trawa

Autor Wątek: Rachunek sumienia 2014 :)  (Przeczytany 21150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2014, 08:55:07 am »
Tak na szybko!

1. Dużo, ale nie jestem w stanie teraz dokładnie policzyć. Przeważały wydane w Polsce.

2. Kupiłem zdecydowanie więcej! Masakra...

3. Zwalniam z zakupami, najpilniejsze serie będę zamawiał na bieżącą, pozostałe na wyprzedażach.

4. Na + W Imieniu Polski Walczącej, Old Man Logan, większość komiksów Muchy, Durango, Parker, Synowie Anarchii, Locke&key, Piotruś Pan, V jak Vendetta, Spider-Man: Blue i wiele, wiele innych.

Na - Nie pamiętam.

5. Trudno powiedzieć;)

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Offline graves

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:19:52 am »
1. 80 - na razie, bo pewnie jeszcze coś dojdzie.
2. W zeszłym 94.
3. Już dawno zwolniłem. Jak bardziej zwolnię, to się zatrzymam.
4. Raczej mnie nie zaskoczył, ale najlepiej wspominam Koziorożca - całościowo co wyszło w tym roku. Raczej nie kupuję w ciemno, więc trudno mówić o wielkich rozczarowaniach. Spore to - "Sex" Kowalskiego.
5. Za szybko na takie podsumowanie. Mam jeszcze w planach sporo komiksów, które wyszły w tym roku i które kupię w najbliższych miesiącach.


"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline p3rshing

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 24, 2014, 09:27:18 am »
1. Ok 80 (bez zeszytów), praktycznie wszystko po polsku z małymi wyjątkami.
2. W tym roku odkryłem komiksy na nowo. Parenaście lat temu czytałem trochę i potem o komiksach zapomniałem. W tym roku odkryłem, że komiksy mają się dobrze, dużo rzeczy które czytałem kiedyś jest wznowionych, są pięknie wydawane i jest mnóstwo rzeczy o których nie miałem pojęcia. O komiksach przypomniałem sobie za sprawą kolekcji Thorgala od hachete.
3. Czytam w miarę na bieżąco i nie mam zaległości, ale muszę zwolnić trochę z tempem zakupów bo zbankrutuję. Chciałbym uzupełnic kilka pozycji których mi brakuje w seriach, mam też do zakupienia kilka pozycji których nakład się wyczerpał więc największe wyzwanie to zakup ich w rozsądnej cenie.
4. Największe rozczarowanie dla mnie to Kingdom Come. Kupiłem wersję angielską za małe pieniądze i po lekturze wyleczyłem się z zakupu wersji polskiej. Najmilsze zaskocznie
5. Najlepszy: Piotruś Pan Loisela, najgorszy - ciężko powiedzieć.

Offline el greco

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:08:27 am »
1. 149, wszystkie po polsku
2. W 2013 było 97, czyli wzrost o ponad 50%. Masakra. W 2014 r. odrzuciłem zakupy wydań w językach innych niż polski.
3. Zmniejszyć zakupy.
4. Zawód = Thorgal - Światy Thorgala (choć niby to album specjalny, ale muszę go tu wstawić), ABC Warriors, All-star western #1
Pozytywne zaskoczenie - SHE-HULK (WKKM #34), Szpon #1
5. Najgorsze komiksy - Thorgal - Światy Thorgala, ABC Warriors, ROTA XXI i Jan Hardy 3 i 4. Ale wielu jeszcze nie czytałem.
Najlepsze komiksy - Saga #1, Locke & key #1, Spiderman-Blue (WKKM #33), Kroniki Jerozolimskie, Piotruś Pan. Ale wiele czeka na lekturę.

Offline Mati29

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:16:54 am »
1. Grubo ponad setka. Tylko jeden w oryginale.
2. Prawie dwa razy więcej niż w 2013.
3. Póki mnie będzie stać, póki będę miał gdzie je trzymać - będę kupować.
4. Zaskoczenie na plus - Portugalia, Strefa Bezpieczeństwa
5. Najlepsze w tym roku - V jak Vendetta, Prosto z Piekła, Mroczne Zwycięstwo.

