trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 16, 2018, 12:50:01 pm »
Tu masz listę kogoś, o kim mówiono mi tutaj, ze jest  światowej sławy specjalistą od Dredda.

Niestety nie prowadzi już tego bloga, więc masz to info bodajże do 28 tomu tylko
Może Ci się przyda:

http://dreddreviews.blogspot.be/2013/02/housekeeping-3-index-and-guide.html


Jak coś tam jest miedzy jednym a drugim CASE FILES to już na pewno nie wejdzie w skład.
Jak coś jest po 28 CF to już nie da rady powiedzieć.


Ale prawdą jest, że wtedy wyjdzie to w Polsce za dekadę, jak nie później...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2018, 12:53:06 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline tomb

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 16, 2018, 01:15:36 pm »
Dzięki za link.

Ale prawdą jest, że wtedy wyjdzie to w Polsce za dekadę, jak nie później...
To nie problem, i tak nie kupuję wszystkiego, co bym chciał kupić. A Dredd nie jest komiksem pierwszej potrzeby.
Gdy 10 lat temu startowały Fistaszki Zebrane to nie kupowałem komiksów "Snoopy", wiedząc, że i tak dostanę te historie.

Offline Koro

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 13, 2018, 10:21:17 pm »
Jakieś opinie o kompletnych aktach 1? Nie wiem czy kupować 15 czy od razu 1.

Offline bambule

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 29, 2018, 10:41:51 am »
Jakieś opinie o kompletnych aktach 1? Nie wiem czy kupować 15 czy od razu 1.
Napiszę trochę od pupy strony, jeśli jesteś fanem Dredda to kupować wg wychodzenia, jeśli świat jest Ci mało znany to proponuję KA 15, mimo wszystko bardziej przystępnie, KA 1 komiks który Cię może odrzucić od postaci, dość specyficznie pisany, poza tym postać Dredda dopiero się kształtuje. Jako ciekawostka jak najbardziej, jako tytuł startowy mówię stanowczo nie.

Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 06, 2018, 08:16:26 am »
Jestem w trakcie lektury Mandroida i w związku z tym mam dwa pytania dotyczące status quo uniwersum Dredda (czytałem jedynie komiksy wydane w Polsce).

1. Jaki status ma kosmos w tym uniwersum? Bohaterem Mandroida jest żołnierz walczący z obcą fauną na odległych planetach - znaczy eksploracja kosmosu jest dość zaawansowana. W Tytanie akcja była na księżycu Saturna, Mroczni Sędziowie przybyli z innego wymiaru, w innej opowieści akcja działa się na statku-arce, który miał wywieźć ludzi hen daleko w kosmos. Jak więc jest z tym kosmosem? Czy w tym świecie mamy dużo obcych planet i obcej inteligencji o różnych zamiarach czy raczej jest to kolonizacja pustych, niezamieszkałych globów z okazjonalnymi przedstawicielami miejscowej przyrody?

2. Mandroid jest opowieścią dość świeżą, bodajże z 2005 roku. W tej historii ustrój sędziowski bardziej przypomina ustrój demokratyczny - np. Dredd obawia się, że jego działania mogą poskutkować pozwami. W starszych komiksach, które mieliśmy okazję poznać zwolenników demokracji raczej się zwalczało po "sędziowsku", bez specjalnych ceregieli. W Mandroidzie mamy Sędziów, którzy aresztują, przesłuc**ją i - w domyśle - mają mnóstwo papierkowej roboty. Jak więc to z tym jest? Uniwersum przez te lata ewoluowało i obecnie w świecie Dredda prawnicy mają taką samą siłę oddziaływania jaką znamy u nas? Czy po prostu jest to zwykła, autorska interpretacja świata Dredda przez twórców komiksu?


P.S. Na pierwszej stronie w którymś dymku jest że kosmici zastali żołnierzy z ręką w nocniku. Hm... Jedyny idiom jaki z nocnikiem słyszałem, to obudzić się z ręką w nocniku. Być może się mylę, ale coś mi w tym zdaniu nie gra :)

Offline studio_lain

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 06, 2018, 02:35:26 pm »
Jestem w trakcie lektury Mandroida i w związku z tym mam dwa pytania dotyczące status quo uniwersum Dredda (czytałem jedynie komiksy wydane w Polsce).

1. Jaki status ma kosmos w tym uniwersum? Bohaterem Mandroida jest żołnierz walczący z obcą fauną na odległych planetach - znaczy eksploracja kosmosu jest dość zaawansowana. W Tytanie akcja była na księżycu Saturna, Mroczni Sędziowie przybyli z innego wymiaru, w innej opowieści akcja działa się na statku-arce, który miał wywieźć ludzi hen daleko w kosmos. Jak więc jest z tym kosmosem? Czy w tym świecie mamy dużo obcych planet i obcej inteligencji o różnych zamiarach czy raczej jest to kolonizacja pustych, niezamieszkałych globów z okazjonalnymi przedstawicielami miejscowej przyrody?

