trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość

Offline arczi_ancymon

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:18:07 pm »
Dzięki! :)

Offline SawiK

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:36:05 pm »
Jakies pomysły czym teraz Studio Lain przywali? Mając Dredda na myśli i pomijając fakt ze to teraz będzie w przyszłym roku ;] Ongrys coś nic nie zapowiada w tej kwestii czy coś przespałem?

Offline misiokles

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:45:18 pm »
W wątku Studio Lain wypowiadało się o najbliższych planach... Ongrys również.

Offline SawiK

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:55:37 pm »
To chyba przeoczyłem, mianowicie czytałem ze Dredd od Lain to chyba w przyszłym roku dopiero ale chyba nie podawali jaki , muszę przejrzeć kilka stron wstecz  :roll:

Offline mibartek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 21, 2016, 07:56:49 am »
Jestem świeżo po lekturze Heavy Metal Dredd i powiem szczerze, że trochę się rozczarowałem. Nie żeby było bardzo słabo, ale chyba za bardzo napaliłem się na to że będzie to mój zakup roku a było po prostu dobrze.
Wydanie oczywiście świetne i tutaj do niczego nie mogę się przyczepić (no może ta osławiona niewyschnięta farba :wink: ), natomiast fabularnie dla mnie straszna huśtawka poziomu.


Moje pierwsze wrażenie - czytam komiks o Lobo przebranym za policjanta. Niby mamy często duet Grant/Bisley więc mogłem się spodziewać, ale jednak dla mnie zbyt spore podobieństwo i nie czułem do końca przyjemności odkrywania nowego bohatera (nie czytałem wcześniej nic Dredda). Pociesza natomiast fakt, że Lobo Granta/Bisleya nawet lubię i dalej miałem przyjemność z lektury.


Również humor był dla mnie czasem taki "na siłę". Wydawało mi się, że w niektórych historiach scenarzyści mieli jakiś pomysł, czasem nawet dobry, ale potem na siłe próbowali ubrać ten pomysł w jakiś sztywny schemat żeby historia pasowała do Dredda i wychodziło słabo. Chociaż dopuszczam też myśl, że mogłem niektórych smaczków poprostu nie zrozumieć - w komiksie widzę jest sporo odwołań/ukrytych komentarzy do wydarzeń ze świata, popkultury itp.
Aporpo aluzji do świata realnego - to stały element u Dredda  czy tylko w tych krótkich historyjkach?

Offline absolutnie

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:26:05 am »



Moje pierwsze wrażenie - czytam komiks o Lobo przebranym za policjanta. Niby mamy często duet Grant/Bisley więc mogłem się spodziewać, ale jednak dla mnie zbyt spore podobieństwo i nie czułem do końca przyjemności odkrywania nowego bohatera (nie czytałem wcześniej nic Dredda). Pociesza natomiast fakt, że Lobo Granta/Bisleya nawet lubię i dalej miałem przyjemność z lektury.





A dobrzy ludzie na forum (kuba g) ostrzegali, żeby "Heavy Metal Dredd" nie traktowac jako wprowadzenia do serii, bo to zupełnie inna bajka.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mibartek

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:00:28 am »

A dobrzy ludzie na forum (kuba g) ostrzegali, żeby "Heavy Metal Dredd" nie traktowac jako wprowadzenia do serii, bo to zupełnie inna bajka.


a to moja wina w takim razie - gdzieś przeoczyłem to info. Myślałem, że jedyne odstępstwo w tym tytule to fakt, że nie jest bezpośrednio związany ciągiem przyczynowo skutkowym z główną serią (ale że poza tym to Dredd pełną gębą)
dzięki za wyprowadzenie z błędu  :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 10:08:09 am wysłana przez mibartek »

Offline misiokles

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:06:03 am »
W końcu to historyjki powstałe na potrzeby magazynu komiksowego, więc skierowane dla ludzi niekoniecznie interesującym sie uniwersum SD.

