trawa

Autor Wątek: Chew  (Przeczytany 12253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malibu

Odp: Chew
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:18:21 pm »
Jestem po pierwszym tomie Chew i cóż mogę powiedzieć :smile: czyta się to świetnie, szybko i lekko, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Bardzo fajna historia i niezwykle ciekawa umiejętność głównego bohatera sprawiają iż jestem ciekaw jak dalej potoczą się wątki w tejże historii. Mam nadzieję, że przy kolejnych tomach będę bawił się równie dobrze co z pierwszym tomem a widząc po ocenach jest bardzo dobrze :biggrin:

Martwi mnie tylko iż tak mało ludzi zapoznaje się z tą serią co widać po tym temacie i mam nadzieję, że Mucha doprowadzi serię do końca mimo słychu, że Chew średnio przędzie sprzedaży.

Offline Murazor

Odp: Chew
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:26:55 pm »
Gdzie słyszałeś o słabej sprzedaży?  :shock:  Jak dla mnie najlepszy komiks typowo komediowy.
Dalej jest coraz śmieszniej, pojawiają się nowe postaci z zaskakującymi umiejętnościami związanymi z jedzeniem :) Zawiązuję się główny wątek wokół którego toczy się życie i śledztwa Tonego. Coraz ciekawiej i coraz śmieszniej! :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Chew
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:33:33 pm »
Mam nadzieję, że przy kolejnych tomach będę bawił się równie dobrze co z pierwszym tomem
Poczekaj aż pojawi się Poyo.  :biggrin:
Martwi mnie tylko iż tak mało ludzi zapoznaje się z tą serią co widać po tym temacie i mam nadzieję, że Mucha doprowadzi serię do końca mimo słychu, że Chew średnio przędzie sprzedaży.
Chew chyba ma większą sprzedaż niż SEX, bo tomy tej serii cały czas się pojawiają a SEX raczej zostanie zawieszony (nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale coś musi być na rzeczy skoro 3 tom został przesunięty)

Offline Malibu

Odp: Chew
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:53:24 pm »
Gdzie słyszałeś o słabej sprzedaży?  :shock:   


Bardziej to jest plotka, słyszałem o tym na podcaście Kadr Ci w oko #9 i stąd zaczerpnołem informacji.

Offline robbirob

Odp: Chew
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2016, 02:03:25 pm »
Też ostatnio jestem pod wrażeniem Chew (żona również), dopiero co prawda dwa tomy, ale zabawa przednia.
Boję się tylko, żeby nie zawiesili wydawania tego w Polsce. Na Zachodzie chyba sporo już tego wyszło, co?

JanT

  • Gość
Odp: Chew
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2016, 02:45:27 pm »
Niedawno wyszedł 11 tom a ma być (jak się nie mylę) 12. Mucha zwiększyła częstotliwość do trzech tomów rocznie więc o zawieszenie się nie ma co martwić  :smile:

Offline jsm

Odp: Chew
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2016, 06:59:26 pm »
Po skończeniu czytania tomu 5 Chew nie mogę się doczekać na kontynuację historii! Dawno tak się nie uśmiałem czytając komiks  :D Jak to się teraz wśród młodzieży mówi: beka się kręci jak sierść na dziku! Przedziwny komiks superbohaterski z tak pokręconymi mocami, bohaterami i antybohaterami że chyba bardziej się nie da  :D Mucha, dawać kolejne tomy!
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

JanT

  • Gość
Odp: Chew
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:23:32 pm »
Ponoć ma być jeszcze w tym roku szósty tom który poza zeszytami 26-30 ma jeszcze zeszyt "Chew: Secret Agent Poyo"  :smile: Też uwielbiam Chew  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2016, 07:32:26 pm wysłana przez JanT »

Offline jsm

Odp: Chew
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2016, 08:22:41 pm »

