trawa

Autor Wątek: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust  (Przeczytany 6287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« dnia: Listopad 22, 2014, 10:42:59 pm »
Można już zamawiać na stronie wydawnictwa komiks (w przedsprzedaży jest taniej). Premiera za kilka dni.
http://wydawnictwoalter.shoplo.com/kolekcja/frontpage/jan-karski-czlowiek-ktory-odkryl-holokaust

Przy tej okazji postanowiłem założyć wątek do dyskusji. Myślę, że będzie o czym. Rysunki na przykładowych planszach wyglądają przepięknie.

Offline Death

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2014, 11:40:35 am »
To może być dobra rzecz. Chyba kupię.

Offline maximumcarnage

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 01:15:06 pm »
To może być dobra rzecz.

Też tak myślę. Szkoda tylko, że są kłopoty z zamówieniami. W weekend zamówiłem i powinien przyjść mail potwierdzający ale go nie otrzymałem. Napisałem więc do wydawnictwa w tej sprawie ale odpowiedzi na razie nie mam.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2014, 01:41:28 pm »
A tylko będzie można kupić w tym wydawnictwie? Wiecie coś na ten temat?

Offline maximumcarnage

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2014, 01:43:28 pm »
A tylko będzie można kupić w tym wydawnictwie? Wiecie coś na ten temat?

Właśnie nie wiem. Kiedyś pisali, że nie planują szerszej dystrybucji ale może zmienili zdanie. W końcu ich książki są dostępne w dyskontach.

Offline maximumcarnage

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:52:54 pm »

Offline Nawimar

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:31:57 pm »
Przeczytałem i muszę przyznać, że to bardzo udany komiks. Zarówno pod względem wizualnym jak i ujęcia fabuły. Jak dla mnie rysunki wzbudzają skojarzenia ze stylistyką Tima Sale'a, a po części również Andreasa. A to może tylko cieszyć. Po prostu Perełka.

Offline Holsten

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:27:51 am »
Mnie szczerze powiedziawszy kreska raczej zniechęca. Taki tytuł zasługiwałby na bardziej realistyczne rysunki.

Offline Nawimar

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2015, 10:29:31 am »
Holsten: "Mnie szczerze powiedziawszy kreska raczej zniechęca. Taki tytuł zasługiwałby na bardziej realistyczne rysunki."

Z reguły również preferuję w tego typu tytułach kreskę realistyczną, ale akurat w tym przypadku (przynajmniej w moim przekonaniu) efekt końcowy jest bardzo dobry. Kolorystyka z częstą przewagą odcieni szarości sprawiła, że ryzyko zaistnienia "radosnej animacji" zostało zażegnane, a stosowna do tematu powaga - zachowana.

Offline Holsten

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2015, 04:49:05 pm »
Być może się skuszę. Muszę znaleźć komiks w jakiejś księgarni i go przejrzeć. Większość zakupów robię w sklepie Gildii.

Offline Nawimar

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2015, 08:31:59 pm »
Przy okazji ciekawostka. Autor odpowiedzialny za ilustracje w "Karskim" - Lelio Bonaccorso - wykonał również oprawę plastyczną gry planszowej "Piekło okopów":
 
http://www.wydawnictwoalter.pl/w-okopie-gra-planszowa/

Temat też z gatunku ciężkich, ale chyba nie wyszło tak źle. Znów swoje zrobił odpowiedni dobór kolorów.

Offline Nawimar

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:52:58 am »

Offline vision2001

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2015, 08:26:01 am »
Komiks czeka w kolejce do przeczytania.
Pokazałem go mojemu bratu, bo interesują go takie tematy. A ten rzucił hasłem: ciekawe czy udałoby się sprzedać ten komiks za granicę? :) Zdziwił się jak mu powiedziałem, że komiks nie jest polski ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2015, 08:12:28 pm »
Kilka dni temu pożyczyłem Jana Karskiego z biblioteki, a dzisiaj już dzwoniłem do Bonito z prośbą o dołączenie komiksu do zamówienia. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze, nie przypominam sobie, aby podczas historii w gimnazjum czy liceum jakiś nauczyciel poruszył wątek głównego bohatera. Dodam, że uwielbiam historię, a takie niedociągnięcia w programach nauczania to skandal. Może w ostatnich 2-3 latach coś się w tym temacie zmieniło, w końcu 2014 był rokiem Jana Karskiego, więc jakieś apele powinny się pojawić, ale za moich czasów był to kompletnie nie poruszany wątek. Komiks jest wspaniały, niezwykle sprawnie narysowany i opowiedziany. Samo wydanie również zasługuje na pochwałę, podobnie jak vision2001 zdziwiłem się, że nie jest to polski komiks.

Pozycja obowiązkowa dla fanów komiksu, a przede wszystkim historii.


Offline Nawimar

Odp: Jan Karski: Człowiek, który odkrył holokaust
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2015, 09:06:12 pm »
Cieszę się, że komiks Ci się spodobał. Jak wszystko dobrze pójdzie to w niedalekiej przyszłości doczekamy się komiksu o Witoldzie Pileckim w wykonaniu tych samych autorów. Scenarzysta ponoć już zapoznaje się z przekazanym mu materiałem źródłowym.