Autor Wątek: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi  (Przeczytany 49054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 14, 2015, 04:18:06 pm »

Ale to było takie lakoniczne "może" czy bardziej sugestia, że to ma być część inicjatywy Deluxe?
Skopiowane z Alei Komiksu (zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby to pytanie zadał kenji):

Mam pytanie czy jest szansa na kontynuację/wznowienie 100 naboi Azzarello w bliższej lub dalszej przyszłości? Jest to genialna seria, na którą na pewno znajdą się chętni.

Na pewno nie w 2015. W tym roku z Vertigo wydamy: kolejne tomy Sandmana (najpewniej do 10 włącznie), 3 nowe tomy Baśni (+ reprinty tomów 1 i 2), 2 nowe tomy Amerykańskiego Wampira (+ reprint tomu 1). Nowe serie Vertigo będziemy wprowadzać w 2016, więc będę mógł o nich poinformować pod koniec 2015.

Offline kenji

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 14, 2015, 06:08:38 pm »
Nie. To nie byłem ja:) ale ta odpowiedz jest dla mnie w jakims stopniu satysfakcjonująca. Wydaje mi się, że prędzej czy później ktoś pokusi sie o wydanie tego dzieła. Pytanie tylko KTO I KIEDY? :)

Offline Archie

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 15, 2015, 08:14:16 am »
Biorąc pod uwagę umowę Egmontu i DC Comics to właśnie obstawiałbym jego. Z resztą pytanie kogokolwiek innego po odsłonięciu Egmontu jako DC Comics Polska o komiksy z DC jest raczej poronionym pomysłem, bo poza pojedynczymi strzałami (patrz Mucha) nikt inny nie może się za to wydawnictwo wziąć. Gdyby się okazało, że popularność wydań deluxe jest duża to nie zdziwiłbym się nawet jakby w tym formacie postanowili wydać 100 Bullets, wtedy z 13 wydań zbiorczych robi się już 5, a to jest optymalna liczba tomów na polskim rynku. Problem jest taki, że obecnie harmonogram wydawniczy Egmont ma napięty, więc muszą racjonalnie działać żeby nie zatopić rynku, który w tym momencie jest chłonny.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:42:04 pm »
To chyba już pora na kolejne odpowiedzi...

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 27, 2015, 04:37:10 pm »
To co robimy z tymi pytaniami? Wysyłamy z prośbą o odpowiedzi?

Offline Holsten

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 27, 2015, 06:42:05 pm »
Jestem za.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:43:45 pm »
Pytania wysłane.

Offline kosmoski

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:26:38 pm »
Wybaczcie, jeśli wyszedłem przed szereg, ale zebrałem dziś pytania i wysłałem do Wydawnictwa...

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:33:58 pm »
Wysyłałem w kwietniu i do dziś cisza. Może tym razem Taurus odpowie...

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:25:42 pm »
Witam przesyłam porcję odpowiedzi na Państwa pytania:


1.    Czy Wydawnictwo rozważa wydanie „Long John Silver” w integralu?
 Rozważamy ale na razie bez konkretów
 2. Czy Wydawnictwo rozważa kontynuację „Rozbitków Czasu”?
 Chcielibyśmy dokończyć tę serię drugim integralem w formie identycznej jak Egmont. Jest to jednak duże obciążenie finansowe i musimy najpierw poobserwować jak będzie zachowywał się rynek komiksowy w Polsce do końca br. Wtedy podejmiemy decyzję.
 3. Często wydajecie komiksy z historiami na dwa zeszyty może zechcecie wydawać je albumowo i integralnie?
 Tak to prawda. Staramy się wydawać takie komiksy w miarę szybko po ukazaniu się we Francji. Gdybyśmy czekali na dwa albumy do integrala to częstotliwość wydawania niektórych serii byłaby raz na 2 -3 lata. W przypadku serii zakończonych lub mocno zaawansowanych wydawniczo (we Francji) będziemy starali się wydawać dyptyki w "integralu". Tak planujemy zrobić z serią "Okko"
 4. Czy jest szansa na dodruk pierwszego tomu „Torpedo”?
 Nie.
 5. I dlaczego nie ma, podobnie jak na „Silvera” 1?
 Ze względu na "chłonność" polskiego rynku. Dodruk powinno robić się na poziomie prawie takim jak druk pierwszego wydania (nakład), raczej wątpię że nasz rynek wchłonie ponownie taką ilość.
 6. Czy jest szansa na wydanie serii „The Fade Out”?
 Obecnie nie.
 7. Jakieś konkretne plany po festiwalu w Aquelume?
 Już je widać na rynku: "Caravaggio", "Undertaker"
 8. Czy jest szansa na kontynuację którejś z przerwanych serii wydawnictwa Amber („Falka”, „Gorn” itp.)?
 NIE
 9. Co myślicie o seriach „VASCO” I „TETFO”L wydanych w integralach, po zakończeniu Valeriana?
 Do zakończenia "Valeriana" jeszcze jest trochę czasu... myślimy o kilku wariantach grubszych integrali w jego miejsce.
10. Co się lepiej przyjęło na polskim rynku-  serie frankońskie, czy amerykańskie?
 Tu jest ciężko określić regułę. Niewątpliwie czytelnicy "amerykanów" są aktywniejsi w sieci (np. na forach). Natomiast najlepiej przyjęły się po prostu dobre komiksy niezależnie od pochodzenia.
 11. Czy i kiedy będzie kontynuacja „NOKTURNO” Sandovala?
 Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie
 12. Może jakiś zarys tego czego możemy oczekiwać od Tauruska w drugiej połowie tego roku?
 "Zarys" jest. W drugiej połowie roku wydamy głownie kontynuacje już rozpoczętych serii: "Valerian", "Parker", "Black Science", "Lazarus", "XIII Mystery", "Żywe Trupy", "Orbital", "Silas Corey"
 
13. Czy jest szansa na wydanie serii „East of West” (Image)?
 Nie mamy tej serii w planach na 2016
 14. Czy jest szansa na wydanie serii „Sex Criminals” (Image)?
 Jak wyżej.
 15. Czy WKKM wpłynęła na nakłady Waszych komiksów?
 Nie ale niewątpliwie wpływa na wydawanie komiksów z "bohaterami w rajtuzach" w naszym kraju.
 16. Czy jest jakaś szansa na wydanie „Wojowniczych Żółwi”?
 Nie.
 17. Czy rozważacie wydanie którejś z frankofońskich serii, wymienionych w ostatnich odpowiedziach jak to, które podobają się Taurusowi? „Milczenie i krew”, „Władcy chmielu”, „Giacomo C.”, „Comanche”, „Ramiro”, „Leo Roa”, „Spirou”, „Kidd Paddle”, „Game Over”...
 Rozważamy ale bez konkretów
 18. O ile droższy byłyby Wasze komiksy w twardej oprawie („Locke&Key”, „Black Science” czy „Lazarus”)?
 8 - 10 złotych
 19. "Tyler Cross" i "Little Tulip" - dwa one-shoty znanych u nas twórców. Jest szansa na wydanie któregoś z nich przez Taurusa?
        http://www.bedetheque.com/serie-39174-BD-Tyler-Cross.html
        http://www.bedetheque.com/serie-44622-BD-Little-Tulip.html
 Znamy Na pewno nie w 2016
 20. Czy Taurus rozważyłby wydanie komiksu „Rachel Rising" Terry'ego Moore'a z wydawnictwa Abstract Studio? Fajny, tajemniczy komiks ze świetnymi (imo) rysunkami Moore'a.
 Zastanowimy się
 22. Czy Taurus Media rozważa może reedycję komiksu „Trup i Sofa” Tony-ego Sandovala w HC ?
 Jest taki pomysł.
 23. Czy są w planach inne, jeszcze niewydane komiksy Sandovala ?
To jest już domena Pawła T. (pozdrowienia Timof!)
 24. Czy jest cień szansy na wydanie najlepszego komiksu ever , czyli – „100 naboi”?
 To raczej pytanie do Egmontu (było coś w sieci o umowie z Vertigo na wyłączność)
 25. Jak rozwinęła się sprawa kontaktu z 2000 AD w kwestii „Button Mana”? Czy Taurus wyda tę serię u nas?
 Na chwilę obecną bez postępów. Najpierw częste maile i ogólne trucie ... a potem brak jakiegokolwiek odzewu na zapytania.
 
