Autor Wątek: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi  (Przeczytany 48550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 04, 2016, 04:37:41 pm »
Może Kubusse chce pociągnąć Largo  :smile:

Offline nocny

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 04, 2016, 04:50:26 pm »
Kubusse na 100% nie, pytałem chyba 2 dni temu o plany to tylko Lady S.

Info o Largo w pierwszej chwili mnie bardzo uradowała ale jak zobaczyłem że na Allegro dwa pierwsze tomy po 200 zł to tak jak w przypadku Skorpiona, będę musiał odpuścić kupowanie od środka :(

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 04, 2016, 05:11:40 pm »
Cztery pierwsze Odcinki od Motopolu można kupić za całkime przyzwoite pieniądze (ja takie mam, lata temu kupiłem po 3 zł za sztukę)

CZtery kolejne zaś po angielsku od Cinebooks w Dyptykach po 10 funtów za sztukę (czyli za 20) można spokojnie dostać nawet na bookdepository pewnie. Co najwyżej zakryli cycki kołdrami i biustonoszami...


Skorpiona też od nich mam. Mały, kiepski papier ale czyta się. Jak nie jesteś wyznawcą folii to jest spoko...

Offline Holsten

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 04, 2016, 05:41:14 pm »
Kubusse na 100% nie, pytałem chyba 2 dni temu o plany to tylko Lady S.

Info o Largo w pierwszej chwili mnie bardzo uradowała ale jak zobaczyłem że na Allegro dwa pierwsze tomy po 200 zł to tak jak w przypadku Skorpiona, będę musiał odpuścić kupowanie od środka :sad:


Faktycznie integrale na allegro są po 200 zł (ja na szczęście już mam), ale pierwsze 4 tomy znajdziesz za grosze (także mam). A może ktoś po raz trzeci ruszy z serią od początku?

Offline misiokles

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 04, 2016, 05:55:48 pm »
Bardzo chciałbym, żeby Rozbitkowie Czasu II wyszły właśnie pod barwami Taurusa. Choć będę przeszczęśliwy jeśli w ogóle wyjdą...

Offline kenji

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 04, 2016, 06:43:00 pm »
Ale to że LW chce ktos sprzedać za ponad 200 zł za album , nie znaczy że po tyle sprzeda:) po sprawdZeniu aukcji zakończonych mozna bez problemu znaleźć aukcje ktore kończyły sie po ok 50 zł za integral ( co daje troche ponad 10zl za tom) i to juz wcale nie jest duza cena

Tak czy inaczej , sam posiadam te dwa integralne ale zastanawiam sie co bym bardziej chciał o co byłoby lepsE dla wydawnictwa - czy zaczynać serie od poczatku czy kontynuować ...
A moze to Egmont zamierza wznowić ? :)

Offline amsterdream

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 04, 2016, 07:56:12 pm »
Cztery pierwsze tomy nadal można nabyć za grosze na allegro. Więc najlepiej byłoby chyba zacząć od 5 i wydawać pojedynczo w takiej formie jak Motopol (na miękko). Boję się jednak, że tym wydawnictwem może być Scream.

Offline kenji

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 04, 2016, 08:20:20 pm »
Rozumiem obawę jakby to miała byc Sideca. Ale scream ? Skad ta obawa ?

Offline rzem

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 04, 2016, 08:31:29 pm »
Szacun dla Scream, ale nie Largo dla Scream. Byśmy mieli wtedy trzeci format.

Offline amsterdream

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 04, 2016, 09:35:38 pm »
Rozumiem obawę jakby to miała byc Sideca. Ale scream ? Skad ta obawa ?

Pewnie zaczęliby wydawać od początku i standardowo dla nich - powiększony format, HC i dość wysoka cena. Wolałbym żeby ktoś to pociągnął dalej w formie wydania Motopolu, ewentualnie Egmontu.