2. Mandroid jest opowieścią dość świeżą, bodajże z 2005 roku. W tej historii ustrój sędziowski bardziej przypomina ustrój demokratyczny - np. Dredd obawia się, że jego działania mogą poskutkować pozwami. W starszych komiksach, które mieliśmy okazję poznać zwolenników demokracji raczej się zwalczało po "sędziowsku", bez specjalnych ceregieli. W Mandroidzie mamy Sędziów, którzy aresztują, przesłuc**ją i - w domyśle - mają mnóstwo papierkowej roboty. Jak więc to z tym jest? Uniwersum przez te lata ewoluowało i obecnie w świecie Dredda prawnicy mają taką samą siłę oddziaływania jaką znamy u nas? Czy po prostu jest to zwykła, autorska interpretacja świata Dredda przez twórców komiksu?


P.S. Na pierwszej stronie w którymś dymku jest że kosmici zastali żołnierzy z ręką w nocniku. Hm... Jedyny idiom jaki z nocnikiem słyszałem, to obudzić się z ręką w nocniku. Być może się mylę, ale coś mi w tym zdaniu nie gra :smile:
1) bez liku jest obcych planet, tyle ile autorom wpadnie do lba, bywa za takze na nich rzadza sedziowie tak jest np w serii, ktora szykujemy Lawless
2) prawo to ja - nadal obowiazuje, ale sedziowie tez podlegaja kontroli, kuba by pamietal lepiej, zwiekszono ja po wykryciu szeegu przestepstw wsrod sedziow - w tytanie mamy przeciez specjalna kolonie karna dla takowych :smile:
ps. nie mam pod reka ani naszego wydania, ani oryginalu - ale to zwykly skrot myslowy odnoszacy sie do znanego idiomu

Offline perek82

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 23, 2018, 06:23:56 pm »
Jak chronologicznie powstawały komiksy z uniwersum dredda wydane u nas przez studio lain? Rozumiem kompletne akta są wcześniejszymi historiami?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 23, 2018, 06:31:03 pm »
Przyznam się, że nie wiem (bo są to na tyle zamknięte historie, że kolejność czytania nie ma znaczenia), ale jak masz przed sobą fizyczne egzemplarze Dredda to w środku masz informację z których AD 2000 Progsów składa się dany komiks - i układasz je od Progsów z najmniejszym numerem do Progsów o największym numerze.

Offline studio_lain

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 23, 2018, 09:25:33 pm »
Ameryka, Heavy Metal Dredd, Mandroid, Tytan, Mroczna Sprawiedliwość
ale nie bralbym tego jako wyznacznika kolejnosci wydarzen, zwlaszcza, ze np Ameryka to zbior z roznych okresow, heavy metal to inna bajka.
Tworcy rzucaja czesto Dredda po roznych czasach - W Tytanie jest najstarszy i zmeczony zyciem, w Ameryce tyranem z przerosnietym ego, w Mandroid uczy sie watpic, w Mrocznej po prostu cynglem do walki ze zlem :smile: Każdy tytuł to inna opowieść i inny klimat - tak planujemy te pozycje. W najnowszym Krew Satanusa Dredd bedzie szalony niczym Joker z Batmana :wink:

Offline perek82

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 25, 2018, 05:04:39 pm »
Dzięki tak tylko z ciekawosci zapytałem bo czytam tak jak u nas wychodzi.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 20, 2018, 03:25:34 pm »
Dojrzewałem do zakupu którychś "Kompletnych Akt", ale nie wiem, który tom wziąć :) Chciałbym, żeby był to zbiór jak najbardziej zróżnicowany, tak pod względem scenariusza, jak i rysunków. Myślę też, że z poczatkowymi tomami dam sobie spokój, koncentrując się na późniejszych.... No i skoro już tyle wyszło po polsku, to chyba kupię którąś część w języku ojczystym :D
Co byście mi polecili na wejście? Z góry dziękuję...



Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 20, 2018, 03:49:42 pm »
Akurat pierwsze tomy są najbardziej zróżnicowane gdyż to zbiór krótkich opowieści :)

JanT

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 20, 2018, 05:09:25 pm »
Co byście mi polecili na wejście?
Kompletne Akta 13.

Offline Murazor

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 03, 2019, 08:05:58 pm »
Czy ma ktoś listę jakie dłuższe historie wchodzą w dany tom Kompletnych Akt? Coś jak wcześniejszy link Lucasa, ale z dopasowanym, że np: tom 14 to Necropolis, A Przeklęta Ziemia to X tom.

Offline -gościu-

Odp: Sędzia Dredd (Judge Dredd)
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 03, 2019, 08:23:02 pm »

 

anything