Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 23, 2017, 08:45:50 pm »
@kuba g
Już teraz wiem z czym się je Dredda ale nadal po cichu liczę, że Garth Ennis po przejęciu pałeczki dał radę w swoim stylu. To będzie chyba w CCF 15 albo 16 czyli niedługo?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 23, 2017, 08:55:45 pm »
15, tak, chyba nawet ten tom otwiera jego debiut w Dreddzie.


Ennis jeszcze w miarę pisze Dredda jak Dredda (nie to co Millar), ale myślę, że masz lekko rację i tu możesz dostać coś bliżej tego co oczekujesz.
perły przed wieprze

Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 25, 2017, 06:29:57 pm »
15 i 1 akta już się tłumaczą. W dodatku Lain zapowiedzieli Mandroida i Titana. Jeszcze Ameryka - można preordernąć na gildii - cena 85zł.
Akta 13 już wyszły. Aha jeszcze Egmont z BvsDredd na koniec roku.
To daje nam 8 lub 7 Dreddów rocznie. Cóż za mainstrim :wink:

1. KA 13
2. America
3. KA 14.
4. Mandroid
5. KA 15
6. Titan
7. KA 1
8. Batman vs Dredd


+ 9. Darmowy Sędzia Śmierć


Dziewięć Dreddów w roku.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2017, 07:41:19 pm wysłana przez gascan »

Offline Jaxx

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 25, 2017, 06:54:18 pm »
Od razu mam prośbę o napisanie dwóch słów odnośnie Titana i Mandroida - cóż to takiego jest, z czym to się je? Humorystyczne, poważne, kanoniczne, spin-off? Warte zakupu czy można odpuścić?

Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 25, 2017, 07:45:27 pm »
Ktoś kiedyś pisał (pewnie kuba g), że w Dreddzie wszystko jest kanoniczne - nawet crossovery jak Aliens vs Dredd itp.


Też poproszę kilka słów o Titanie i Mandroidzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2017, 01:22:31 pm wysłana przez graves »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 26, 2017, 09:49:26 am »
Mandroid to taki trochę techno thriller, trochę Uniwersalny Żołnierz, trochę komentarza do war economy, przede wszystkim "revenge story" gatunkowo. Bardziej poważnie, rysuje min. Kev Walker ze swojego okresu gdy był do pewnego stopnia zainspirowany Mignolą. Do tego chyba Coleby i Critchlow więc sami ludzie, którzy uwielbiają wszystko rysować "brzydko" ale w fantastyczny sposób (polecam to co robi Coleby w Jaegir).


Titan to tak naprawdę trzy komiksy w jednym, które tworzą jedną sporą sagę (oczywiście ta saga składa się też z mniejszych pobocznych historii jak to zawsze w Dreddzie ale w tym zbiorze jest esencja). To jest Dredd w 100% na poważnie (za wyłączeniem dodanej świątecznej historii pod koniec tomu). Zasadniczo to też trochę thriller, trochę horror, sporo zmęczonego Dredda (to się dzieje po Chaos Day) i bardzo dużo wpływu filmów Carpentera (ten komiks zaczyna się jak Dreddowa wariacja na temat Ucieczki z Nowego Jorku by zamienić się blockbusterową wersję The Thing).


Osobiście polecam, zwłaszcza jak ktoś ma ochotę na sci-fi thriller z dość dużą ilością scen akcji.


Ktoś kiedyś pisał (pewnie kuba g), że w Dreddzie wszystko jest kanoniczne - nawet crossovery jak Aliens vs Dredd itp.

Tak, tylko licencyjne Dreddy i Heavy Metal Dredd nie są w kanonie (choć wydaje mi się, że pewne elementy HMD zostały wcielone, ale to mało ważne z perspektywy dłuższej lektury).
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 09:52:46 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Jaxx

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 26, 2017, 10:07:53 am »
Osobiście polecam, zwłaszcza jak ktoś ma ochotę na sci-fi thriller z dość dużą ilością scen akcji.