26. Drogi Taurusie, jest duże prawdopodobieństwo, że w życie wejdzie ustawa zakazująca sprzedaży nowych książek z ceną niższą niż cena okładkowa. Rzekomo ma to obniżyć ceny oraz spowodować wzrost czytelnictwa. Wiadomo, że obecnie realna cena rynkowa nowych wydawnictw to ok. 70% ceny okładkowej. Proszę o informację czy po wejściu takiej ustawy w życie wasze wydawnictwo obniży ceny, jeśli obniży, to o ile.
 To nie jest kwestia ceny sprzedaż ale raczej systemu rabatowego w stosunku do detalu i hurtu. Jeżeli wszystko poszłoby po naszej myśli (czyli renegocjujemy umowy) to chcelibyśmy aby cena okładkowa naszych komiksów była o około 20 - 25 % niższa niż obecnie.
 
27. Czy Taurus byłby zainteresowany serią „Trzeci testament – Juliusz” (pierwszy cykl pt. „Trzeci testament” wydał kiedyś Egmont), we Francji właśnie wyszedł 4 tom.
 Myślimy o tym tytule.
 28. „W.E.S.T” już się kończy, więc może jakaś nowa seria scenarzysty Fabiena Nury?
 Staramy się nie wydawać według klucza autora ale poziomu samego komiksu i jego przystawania do naszych gustów czytelniczych.
29. Co sądzicie o wydawaniu w przyszłości krótkich, zamkniętych serii w integralach? Swego czasu byliście temu przeciwni, ale o ile dobrze pamiętam, było to jak zaczynaliście z komiksami frankofońskimi. Zmieniło się coś od tego czasu? Z tych już wydanych, taki „Long John Silver", czy „W.E.S.T." idealnie pasowałyby do takiego formatu. Z tych niewydanych, „Sherman" Densberga i Griffo, czy „Juan Solo" Jodorowskyego i Bessa w integralach, to by było coś...
 Jest to bardzo interesujące, poważnie rozważamy ten pomysł (chociaż na początek myśleliśmy raczej o MM)
 
30. Czy będzie kontynuacja „Zbira” Erica Powell'a ?
 Po raz ostatni mówię NIE.
 31. Czy są w planach inne stare serie frankofońskie? Może „Aria”? Może coś w integralach?
 Są ale niekoniecznie "Aria"
 32. Może by tak „Le Maitre d'Armes”? Komiks jak najbardziej w Waszych klimatach, autorzy Dorison i Parnotte.
 A skąd ta pewność z tego co wiem komiks ma się dopiero ukazać we Francji we wrześniu i póki co czytałem tylko jedną recenzję bardzo ogólnikową. Z decyzjami poczekajmy do premiery.
 
33. Czy jest szansa na: „The Manhattan Projects”,  „Prophet” od  Dorisona?
 Raczej nie.
 34. Brakuje mi trochę frankońskich serii komediowych, z humorem dla nieco starszych. Pamiętam, że wyd. Manzoku miało takie plany. W Fantasy Komiks pojawiały się „Gobliny”. Może pociągnąć temat?
 Przymierzamy się.
 36. Wczoraj w późnych godzinach nocnych, oczom mym ukazał się demon. Kazał przekazać Państwu taką oto sugestię: "Byłbym zadowolony, gdybym mógł przeczytać komiks Hellblazer w języku polskim - w takich ładnych cegiełkach teraz wychodzi".  Osobiście nie wiem co to za komiks, ale zagroził diabeł, to przekazuję.
 Apage Satanas. Kilka odpowiedzi temu pisałem już o Vertigo.
 37. Kiedy możemy liczyć na kolejne tomy „Black Science” i „Lazarus”? I tak z ciekawości, czy jesteście zadowoleni z przyjęcia tych serii na naszym rynku?
 Koniec lata i wczesna jesień br.
 38. Czy poza „Żywymi Trupami” planujecie jakiekolwiek dodruki wydawanych pozycji?
 W lipcu (pod koniec) wydamy II wydania 16, potem sukcesywnie - do końca roku jeszcze 17 i 18.
 
