Autor Wątek: Szpon  (Przeczytany 11550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veritius

Szpon
« dnia: Listopad 24, 2014, 05:48:32 pm »
Do komiksu podchodziłem jak do jeża a okazał się świetną historią przygodową. Dobre wprowadzenie nowego bohatera, sama fabuła jest dość spójna mimo kilku skrótów i dziur fabularnych. Rysunki są dobre, nie powalają ale też nie odpychają. Za to komiks bardzo dużo zyskuje w jako historia uzupełniająca Trybunał Sów i w oderwaniu od  tego komiksu można stracić wiele smaczków fabularnych. Postać głównego bohatera jest ciekawa i dość wiarygodna jak na DC52. Rozwija dość mocno historię Sów oraz pokazuje  zasięg tej organizacji. Końcówka za to jest bardzo interesująca, a ostatni kadr wręcz mnie pozytywnie nastawił do całej koncepcji Talona. Jest to  dobry superbohaterski komiks,  z tajemnicą, głównym badasem itp. jeśli ktoś oczekuje na godziwa rozrywke to sie nie zawiedzie. Postacie sa ciekawe czasami mozna było bardziej rozwinac ich charaktery a w porównaniu do innych komiksów z DC 52 tutaj jest dobrze.  Komiks podobał mi się dużo bardziej niż pierwsze dwa tomy JL, to zresztą podobny poziom rozrywki.

Offline tokage

Odp: Szpon
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2014, 06:25:38 pm »
Ja kupiłem w oryginale, świeżo po lekturze "Miasta..." i szału nie było. Czytało się dobrze - ot lekkie, przyjemne czytadło. Ale o ile szpony i sowy jako takie bardzo mi się podobaja, tak ten konkretny jest jakiś taki... nijaki.  Zgadzam się, że jeśli traktować jako pakiet - Batman i Szpon, ten drugi nieco zyskuje. Niemniej, nie było w  tym komiksie nic, co po odłożeniu na półkę kazałoby mi natychmiast zamówić kolejnego trejda (w odróżnieniu od np. poleconej mi na tym forum Batgirl).

Offline Itachi

Odp: Szpon
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 06:29:30 pm »
Szpon okazał się mega pozytywnym zaskoczeniem, naprawdę nie spodziewałem się tak dobrej historii. Kiedy Egmont zapowiadał Talona, wydawało się, że leci na dobrej sprzedaży i popularności Trybunału sów, a sam komiks będzie zapychaczem. W rzeczywistości dostaliśmy kawał superhero, na najwyższym poziomie. Wszystkie wątki zgrabnie się przeplatają, a każdy kolejny rozdział napędza akcję.
Bardzo inteligentnie rozbudowano całą strukturę organizacji, podczas lektury nie odniosłem wrażenia, że robiono to na siłę.
Spoiler: pokaż
Kuba Rozpruwacz Gotham :wink:
został przytomnie wkomponowany do całej rozgrywki, chęć mordu wylewała się z każdej strony (
Spoiler: pokaż
szkoda, że nie poszedł na całego z Batmanem
). Główny bohater okazał się równym gościem, choć jego geneza może trochę przypominać start innych około batmanowych herosów, to jednak nie był to jakiś wielki mankament.
Zakończenie solidne, zaskoczyło mnie pojawienie się
Spoiler: pokaż
Bane'a
(czemu nikt nie pisał! :smile: ).
Spoiler: pokaż
Główny bohater zapewne przeżyje, dzięki zdolności regeneracji Szponów
, więc ostatni kadr powinien być bardziej tajemniczy, ale to już małe czepianie się.
Po raz kolejny brawa dla Egmontu, że na zakończenie nie trzeba będzie długo czekać. I brawa dla allegro za kupony, za 33 złocisze do swojej kolekcji mogę dodać kolejną świetną rzecz!

Offline Nawimar

Odp: Szpon
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2014, 12:26:26 pm »
Również jestem mile zaskoczony tym tytułem i ogólnie sięgnięciem Egmontu po zupełnie nowego bohatera. Nawet jeśli silnie powiązanego z mitologią Mrocznego Rycerza. Calvin Rose to osobowość ze sporem potencjałem rozwojowym. Tym bardziej szkoda, że seria zamknie się w ledwie dwóch wydaniach zbiorczych.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2014, 09:57:21 pm »
Ha!