Offline Holsten

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 05, 2016, 05:14:39 pm »
Skąd założenie, że wszystkie komiksy Scream wyda w tym samym formacie?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 06, 2016, 12:46:45 am »
Chciałbym przeprosić Taurusa. W jakimś wątku użyłem niezbyt miłego sformułowania. Chodziło mi o te odpowiedzi, które otrzymaliśmy (które zalegały około miesiąca). Posypuję głowę popiołem. W sumie mam 90% waszej oferty. Nadal tak pozostanie.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adro

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 07, 2016, 08:14:45 pm »
no niezle jest szansa na zbiorcza druune, rozbitkow czasu i ktos bedzie kontynuowal Largo, same dobre wiesci. Oby nowy wydawca largo pociagnal ten tytul w formule ala kolekcja sensacji, chociaz pojedynczymi tomami nie pogardze. Swietne wiadomosci.
Ciekawe o co chodzi z tymi klopotami z Serpierim  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kosmoski

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 16, 2017, 06:17:57 pm »
 Kolejna tura odpowiedzi  :cool:


1. Drogi Byczku, czy istniałaby możliwość wydawania przez Was "Spawna"?
 Najlepiej w wydaniach zbiorczych, z uwzględnieniem numerów, które pominięto w numerach TM-Semic. Za czasów tego wydawnictwa komiks sprzedawał się bardzo dobrze, Mandragora też jakoś nie narzekała. Albo jakiś spin-off - "Dark Ages", HellSpawn", albo "Angela" Gaimana? "The Darkness" i "Witchblade" też bym nie pogardził
 - Żadna z tych serii nie znalazła się w kręgu naszych zainteresowań.

2. Planujecie wydać: https://www.facebook.com/housemovies/videos/1653554131595924/?
 - Piękna rzecz, ale przekracza nasze możliwości technologiczne : )

3. Kiedy powróci „Zabójca”?
- Na pewno nie w 2017.


4. Czy rozważacie wydanie komiksów z Image: Tokyo Ghost, East of West, Revival, Ciminal?
 - Rozważamy. Duża część komiksów ze stajni Image znajduję się w kręgu naszych zainteresowań.

5. Czy w ogóle planujecie jakieś nowe serie z wydawnictwa Image wydać w 2017?
- W najbliższym czasie postaramy się sfinalizować rozmowy dotyczycące Deadly Class. Jak tylko skończymy ruszymy po następne.


6. Czy Taurus będzie kontynuował wydawanie Notowań komiksowych (które ukazywały się dość regularnie co ok. 2 lata przez dłuższy czas, a ostatni raz zostały wydane w 2012 roku)??? Była to fajna sprawa, a w ciągu tych trzech i pół roku na rynku ukazało się naprawdę dużo pozycji.
- W tym wypadku jesteśmy uzależnieni od możliwości przerobowych autora który przygotowuje Notowania.


7. Czy jest szansa na wydanie "Le rapport de Brodeck"?
- Na chwile obecną nie znajduje się to w naszych planach.


8. Pisaliście, że szukacie ciekawej serii awanturniczej z rynku frankofońskiego, co powiecie na młodą lecz nieźle zapowiadającą się serię (wizualnie przypominającą Jednorożca, a i jedna postać z tego komiksu tu też występuje) "Arthus Trivium"?
- Swego czasu wyraziliśmy zainteresowanie. Czekamy na konkrety, jak seria będzie się rozwijać.


10. Czy Taurus zna znakomitą, wiktoriańską serię "The Fog" http://www.bedetheque.com/serie-1229-BD-Fog.html# , autorstwa Bonina i Seitera a jeśli tak to czy kiedykolwiek rozważał wydanie tej serii?
 - Serię znamy. W tym roku nie planujemy jej rozpoczęcia.

11. Istnieje możliwość wydania cyklu: Kroniki Czarnego Księżyca?
http://www.bedetheque.com/BD-Chroniques-de-la-Lune-Noire-Tome-2-Le-vent-des-Dragons-137.html
 Być może istnieje jakieś prawdopodobieństwo wydania tego cyklu z logo Elemental? Oczywiście po zakończeniu Durango.
 - Zaprzyjaźnione z nami wydawnictwo Elemental rzeczywiście interesowało się tym tytułem. Ale niestety nie możemy za nich odpowiadać.