Offline bosssu

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:37:46 am »

Ze wzgląd na moje poglądy religijne nazwę to rachunkiem zysku i strat

1.Kupiłem dużo i dużo sprzedałem pewnie w sumie koło 200- 50% to uzupełniałem kolekcję w starocie m.in wydania z KAW. Praktycznie same polskie wydania i komiksy europejskie (żadnych mang, hero i ambitnych niszowych produkcji) oprócz serii Requiem- Millsa (chyba u nas nie zagości w najbliższym czasie)
2. Wróciłem do komiksów w listopadzie zeszłego roku więc kolekcja podskoczyła przez ten rok o jakieś 100%.
3. Trochę wyprzedaję aby zwolnić półki- ciągnę tylko fajne główne serie typu Jeremiah, Wieże, Valerian, Koziorożec +fajne integrale europejskie.
4.Pozytywnie- Bruce Hawker, Koziorożce (11,12,13), Jeremiah (ponownie nowe wydania Rorka, Piotrusia Pana)
   Negatywnie- Bilal- obydwa integrale, Kriss de Valnor 5 (nawet się nie skusiłem żeby kupić),
5. Najlepszy- Piotruś Pan, najgorszy -po prostu nie kupuję takich :lol:  ale pewnie Kriss 5 bo przez ten album odpuściłem serię

Offline oligator1975

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2014, 12:26:42 pm »
1. 74 szt +wymiana całej kolekcji thorgala na wydania HC/  wydania tylko polskie
2. Więcej wydają, więcej wydaje ja (kasy)
3. Nie zwalniam i mam nadzieje że budżet domowy to zniesie.
4 i 5. Najlepszy i pozytywne zaskoczenie to Piotruś Pan, a najgorszy i porażka na całej linii to Sex Kowalskiego

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2014, 01:13:56 pm »
1. Myślę, że około 60. Połowa to polskie HC (Mucha, Egmont, WKKM), druga połowa to jakieś wielkie kobyły z zagranicy.
2. W tym roku przerzuciłem się na "wielkie kobyły z zagranicy". Rok temu nie miałem ani jednego omnibusa, w tym roku miałem kupić jeden jedyny, a tymczasem... :wink: Poza tym zmniejszyłem ilość zakupów zupełnie w ciemno.
3. Nie zwalniać tempa.
4. Miło zaskoczył mnie Wolverine and the X-men Aarona - zakup był kompletnie w ciemno, dopiero potem przeczytałem kilka i to niekoniecznie pochlebnych opinii. Większych negatywnych zaskoczeń nie odnotowano.
5. W tym roku wydany został Deadpool by Kelly Omnibus - obiektywnie na pewno nie jest to najlepsza rzecz jaka wyszła, ale jest to komiks, który mi osobiście sprawił najwięcej frajdy. Jeżeli tylko z wydanych w Polsce, to najlepsze było "Mroczne Zwycięstwo". Najsłabsze było pewnie coś z WKKM... Astonishing Thor?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 01:17:46 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline VooDoo79

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 24, 2014, 01:29:11 pm »
1.Ok.150-200 szt. tylko wyd. Polskie, dużo białych kruków i tych za które trzeba słono płacić np. Kaznodzieja kpl., Kingdom Come, Bouncer itp.
2.Zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku, wręcz zaszalałem  ;-)
3.Nic nie zwalniam, tylko nie mam już gdzie składować a pułki trzeszczą  :lol:
4.Zaskoczył zdecydowanie Skład Główny, nie myślałem nawet że tak mnie wciągnie, rozczarował i to bardzo Superman Morrisona
5.Ciężko wytypować jeden najlepszy tym bardziej że nie wszystkie jeszcze przeczytałem, najgorszy zdecydowanie Superman - U kresu dni i WKKM Astonishing Thor

P.S. Dzisiejsza wigilijna mina żony gdy otwiera drzwi, a tam kurier z UPS i wręcza jej moją paczkę z komiksami z Gildii - BEZCENNA  :D