Dzięki wielkie, Titan jak widzę może trafić w mój gust, więc ląduje na liście zakupowej z bardzo wysokim znacznikiem priorytetu :) Mandroid do rozpatrzenia. 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 26, 2017, 10:13:29 am »
Ogólnie jak potrzebujesz wielogłosu co wybrać to polecam kilkukrotnie linkowany tu blog dreddreckoning na którym Douglas Wolk (autor książki Reading Comics) przez spory kawał czasu zamieszczał swoje opinie o całym katalogu komiksów ze świata Dredda obecnych na rynku w tamtym okresie (opinie są czasem tylko jego, czasem mają formę dialogu z wieloletnimi czytelnikami jak i nowymi w Dredda).


Na pewno to lepsze źródło opinii niż tak hołubione przez niektórych gwiazdki na goodreads.



http://dreddreviews.blogspot.co.uk
perły przed wieprze

Offline Murazor

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 26, 2017, 10:19:01 am »
Osobiście polecam
Te słowa od Ciebie mi wystarczą, żeby kupić Dredda :) A serio, dzięki za mini-recenzje! Mega zachęcające.

Offline Bogumil

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 26, 2017, 10:50:47 am »
Tak, tylko licencyjne Dreddy i Heavy Metal Dredd nie są w kanonie (choć wydaje mi się, że pewne elementy HMD zostały wcielone, ale to mało ważne z perspektywy dłuższej lektury).


Chciałbym spytać, co masz na myśli mówiąc licencyjne Dreddy? Czy to takie, które nie ukazują się w Complete Case Files?

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 26, 2017, 10:52:56 am »
Chciałbym spytać, co masz na myśli mówiąc licencyjne Dreddy?
chyba chodzi mu o te wydawane przez IDW

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 26, 2017, 10:56:28 am »
Gdy pisze o licencyjnych Dreddach mam na myśli sytuację gdy kiedyś DC a obecnie IDW kupiło prawa do publikowania własnych komiksów pod tym szyldem. DC wydawało regularną serię Dredda w latach 90 oraz serię Legends of the Law, w większości odpowiadali za nią amerykanie przez co poziom zrozumienia postaci jest tu niemalże na minusie (edit: są wyjątki, Legends of the Law otwiera historia Wagnera, która nawet nie stoi w opozycji do kanonu Dredda z 2000AD). Dziś coś takiego robi IDW (z podobną mielizną scenariuszową w głównych tytułach ale z ciekawszą i oryginalniejszą oprawą w niektórych przypadkach). IDW wydało też miniserie pisane przez scenarzystów pracujących normalnie nad klasycznym Dreddem ale też umieszczone są poza kanonem (Year One, cross z Mars Attacks, mini z Judge Anderson).


Ważna rzecz z oryginalnym brytyjskim Dreddem, on zasadniczo dzieje się w realtime, rok publikacji to rok starszy Dredd, jak w klasycznym Hellblazerze. Stąd rzadkie w komiksie poleganie na retrospekcjach i dlatego oparty o retrospekcje Dredd: America jest Dreddem tylko z okładki komiksu. Ten komiks to "Ameryka". Kanoniczny spinoff.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 12:21:34 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline studio_lain

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 26, 2017, 01:55:11 pm »
Zarówno Mandroid i Titan to sa perełki - także graficzne
i pisze to jako fan, a nie wydawca,
albo fan-wydawca :)
Tych perelek jeszcze kilka jest i postaramy sie je wydac :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 26, 2017, 02:37:53 pm »
"Dark Justice" i "Heavy Metal Dredd" to totalna popelina, więc zachowam ostrożność. Na szczęście "Amerykę" już kiedyś czytałem i ten komiks jest zdecydowanie wart nabycia. Co do ostatnich zapowiedzi, to"Titan" ma takie sobie recki w internetach, "Mandroid" już lepiej.

Kiedyś chyba była mowa o wydaniu przez was komiksu z Judge Anderson, dalej aktualne?
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 02:41:35 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 26, 2017, 02:51:16 pm »
"Dark Justice" i "Heavy Metal Dredd" to totalna popelina,
Całkowicie się z tym nie zgadzam, Heavy Metal Dredd jest jaki jest, nie każdemu podejdzie, ale popeliną tego bym nie nazwał. Dla mnie HMD to bardziej przypomina (wizualnie i treściwie) to co jest w Lobo: Portret Bękarta. Zastanawia mnie jak odbierzesz Batman vs Sędzie Dredd, bo to jakościowo wcale nie jest lepsze.
 
Dark Justice natomiast to majstersztyk pod względem wizualnym i ten klimat horroru rodem z lat 80, po prostu sam miód.

 

anything