12. Planowane tempo wydawania "Durango" takie samo jak w poprzednich latach?
- Jest to pytanie skierowane do wydawnictwa Elemental.


15. Czy Taurus planuje jakieś one-shot-y inne niż Manary, z innych gatunków niż komiks erotyczny? Oczywiście, jeśli odpowiedź brzmi "tak", nie proszę o tytuły, słodkie tajemnice wydawcy powinny okazywać się przyjemnymi niespodziankami dla czytelnika, taka kolej rzeczy.
 - Dopiero co wydaliśmy Fechmistrza. Nieustannie szukamy równie atrakcyjnych historii jednotomowych. Będziemy wdzięczni za sugestie.

16. Neplanuje Taurus serii Oracle od Soleil?
http://www.bedetheque.com/serie-42316-BD-Oracle.html
 - Nie.

17. Istnieje prawdopodobieństwo ukazanie się "Infamis 2"? Co się dzieje z tym tytułem? Z tworzenia ciągu dalszego zrezygnował autor?
 - Niestety autor porzucił serię.

18. Czy Taurus widzi tendencję wzrostu lub spadku sprzedaży w segmencie komiksów amerykańskich lub frankofońskich będących w ofercie wydawnictwa? Jeśli da się dostrzec takie procesy to czy działalność Taurusa będzie w jakiś sposób modyfikowana? W sensie położenia nacisku na komiksy amerykańskie kosztem frankofonów lub odwrotnie. Ewentualnie zostanie utrzymany obecny status quo.
 - Dążyliśmy do uzyskania równowagi między komiksem europejskim i amerykańskim. Nasza dalsza działalność nie będzie znacząco różniła się od tego co prezentowaliśmy ostatnimi czasy, choć mogą pojawić się jakieś miłe niespodzianki.

19. Jesteście na bieżąco z komiksami historyczo-przygodowymi (Orły Rzymu, Skorpion, Murena). Być może istnieje jakaś szansa na wejście z nowym (krótkim ?) tytułem. Osobiście bym preferował czasy średniowiecza lub Imperium Rzymskiego w stylu: Apostata, Ekspedycja lub coś innego.
http://www.bedetheque.com/BD-Expedition-Tome-1-Le-lion-de-Nubie-149402.html
 http://www.bedetheque.com/BD-Apostat-Tome-1-La-malediction-pourpre-177138.html
 - Oba podane tytuły są przez nas obserwowane i znajdują się „na tapecie”.

20. Pat Mills staje się coraz bardziej popularnym (i wydawanym) twórcą w naszym kraju (Slaine , zapowiadany Dredd). Być może dobrym pomysłem byłoby wystartowanie z Requiem Chevalier Vampire: http://www.bedetheque.com/BD-Requiem-Chevalier-Vampire-Tome-1-Resurrection-2088.html
- Prywatnie jesteśmy fanami serii ale dajemy tu pole do popisu innym wydawnictwom.


22. Czy możecie już potwierdzić wydanie historii pobocznych do "Locke and Key" ?
- Czekamy na informacje o możliwości wydania wszystkich historii pobocznych w jednym albumie.


23. Czy zastanawialiście się też nad wydaniem historii pobocznych do "Żywych trupów", chodzi mi o to:http://walkingdead.wikia.com/wiki/Free_Comic_Book_Day_Special ?
- Zastanawialiśmy się. Postaramy się wkrótce podać więcej informacji w tej kwestii.


24. Dziękuję za Manarę. Czy myślicie o dokończeniu u nas wydawania przygód Giuseppe Bergmana, bo Egmont chyba nie jest zainteresowany?
- Nasza współpraca z wydawnictwem Le Hummanoides jest… zawieszona.