Szpon mnie nie ujął. Po trzech zeszytach byłem lekko znudzony. Historia mnie nie wciągnęła, design Szpona irytował (wolałbym, gdyby wyglądał jak wszystkie Szpony).

Ale potem tak ładnie się to rozkręciło, akcja akcja akcja, ładne prowadzenie fabuły, re-we-la-cyj-ny cliffhanger na końcu, że teraz nie mogę doczekać się drugiego tomu!

Jak ktoś lubi Batka, to imho jest to pozycja obowiązkowa.

JanT

  • Gość
Odp: Szpon
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2015, 07:52:49 am »
Kurczę jaki słaby drugi tom Szpona i graficznie i scenariuszowo a 3 ostatnie zeszyty to masakra. Jeszcze nie wiem czy w moim egzemplarzy czy we wszystkich jest tak że część czarnych dymków z białym tekstem jest dużo mniej wyraźna, ktoś kto już czytał może mi napisać czy ma tak samo?

PS. Dużo leszy drugi All Star Western od drugiego Szpona  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2015, 09:14:10 am »
Dużo leszy drugi All Star Western od drugiego Szpona  :biggrin:
Kupiłem, czekam na dostarczenie i... boję się... Weź nie strasz!!! All-Star Western #2 jest cieniutki, a Szpon #2 ma być gorszy??? :(
Przeczytam - ocenię.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2015, 09:15:01 am »
Zawód na całej linii. Takie dziury scenariuszowe i ogólna bida... Przykro, bo spodziewałem się dużo.

JanT

  • Gość
Odp: Szpon
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2015, 09:22:00 am »
Emeryt wszystkie czarne dymki z białym tekstem masz wyraźne?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2015, 09:37:15 am »
Emeryt wszystkie czarne dymki z białym tekstem masz wyraźne?
A sorka, zapomniałem napisać.
Nie pamiętam czy syćkie, ale na pewno większość. Chyba błąd Egmontu, zbyt drobna czcionka i czerń ją zakryła.

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2015, 09:45:31 am »
A piszecie o którym kroju czcionki (jednym czy drugim, a może obu)?





DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Szpon
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2015, 09:54:11 am »
A sorka, zapomniałem napisać.
Nie pamiętam czy syćkie, ale na pewno większość. Chyba błąd Egmontu, zbyt drobna czcionka i czerń ją zakryła.
Dzięki Emeryt. To możemy wszyscy żądać zwrotu pieniędzy  :badgrin:
Vision2001 o obu krojach. A przykładowe strony które podałeś to akurat są dobre.

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2015, 09:58:33 am »
Dzięki Emeryt. To możemy wszyscy żądać zwrotu pieniędzy  :badgrin:
Vision2001 o obu krojach. A przykładowe strony które podałeś to akurat są dobre.
Hehehe - świetnie przygotowali materiały promocyjne i do druku ;)
A z drugiej strony, to na monitorze zawsze wszystko inaczej wygląda. Proofy trzeba robić, a przy takich rzeczach jak komiksy to rzecz obowiązkowa, tylko pewnie znaczny koszt jeśli mieliby drukować całość...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2015, 10:37:25 am »
Na szczęście jest to tylko uciążliwe,  teksty w dymkach wciąż są czytelne.

Nie to, co w Parkerze, ciemny tekst na ciemnym tle.

Offline mack3

Odp: Szpon
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2015, 10:47:26 am »
Kurcze, więc chyba poczekam z kupnem Szponów i się mocno zastanowię... A czy przynajmniej Szpona można potraktować jako sequel 2 pierwszych Batmanów czy raczej nie?
Widzę, że generalnie potwierdzacie to, co powtarzało się w amerykańskich recenzjach - 1 tom dobry (może nawet bardzo dobry), a 2 to słabizna... ech, widać, że pomoc Snydera (tylko 1 tom) okazała się nieoceniona ;)

 

anything