trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 140801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 16, 2017, 10:29:06 am »
Jakby ktoś jeszcze pytał, Akta są od wczoraj znowu dostępne normalnie na gildii.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 23, 2017, 08:02:30 pm »
Przeglądałem kiedyś jakiś tom CCF (coś około 13). Pamiętam, że rysownikiem części był Ian Gibson.  I tu pytanie. Jak czytam sobie teraz CCF od Ongrysa (zajebiste, kto nie czyta ten trąba), to te historie są jeszcze przede mną, czy to były wcześniejsze tomiki?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 23, 2017, 09:08:57 pm »
Musisz być bardziej precyzyjny bo na przestrzeni 30 lat Gibson narysował ok 90 odcinków Dredda  :badgrin:  ale tak, masz Gibsona w CCF 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12, potem dopiero chyba w 17, więc raczej masz "za" sobą.
perły przed wieprze

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 23, 2017, 09:25:33 pm »
Łooooaaaa. To ja mocno trzymam kciuki, że te czarno-białe też wyjdą. Dziękuję!

Offline parsom

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 23, 2017, 10:38:19 pm »
Takie pytanie mam dla spokoju sumienia - ten Dredd od Ongrysa ma się jakoś do tego co wydało Lain? Czy też brak tych ich limitowanych nakładów w niczym mi tu nie przeszkodzi?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Ryba2111

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 23, 2017, 11:07:12 pm »
Historie z tych tomów się nie łączą. Dark Justice to nowela graficzna z zamknięta historią. Heavy Metal to wariacja z postacią Dredda. Wydanie Ongrysa można śmiało czytać bez znajomości wydwanictw Lain.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 23, 2017, 11:20:34 pm »
Gwoli ścisłości, Dark Justice to nie żadna nowela. To normalny zbiór odcinków z tygodnika po prostu dzieli je od CCF 13 bez mała 25 lat :D ale samo Dark Justice jest jak zawsze częścią ciągłej historii (np. fundamentem historii są zawieszone wątki z sagi Day of Chaos).

Ale tak, można czytać CCF i zupełnie olać fakt, że nie posiada się Dark Justice ;)
perły przed wieprze

Offline parsom

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 23, 2017, 11:55:03 pm »
No i masz. Teraz nie mam wymówki - trzeba kupić. Dzięki...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline pokia

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 24, 2017, 06:12:22 pm »
To ja się jeszcze zapytam gdzie umiejscowić America od Lain?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 24, 2017, 06:28:30 pm »
To ja się jeszcze zapytam gdzie umiejscowić America od Lain?


Trochę nigdzie. America dlatego nie jest faktyczną tytularną historią o Dreddzie tylko spinofem bo np. mocno opiera się flashbacki, a nie jak klasyczny Dredd dzieje się w czasie rzeczywistym (nie mam lepszego określenia na to, przepraszam). Stąd America jako suma najważniejszych wydarzeń rozciąga się od początku wydarzeń z sagi Democracy (czyli Prog 460 z 1986 roku) przez rozmaite historie zawarte aż po wydarzenia z okolic Prog 750, ot tak w przybliżeniu.

Pozostałe części (America II: Fading of the Light i Cadet) już są wpasowane w ten "czas rzeczywisty" więc dzieją się symultanicznie do innych historii z Dreddem publikowanych symultanicznie w 2000 AD.
perły przed wieprze

Offline parsom

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 13, 2017, 01:59:42 pm »
Czy ktoś wie jaki nakład miały "Kompletne akta"? Czekałem z zakupem, bo poszalałem z innymi rzeczami, ale na bonito/aros pokazuje już tylko 16 egzemplarzy, a w zbyt wielu innych sklepach tez go nie ma. Wiem, że to pytanie do wróżbity Macieja, ale spodziewać się szybkiego wyczerpania, czy nie?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 13, 2017, 02:18:30 pm »
Spodziewać się szybkiego wyczerpania.

Offline parsom

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 13, 2017, 03:42:35 pm »
No to się spodziewam.
A jeszcze takie mam pytanie - w komentarzach do "Kompletnych akt" na sklepie Gildii znalazłem "wpis" pewnego użytkownika tego forum, który stwierdził, że w sierpniu będzie kolekcja z Dreddem. Coś na ten temat wiadomo, czy to ze sfery rojeń?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Ryba2111

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 13, 2017, 03:44:53 pm »
Bzdura. Ktoś podszywa się tam pod tego użytkownika.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 13, 2017, 03:45:34 pm »
Bzdura. Ktoś podszywa się tam pod tego użytkownika.
podszywa się czy nie, wypowiedź brzmi jak bazyla, więc miał prawo zapytać

A jeszcze takie mam pytanie - w komentarzach do "Kompletnych akt" na sklepie Gildii znalazłem "wpis" pewnego użytkownika tego forum, który stwierdził, że w sierpniu będzie kolekcja z Dreddem. Coś na ten temat wiadomo, czy to ze sfery rojeń?
cały czas strefa urojeń, nic nie wskazuje na to że takowa kolekcja zawita do Polski, poniżej wypowiedź jednego z wydawców AD2000/Dredda w Polsce

Nie bedzie kolekcji Hachette Dredda :smile: - co ty masz z ta bajka bazyliszek :smile: (...)

Dredd - 3 wydawnictwa? cos przegapilem? :smile: bo wydaje mi sie ze tylko Ongrys i my:) (...)

to chyba pewien rodzaj zaklinania rzeczywistosci...
bazyliszku kiedy kupuje sie licencje jestes na biezaco informowany o planach wydawniczych dotyczacy pozycji ktore chcesz wydać (....)
oraz
Jak już pisałem kilka razy, sam właściciel licencji mówi(ł), że nie ma Mega Collection w planach na żadnym nieanglojęzycznym rynku... B/8azyliszku, wstydź się, jesteś fake news.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 04:04:25 pm wysłana przez mkolek81 »