O, dzięki za info, tym bardziej niecierpliwie czekam... To jest takie dobre! Fajnie, że zarówno scenarzysta jak i rysownik nie stawiają sobie żadnych granic. Absurd goni absurd, podlany mistrzowskim humorem. A Poyo mistrz świata -
Spoiler: pokaż
po tym jak zobaczyłem dodatkowe rury wydechowe na ostatniej planszy to spłakałem się ze śmiechu
:lol: :lol: :lol: 
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

mkolek81

  • Gość
Odp: Chew
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2017, 12:24:27 pm »
Jestem po 6 tomie serii i jest bardzo dobrze. W wyniku zdarzeń z poprzedniego tomu główny bohater Tony, zostaje czasowo zepchnięty na trzeci plan a jego miejsce zajmuje jego siostra Toni. Cały tom skupia się na tej postaci i jak się okazuje ona także posiada specjalne zdolności (co w sumie nie powinno być zaskoczeniem). Powiem tylko tyle że John Layman świetnie nakreśla ta postać, która jest przeciwieństwem swojego brata, jest bardziej otwarta i przyjazna do ludzi niż on oraz bardziej wyluzowana (co świetnie widać w retrospekcjach Cesara, czy też pierwszej historii ze starszym bratem Chow). Autor poświęcając jej cały tom wiedział co robi, bo czytelnik przywiązuje się do tej postaci i zaczyna ją lubić, aż po szokujący finał. Czytając ten tom miałem banana od ucha do ucha, a przyczynił się ku temu, także zawarty numer specjalny poświęcony Poyo (który trafia między innymi do piekła, w którym możemy zobaczyć zdjęcia znanych postaci w Hell of Fame :smile: ), a trup w starciu z nim ściele się gęsto. Rysunkowo jest tak samo, jeśli ktoś nie lubi rysunków Roba Guilloriego to ten tom też go nie przekona. Nie zmienia to faktu, że jego kreska świetnie pasuje do świata wykreowanego przez Laymana. Jedynie trzeba żałować, że na kolejny tom przyjdzie znowu poczekać. Mucha teraz kiedy seria jest już zakończona mogłaby przyspieszyć z wydawaniem tej serii.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 12:36:19 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: Chew
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:39:46 am »
Mucha teraz kiedy seria jest już zakończona mogłaby przyspieszyć z wydawaniem tej serii.
Co racja to racja, wg katalogu 8 ma być w październiku.

7 tom równie dobry jak poprzednie :) Główne wątki pomału idą do przodu i wyjaśniają co nieco. Pojawia się nowa, tajemnicza i zwariowana frakcja. Tony wraca do FDA i staję się (w końcu) twardzielem. Malutki epizod Poyo :badgrin: Całość wypada świetnie, aż chce się więcej :) Jedyny minus to fakt, że te 5 zeszytów czyta się strasznie szybko.

Offline negatron

Odp: Chew
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2017, 11:22:04 pm »

7. Chew w końcu nabyty i przeczytany. Ani lepszy ani gorszy od poprzednich - cały czas wysoki poziom.
Obok J.J.Alias ulubiona seria z Muchy. Saga w międzyczasie niestety trochę zdołowała. 


Offline Nafciarz

Odp: Chew
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2018, 08:17:33 pm »
Az dziw bierze ze tak dobra seria i w sumie dlugo juz bedaca na naszym rynku ma tak malo stron dyskusji. Jestem totalnie oczarowany Chew. Pierwsze 6 tomow doslownie pochlonalem w dwa dni. Kolejne czekaja na odbior w bonito jutro. Polecam z calego serca!

Offline tysonek

Odp: Chew
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2018, 08:05:39 am »
Jak coś jest świetne to o czym tu rozmawiać ? Mnie osobiście Chew kupiło po pierwszych kilku stronach i od tej pory niecierpliwie wyczekuję każdego kolejnego albumu :)

JanT

  • Gość
Odp: Chew
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2018, 12:12:37 pm »
Chew świetnym tytułem jest  :smile:

Od autorów dwie nowe serie https://kamienzserca.pl/nowe-serie-autorow-chew/

Ten The Farmhand w stylu Chew  :smile: Oby i u nas (i na miękko  :smile: )