39. „Spread”, „Copperhead”, „Wytches” - czy któraś z tych serii leży w kręgu Waszych zainteresowań?
Któraś tak.


I to by było na tyle.

pozdrawiam
Maciej Pietrasik
Taurus Media     
TAURUS MEDIA

Offline misiokles

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:42:44 pm »

2. Czy Wydawnictwo rozważa kontynuację „Rozbitków Czasu”?
 Chcielibyśmy dokończyć tę serię drugim integralem w formie identycznej jak Egmont. Jest to jednak duże obciążenie finansowe i musimy najpierw poobserwować jak będzie zachowywał się rynek komiksowy w Polsce do końca br. Wtedy podejmiemy decyzję.


O dosh... Nie spodziewałem się TAKIEJ (w pozytywnym sensie) odpowiedzi. Jak się ukaże, to kupię dwa egzemplarze. Albo trzy!

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 02, 2015, 08:44:55 pm »
O, w końcu są odpowiedzi.  :D Dzięki!

29. Co sądzicie o wydawaniu w przyszłości krótkich, zamkniętych serii w integralach? Swego czasu byliście temu przeciwni, ale o ile dobrze pamiętam, było to jak zaczynaliście z komiksami frankofońskimi. Zmieniło się coś od tego czasu? Z tych już wydanych, taki „Long John Silver", czy „W.E.S.T." idealnie pasowałyby do takiego formatu. Z tych niewydanych, „Sherman" Densberga i Griffo, czy „Juan Solo" Jodorowskyego i Bessa w integralach, to by było coś...
 Jest to bardzo interesujące, poważnie rozważamy ten pomysł (chociaż na początek myśleliśmy raczej o MM)
 


Ma ktoś jakiś pomysł, co może oznaczać to "MM"?

Offline budyn2h

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:02:30 pm »

 4. Czy jest szansa na dodruk pierwszego tomu „Torpedo”?
 Nie.
 5. I dlaczego nie ma, podobnie jak na „Silvera” 1?
 Ze względu na "chłonność" polskiego rynku. Dodruk powinno robić się na poziomie prawie takim jak druk pierwszego wydania (nakład), raczej wątpię że nasz rynek wchłonie ponownie taką ilość.
 


Trochę szkoda, bo wydaje mi się, że brak T1 wpływa dosyć mocno na brak sprzedaży kolejnych tomów.
Poza tym trochę tego nie rozumie, jak to jest że T2-5 zalega wszędzie a T1 od nigdzie nie ma.
Na allegro od 3 miesięcy nie pojawiła się żadna aukcja.

Offline Thiago

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:16:19 pm »

 
27. Czy Taurus byłby zainteresowany serią „Trzeci testament – Juliusz” (pierwszy cykl pt. „Trzeci testament” wydał kiedyś Egmont), we Francji właśnie wyszedł 4 tom.
 Myślimy o tym tytule.
 
   


Seria Trzeci testament dawno zniknęła z rynku, po co wydawać drugi cykl jak nikt nie wie co było w pierwszym???

Offline Sokratesik

Odp: Taurus - komentarze do pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 02, 2015, 09:22:40 pm »
no to kolejne zakupy trzeba zrobić PRZEDE WSZYSTKIM Taurusowe, żeby "rynek komiksowy w Polsce" " dla tego wydawcy zachowywał się jak trzeba  :!: Też chyba z tej radości kupiłbym dwa tomy Rozbitków :smile: Nie spodziewałem się, że ktokolwiek może dokończyć tę serię