?
2. kupiłeś mniej, bo pierwsza cenzura była mocniejsza?
3. czytać komiksy w cenzurze?
Wszystko właśnie przed cenzurą zrobioną przez fragsela było jasne i czytelne.
Ale czas świąt, więc nawet cenzorom można wybaczyć ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline perek82

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:44:39 pm »
1. nie potrafię policzyć, ale strzelam, że ok. 50 (mniej więcej po 50% polskich i zagranicznych)
2. podobna ilość co w poprzednim roku
3. tempo chciałbym utrzymać, ale obawiam się, że kupię mniej - coraz mniej jest pozycji na liście, które koniecznie chciałbym mieć.
4. na plus: Piotruś Pan, Zemsta Hrabiego Skarbka, Trylogia Nikopola. Na minus: Rork, Yans, Preacher
5. najlepszy - Prosto z piekła, najgorszego mam nadzieję nie kupiłem
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Dembol_

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:56:05 pm »
1. Więcej niż 9000
Spoiler: pokaż
stron
. Głównie importowanych.
2. Wydawało mi się, że więcej, ale ponieważ w tegorocznych zamówieniach była też spora liczba książek bez obrazków chyba jednak mniej.
3. Będę kontynuował podjętą w tym roku taktykę polegającą, przede wszystkim, na dokańczaniu/nadganianiu zbieranych serii. To powinno ograniczyć zakupy. Przekonuje się też do wersji cyfrowych zwłaszcza jeśli chodzi o mainstream. Nie wszystko muszę mieć na papierze (zwłaszcza superhero poza naprawdę dobrymi runami), a np. mangi na kindle'u czyta się wybornie.
4. Pozytywnie Parker (nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry), a negatywnie chyba najnowsza Kriss, ale nie jakoś szczególnie. Dużo bardziej zaskakiwał mnie sam fakt wydania niektórych komiksów (Berserka, Garażu Hermetycznego) niż ich jakość.
5. Najlepszy - wszystkie, które kupiłem. Najgorszy - te których nie kupiłem (poza tymi, które chciałbym, ale na które brakło pieniędzy).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:59:52 pm »
Wszystko właśnie przed cenzurą zrobioną przez fragsela było jasne i czytelne.
Ale czas świąt, więc nawet cenzorom można wybaczyć :wink:
Jeśli masz na myśli próbę wzbudzenia przez użytkownika Gr8responsibility podziwu na forum dla jego dbałości o higienę za pomocą zabiegów podpatrzonych u psów oraz, równocześnie, współczucia dla jego problemów gastrycznych, to pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją tezą. 

fragsel

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:03:57 pm »
Wszystko właśnie przed cenzurą zrobioną przez fragsela było jasne i czytelne.
Ale czas świąt, więc nawet cenzorom można wybaczyć :wink:

no przecież:
dla 1) cenzury zaproponowałem odpowiedni zamiennik, więc wszystko jasne...
dla 2) cenzury ważna jest tak naprawdę pierwsza, nieocenzurowana część zdania. druga tyle samo wnosiła do dyskusji zarówno przed jak i po cenzurze...
dla 3) cenzury: czy to naprawdę ważne gdzie czytał? jak mawiał Peter Parker do Mary Jane (albo Mary Jane do Petera) "Z Tobą nawet wysypisko śmieci byłoby romantyczne". Jak mu się nie podobało, to nawet pozłacany egzemplarz w skórze Krokodyla z podpisami autora, Stana Lee i Hugh Jackmana nic tu nie zmieni...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:23:00 pm »
no przecież:

dla 3) cenzury: czy to naprawdę ważne gdzie czytał? jak mawiał Peter Parker do Mary Jane (albo Mary Jane do Petera) "Z Tobą nawet wysypisko śmieci byłoby romantyczne". Jak mu się nie podobało, to nawet pozłacany egzemplarz w skórze Krokodyla z podpisami autora, Stana Lee i Hugh Jackmana nic tu nie zmieni...


So true  :eek:  A kolor czerwony to zarezerowwany ściśle dla grupy moderatorskich ? Zwykle podkreślałem w ten sposób crap komiksy chyba, że tylko w postach cenzurowanych to rozumiem  :eek:  btw fajny t-shirt  :eek:


graves: Czerwony jest dla moderatorów. Ja używam zielony - odkąd tutaj jestem. To mój wyznacznik.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 06:41:47 pm wysłana przez graves »

Offline Manis

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 25, 2014, 08:27:42 am »
2. Najgorszy - "Kapitan w Bydgoszczy".

Przecież "Kapitan w Bydgoszczy" to nie jest komiks, tylko zbiór grafik różnych autorów... Jeśli nie zauważyłeś, to nie łączą się one w logiczną całość, trudno więc oceniać fabułę :)

 

anything