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 25, 2016, 06:38:39 am »
Nie jestem ekspertem w sprawie Dredda, ale czy poniższa odpowiedź z Alei z listopada nie potwierdza, że w 2017 r. dostaniemy od Egmontu te historie, o których piszecie?
Tak, tylko że dopóki nie ma oficjalnego potwierdzenia w zapowiedziach to jest tylko w strefie przypuszczeń i gdybania czy będzie. Myślę że na MFKiG zostanie wszystko wyjaśnione, czy będzie czy nie. Egmont pewnie wolał poczekać i zobaczyć jak przyjmie się Dredd zapowiedziany przez inne wydawnictwa. Został chyba ciepło przyjęty, więc szansa na wydanie Batman/Dredd jest wg mnie duża.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 09:40:25 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:36:03 am »
Jest Batman w tytule to i tak się dobrze sprzeda  :smile: a dodatkowo jest Dredd który ma swoich fanów.

Offline FloreK9

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:26:54 am »
Mroczna Sprawiedliwość za mną i... cóż, chyba spodziewałem się ciut więcej od strony scenariusza. Nie żeby było źle, ale historia mogła być rozpisana na dłuższą bo miałem wrażenie jakbym dostawałem slajdy obrazujące dane wydarzenia fragmentarycznie. Z drugiej strony objętość i jakość oprawy graficznej mogą nasuwać myśl, że artysta nawet przy takiej skromnej objętości musiał włożyć ogrom pracy i grubsza historia powstawałaby zdecydowanie za długo. A wizualnie jest niesamowicie, każda plansza to orgia dla oczu. Przyznam się, że to mój pierwszy komiks z Sędzią i udało się wejść w miarę płynnie, ale pewnie też dzięki temu, że oglądało się film(y). Bałem się z tego powodu zakupić Heavy Metal, ale teraz czekam na to co zaserwuje Ongrys. Może wsiąknę na dłużej.

Edit: Od strony wydania cacuszko. Gratki dla Lain.

Offline freshmaker

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 26, 2016, 01:39:36 pm »
scenariusz mrocznej to taki klasyczny dredd wagnera. pamiętajcie że klasyczne historyjki z dreddem mieszczą się w jednym progsie, czyli mają dosłownie kilka stron.


zastanawiam się jak zostaną odebrane case files - z jednej strony trafiają się fajni artyści jak bolland, dillon, o'neill, ezquerra, kennedy, ale często i gestą rysunek jest archaiczny i spartański. po fajerwerkach graficznych dark justice i heavy metal dredd case files od ongrysa to moze dla niektórych osób być mocny strzał w pysk.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

mkolek81

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 27, 2016, 11:54:15 pm »
myślisz że jest szansa że wznowią to w takim formacie?

(serio pytam, nie retorycznie - bardzo bym chciał, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne)


Napisałem wyżej, że o 2017 nic nie będę plotkował, ale nie mogę się powstrzymać jako stary fan Sędziego – jasne, że zrobimy JD vs. Batman, jeśli cała kolekcja utrzyma się na rynku!

Ta odpowiedź z alei komiksu, która przytoczył Graf daje spore nadziej na wydanie JD vs. Batman. Zresztą pytanie o wydanie zbiorczego tomu pojawiło się już kilka razy. Po za tym są trzy rzeczy: Sędzia Dredd, Bisley i oczywiście Batman, wszyscy trzej posiadają spore grono fanów.
Prawda jest taka że trzeba będzie poczekać do MFKiG i jeśli tam nie będzie zapowiedzi to wtedy trzeba będzie się martwić. Sporo wyszło wznowień w linii DC Deluxe więc szansa jest (tym bardziej że zawarty jest tu także materiał który do tej pory jeszcze nie był publikowany). Ale to jest tylko moje zdanie i przypuszczenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 06:41:20 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Kokosz

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 28, 2016, 06:26:27 am »
zastanawiam się jak zostaną odebrane case files - z jednej strony trafiają się fajni artyści jak bolland, dillon, o'neill, ezquerra, kennedy, ale często i gestą rysunek jest archaiczny i spartański. po fajerwerkach graficznych dark justice i heavy metal dredd case files od ongrysa to moze dla niektórych osób być mocny strzał w pysk.

Trzynasty tom CCF jest według mnie bardzo różnorodny graficznie. Są historyjki czarno-białe i kolorowe. Są rysowane i są malowane. Są takie, które nie ustępują graficznie Heavy Metal, Sprawiedliwości prawie też nie (choć Sprawiedliwość jest naprawdę wypasiona). Więc ja bym się nie obawiał "strzału w pysk".

 

anything