trawa

Autor Wątek: Sędzia Dredd (Judge Dredd)  (Przeczytany 139056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 07, 2017, 11:47:22 pm »
Taki jest młyn w tych Dreddach, że nie wiem, czy mogę czytać, jak popadnie, czy nie? Polecacie jakąś kolejność?

Offline misiokles

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:03:32 am »
Polecamy lekturę tematu.

Offline jolan13

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 09, 2017, 11:58:57 am »
A to zadam pytanie: Heavy Metal Dredd mi średnio podszedł, Akta 13 ok, ale bez szału, natomiast Mroczna Sprawiedliwość bardzo mi podeszła. Czy w takim razie Amerykę brać?

JanT

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 09, 2017, 12:31:38 pm »
Czy w takim razie Amerykę brać?
Brać  :smile:

Offline jolan13

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 09, 2017, 07:34:40 pm »
Brać  :smile:
Dobra, namówiłeś mnie :D

Offline Bogumil

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:19:06 pm »
Hachette przedłużyło kolekcję Dredda w UK z 80 do 90 tomów. Ciekawe na ilu się skończy.

Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 19, 2017, 03:58:49 pm »
Widzę w najnowszym Megazinie kontynuacja Mrocznej Sprawiedliwości się zaczyna - Dominion. Jaram się ale niestety mój Megazine przyjdzie na początku przyszłego miesiąca razem z lipcowymi Progsami.

Kijanek

  • Gość
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 06, 2017, 07:48:49 am »
Napiszę tak
Jestem po KA 14, matko wymęczony komiks.
Nie powiem jest komiksem dobrym, z fajnymi rysunkami, fajną fabułą, ale czytanie powiem szczerze szło jak po grudzie. Chodzi o samą konstrukcję komiksu, typową dla lat 80/90, której brakuje lekkości.
Żeby nie było, bardzo dobrze czytało mi się KA 13 czy sędziego Śmierć.
Szczerze polecam każdemu, naprawdę warto.

Offline Murazor

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #278 dnia: Wrzesień 24, 2017, 04:25:36 pm »
Przeczytałem, w końcu, 3 komiksy z Dreddem.

Ameryka - świetna, cudowna, wspaniała pierwsza księga. Mistrzostwo rysunku i ponadczasowa historia, która może dotyczyć każde państwo policyjne. Kolejne dwie troszkę słabsze, ale fajnie dopełniają całość. Gdybym przeczytał to po KA13 i 14 pewnie odebrałbym to jeszcze mocniej, bo w nich pojawia się zachwianie przez Dredda wiary i słuszności ich systemu.

Kompletne Akta 13 - zbiór krótkich (3 odcinkowe to maks) historyjek. Przewijają się opowieści humorystyczne (Dredd w kąpieli rządzi! :lol: ), dramatyczne, sensacyjne, detektywistyczne. No cała masa różnorodnych rzeczy. Fajnie się czytało i pomału zagłębiało w ten świat. Rysunki przeróżne, od pięknych, kolorowych planszy, po ciut gorsze. Na szczęście żadna nie okazała się dla mnie brzydka, jedynie troszkę słabsza niż najlepsze :smile:

Kompletne Akta 14 - Całkiem inny tom niż 13. Wstęp w postaci kilku opowieści, a potem długa historia Necropolis. Ja płynąłem przez ten tom w przeciwieństwie do 13, którą z racji wielu historii musiałem sobie dawkować. Uwielbiam historię z rozmachem, a Necropolis taka jest i widać, że została przemyślana (już w KA13 pojawia się postać Krakena, czy cały wstęp tomu i odejście Dredda.). Odczuwałem małe braki, które były wyjaśnione w przypisach, świata przedstawionego i wcześniejszych wydarzeń, ale da się czytać bez problemu (mając w głowie, ze Ongrys to może kiedyś wydać  :wink: ). Gdyby nie uwagi kolegów o Dead Manie pewnie bym nie odczuł braku tej części historii. Całość dopełniają świetne rysunki Carlosa Ezquerry. No gapiłem się na Siostry i zniszczenia miasta po parę minut :smile:

Po KA13 myślałem, no w sumie spoko ten Dredd, ale szału nie ma. Po 14 chce WIĘCEJ! :biggrin: Gdybym miał polecać kolejność, to dla mnie laika tego świata, KA13, KA14 i dopiero Ameryka. Myślę, że lepiej i mocniej się ją odbierze.

A co do wydania, oba wydawnictwa spisały się znakomicie. Patrząc po zagranicznych Aktach trochę żałuję, że Ongrys nie wydaje grzbietów w oryginalnej kolorystyce, bardzo mi się podoba ta różnorodność oryginałów :smile:

edit: Ile lat ma Dredd w KA13, czy KA14? Co chwilę ktoś mówi do niego staruszku, jesteś za stary itp.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 06:46:27 pm wysłana przez Murazor »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #279 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:50:43 am »
edit: Ile lat ma Dredd w KA13, czy KA14? Co chwilę ktoś mówi do niego staruszku, jesteś za stary itp.


Chyba 46 lat.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 27, 2017, 02:52:23 pm »
auć :)

Offline pokia

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 27, 2017, 04:19:55 pm »

Chyba 46 lat.


To ile lat ma Sędzia w obecne wydawanych komiksach?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 27, 2017, 05:15:42 pm »
No matematyka jest prosta. Jako, ze wszystko w Mega City dzieje się w stosunku rok publikacji komiksu = rok życia w Mega City to 46 lat w komiksie z 1990 roku znaczy, że w dziś publikowanych komiksach jest o 27 lat starszy.
perły przed wieprze

Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 27, 2017, 06:50:13 pm »
Byli już tacy co brali pod uwagę jego wiek. Wątpili w niego, kwestionowali jego osądy, uważali go za relikt, za dinozaura. Jednak wciąż jest godny noszenia odznaki.



Offline gascan

Odp: Judge Dredd
« Odpowiedź #284 dnia: Listopad 29, 2017, 07:00:47 pm »
Info nie komiksowe ale może kogoś zainteresuję.Na 2018 rok zapowiedziano karcianke Judge Dredd:



Ja na bank sprawdzę bo grywam czasami w różne planszówki i karcianki.
Więcej tu:
https://ospreypublishing.com/blog/judgedredd-announcement/