25. Czy macie w planach więcej komiksów Jordiego Berneta i Abuliego ? Uwielbiam Torpedo i Krakena?
- Wydaje nam się, że wydaliśmy najciekawsze tytuły tego duetu. Choć jest jeszcze parę pozycji samego Berneta które chodzą nam po głowach.

26. Czy jest szansa, że dokończycie jedną z dawniej wydawanych europejskich przerwanych serii? Mam na myśli np. Władcy chmielu, Uniwersal War One, Apokalipsomania, Anachron, Lou!, Giacomo C, Pieśń strzyg, Kukabura, Aquablue, Frank Lincoln.ps. Serdeczne dzięki za Wasze komiksy, kupuję większość z nich. Pozdrawiam serdecznie (i trzymam kciuki za koniec problemów z wydawaniem Żywych trupów).
- Dziękujemy za parę ciepłych słów. Z podanych tytułów żaden nie znajduje się w kręgu naszych zainteresowań. Oczywiście nie porzucamy planów ewentualnych kontynuacji innych rozpoczętych dawniej serii. Jako pozytyw możemy zdradzić, że wydawnictwo Elemental będzie publikowało kontynuację Universal War.


27. Witam. takie małe propozycje wiem że na pewno jesteście zawaleni licencjami
a może coś wam wpadnie w oko z tych serii
 YIU http://www.bedetheque.com/serie-309-BD-Yiu.html
 lub poboczna seria
 Yiu-Premieres-missions http://www.bedetheque.com/serie-7934-BD-Yiu-Premieres-missions.html
 i
 Hombre - świetne postapo z klasycznym rysunkiem http://www.bedetheque.com/serie-1237-BD-Hombre-La-genese.html
 - Hombre znamy bardzo dobrze. Niestety istnieje tam pewien problem z dotarciem do posiadaczy praw autorskich.

28. Czy jest szansa na wznowienie lub jeszcze lepiej na fajny integral "Borgii"?
- Nie w tym roku.


29. Pytam ponownie - bo jednoznacznej odpowiedzi nie było. Za królową i ojczyznę - odpuszczacie czy pociągnięcie do końca? Czy dalej się zastanawiacie?
- Chcielibyśmy pociągnąć dalej ale Oni Press bardzo opieszale odpowiada na nasze maile i zapytania.

30. Taurus w odpowiedziach z 2 lipca 2015 wyrażał zainteresowanie "Button Manem":
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37039.msg1307071.html#msg1307071.Skoro aktualnie nie prowadzicie rozmów z 2000 AD to czy nadal jesteście zainteresowani sprowadzeniem tego tytułu do Polski?
- 2000 AD pozostawiamy na chwilę obecną innym wydawnictwom.

31. Czy planowane jest wydanie kolejnych komiksów Jasona?
- Jason dotychczas zainteresowany był sprzedażą praw na rynek US. Ostatnio otworzyła się jednak furtka umożliwiająca podjęcie intensywnych kroków w celu wydania kolejnych albumów Norweskiego mistrza.


32. Czy pogłoski o wydaniu przez państwa serii Iznogud są prawdziwe ? - pytanie ode mnie.
- Nie są prawdziwe.


33. Czy Taurus będzie wydawał Żywe Trupy w twardej oprawie? Tak jak w USA Walking Dead Book One zeszyty 1 - 12 itp. Fajnie było by mieć taka kolekcje u siebie
- Nie. W takiej formie nie przewidujemy wydań ŻT.

 
dzięki Taurusie za odpowiedzi :)

Offline gobender

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 16, 2017, 07:22:03 pm »
24. Dziękuję za Manarę. Czy myślicie o dokończeniu u nas wydawania przygód Giuseppe Bergmana, bo Egmont chyba nie jest zainteresowany?
- Nasza współpraca z wydawnictwem Le Hummanoides jest… zawieszona.

Ciekawe dlaczego :(

Ale za to fajnie jakby coś się udało podziałać z Jasonem!