WESOŁYCH ŚWIĄT

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 24, 2014, 01:36:03 pm »
1. Nie wiem ile konkretnie, ale szacuje, że tak ok. 10 metrów komiksów. Niemalże wszystko, co wyszło w Polsce w 2014, oraz anglo ok. 1/4 tej liczby. Nadmienię tylko, że leczę się u tego samego specjalisty co Kris - bardzo bolesna, ale, jak widać, i mało skuteczna terapia*.
2. Mniej wiecej tyle samo, co w roku poprzednim.
3. Postanowienia noworoczne to przede wszystkim zakupienie wielu ważnych rzeczy anglo, ktorych nie mam w kolekcji, oraz przeczytanie wielu ważnych rzeczy, których jeszcze nie przeczytałem.
4. Komiks, który mnie naprawdę zaskoczył, to "Piotruś Pan". Co prawda czytałem go już dawno, ale mi się nie podobał (bo uznałem, że to jest komiks dla jakichś psychopatycznych zbokoli), czemu kilkukrotnie dawałem wyraz na tym forum. I nagle, całkiem niedawno, pojawił się szalony geniusz Spence i napisał posta na temat interpretacji "Piotrusia", który otworzył mi oczy. Co prawda jeszcze nie udalo mi sie ponownie przeczytac Piotrusia pod kątem interpretacji Spenca, ale juz teraz wiem, że bedzie to niesamowite doswiadczenie**.
5. Najlepszy to jeszcze nie wiem, ale jesli chodzi o najgorszy, to największych cierpień doznałem podczas lektury "Czy jesteś moją matką?"***.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

* Gdyby ktoś był zainteresowany, to znam kilka fajnych śmietników w Wawie, w których można się zaopatrzyc w całkiem niezłej jakości produkty spożywcze oraz odzież.
** Polecam zaznajomienie się ze wspomnianą interpretacją Spenca i przeczytanie Piotrusia ponownie.
*** Ale być może za chwilę pojawi się Spence, który sprawi, że uznam Bechdel za najlepszą autorkę wszech czasów.

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 24, 2014, 02:13:01 pm »
Na - Nie pamiętam.
Sin City i Wieże Bois-Maury? :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 24, 2014, 02:45:46 pm »
Sin City i Wieże Bois-Maury? :wink:

Słuszna uwaga.  8)

Offline amsterdream

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 24, 2014, 03:13:48 pm »
1. Trudno powiedzieć, coś około 200. Tylko polskie, importów od jakiegoś czasu nie kupuje w ogóle.
2. Kupiłem zdecydowanie więcej.
3. Chce zwolnić, ale pewnie skończy się na tym, że kupię tyle samo.
4. Największe pozytywne zaskoczenie: Locke & Key, Spust, She-Hulk, Marta Washington; największe rozczarowania: większość komiksów z Nowego DC (szczególnie Batman: Rok Zerowy), Fatale, Parker.
5. Najgorszy to chyba All-Star Western - pierwszy zeszyt jest jeszcze w miarę okay, w kolejnych Moritat przechodzi w jakąś karykaturę a ze scenariusza robi się jakaś niestrawna papka z zachwianym ciągiem przyczynowo skutkowym. Najlepszy zdecydowanie Kick-Ass 3 - Millar dzięki pewnemu sprytnemu zabiegowi spowodował, że czyta się ten komiks jednym tchem (przed napisaniem tej historii wspomniał w jednym z wywiadów, że być może zabije wszystkich głównych bohaterów).

Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 24, 2014, 03:16:25 pm »
1. Niecałe pięćdziesiąt, głównie krajowe.
2. W tym roku udało mi się trzymać zakupy w ryzach, wiec kupionych mniej i za mniej niż w 2013, co generalnie cieszy bo można sobie powiedzieć "to ja kontroluje hobby a nie odwrotnie" :wink:
3. Na nast. rok przewiduje dalej stopniowo spowolaniać tempo - tylko naprawde dobre tytuły i przemyślane zakupy, zadnej tam przypadkowości czy na zasadzie "wezmę bo mi się kupon Allegro zmarnuje" :wink:
4. Zaskoczyły miło dwa tytuły z kanonu tj. V jak Vendetta i Umowa z Bogiem. Fajnie było je sobie przypomnieć i stwierdzic że nic nie straciły mimo że od czasu gdy pierwszy raz czytałem upłyneło sporo wody pod mostem...
5. Najlepszy mam nadzieje okaże się timofowy From Hell, na razie cegiełka stoi na półce i cieszy wzrok;) najgorsze było kilka rozczarowań w ramach WKKM, zwłaszcza Wojna Domowa, zapomnieć jak najprędzej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2014, 04:16:33 pm »
1. około 120-130 wydanych w Polsce i 9 sztuk z zagranicy.
2. więcej niż w zeszłym roku - wtedy około 100.
3. pewnie kupię więcej niź w 2014.
4. pozytywne - Kiedy Dawid stracił głos i Regulamin na lato, negatywnie - Piaskowa Opowieść i Wonder Woman
5. jeszcze nie wszystko, co mnie interesuje, przeczytałem. warto poczekać na forumową toplistę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 04:21:21 pm wysłana przez wujekmaciej »

 

anything