Autor Wątek: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi  (Przeczytany 49017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 04, 2015, 04:59:04 pm »
Seria Trzeci testament dawno zniknęła z rynku, po co wydawać drugi cykl jak nikt nie wie co było w pierwszym???
Drugi cykl dzieje się kilka wieków przed pierwszym.
Nikt nie wie co było w pierwszym??? chyba nie całe 2 miesiące temu powstała ciekawa rozmowa na temat drakkarów wypływających z Gdańska (akcja z pierwszego cyklu) i wydawało mi się, że ktoś tę rozmowę jednak prowadził... :smile:



ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 04, 2015, 05:08:46 pm »
Nikt nie wie ci było w Trzecim Testamencie i nikt go nie kupi, tak jak nikt nie wie co było w pierwszych Skorpionach i nikt tych nowych nie kupuje...

Offline nocny

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 04, 2015, 07:52:23 pm »
Nikt to oczywiście koloryzacja ale część osób na bank nie kupi a mogłaby. Ja nie kupuję nowych Skorpionów chociaż wizualnie są dla mnie arcydziełem i bardzo bym chciał je czytać ale nie będę zaczynał od tomu 8 :(

Offline absolutnie

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 04, 2015, 08:31:58 pm »
Nikt to oczywiście koloryzacja ale część osób na bank nie kupi a mogłaby. Ja nie kupuję nowych Skorpionów chociaż wizualnie są dla mnie arcydziełem i bardzo bym chciał je czytać ale nie będę zaczynał od tomu 8 :sad:


"Batmana" też nie kupujesz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Thiago

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 04, 2015, 08:56:08 pm »

"Batmana" też nie kupujesz?


To się nazywa DEMAGOGIA
Kolejne albumy Skorpiona są kontynuacją wcześniejszych! To oczywiste że po wznowieniu więcej osób mogło by kupić całość. Oczywiście jest pytanie czy te dodruki/ II wydanie byłoby opłacalne wydawcy? Jak widać NIE. I szkoda!

Offline absolutnie

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 04, 2015, 09:30:32 pm »

To się nazywa DEMAGOGIA
Kolejne albumy Skorpiona są kontynuacją wcześniejszych!


Kolejne albumy "Batmana" też są kontynuacją wczesniejszych.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Holsten

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 04, 2015, 11:00:51 pm »
No nie do końca. Batman ma mnóstwo alternatywnych światów, alternatywnych początków, alternatywnych historii. Skorpion stanowi na dzień dzisiejszy jeden cykl fabularny. Moim jednakże skromnym zdaniem można wejść w każdą serię komiksową w dowolnym momencie i mieć frajdę z jej lektury.

Offline donTomaszek

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 04, 2015, 11:25:21 pm »
Mozna, ale zalapiesz wszystko? Sprobuj tak np. z Koziorozcem.  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Holsten

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:29:37 am »
Co do Koziorożca masz rację. Ale moim zdaniem można wejść w Skorpiona od np. 8 tomu.

Offline misiokles

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:35:23 am »
Pytanie do wszystkich: Kupowaliście jakąś serię non-super hero nie od pierwszego tomu?

Offline Garf

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:47:38 am »
Ja tak nabywałem Tintina, Asteriksa, Tytusa, Lucky Luke'a, Smerfy, Blueberry'ego...
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:54:33 am »
Pytanie do wszystkich: Kupowaliście jakąś serię non-super hero nie od pierwszego tomu?


Tak.


Pierwsze lepsze przykłady: Elephantmen, Lucky Luke, Dyland Dog, Blueberry, Kajko i Kokosz, Strontium Dog (choć tu mogę wymienić praktycznie każdy czytany i zbierany przeze mnie tytuł z 2000AD).
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 05, 2015, 10:23:55 am »
Pytanie do wszystkich: Kupowaliście jakąś serię non-super hero nie od pierwszego tomu?


Tak.


"Comanche", "Jeremiah", "Corto Maltese", "Thorgal", "Valerian" (pierwszy, jaki kupiłem, był tom 10; do dziś go mam), "Dylan Dog", a nawet "Kapitan Żbik" (chociaż to chyba jednak superhero).




Siegając poza komiksowe podwórko można tu wspomnieć o "Dziadów części III" - spora liczba spośród tu obecnych to czytała, ale wątpię, by ktoś upierał się, że najpierw musi przeczytać część pierwszą (dobra, to akurat jest - DEMAGOGIA)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nocny

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 05, 2015, 10:39:54 am »

"Batmana" też nie kupujesz?

Nie, ale to dla tego, że kompletnie nie interesują mnie trykoty.

Oczywiście, że są serie, które można zacząć w środku lub czytać nie po kolei. Nie ma znaczenia czy najpierw przeczytasz Asterixa 7 czy 20, Tytusa na dzikim zachodzie czy wannolot, są też serie, które można czytać od środka lub nie po kolei ale albo trochę albo dużo się traci lub mogą wystąpić elementy niezrozumiałe, np Thorgal. A są też serie, które trzeba czytać od albumu pierwszego po kolei. I jak sądziłem Skorpion jest takim tytułem. W ostatnich postach pojawiły się rozbieżne opinie, więc jeśli ktoś jeszcze racjonalnie pokaże, że Skorpiony 8 - 11 nie wiążą się fabularnie z 1 - 7 to kupię jak najszybciej.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 05, 2015, 01:44:04 pm »
Takie czytanie nie ma sensu.
Ja również odpuszczam takie czytanie " od środka" i nie dotyczy to tylko komiksów.
Aby wczuć się w klimat naleźy czytać od początku.
W innym przypadku to tylko " zaliczanie" kolejnej pozycji.
"Jesteś podwójnym sobą."

 

anything