trawa

Autor Wątek: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)  (Przeczytany 6250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline noitego

EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« dnia: Październik 20, 2014, 08:16:09 am »
W ramach połączenia przyjemnego z pożytecznym, wybieram temat:
INFORMATYK
Otóż bowiem ponieważ znalazłem taki oto "konkurs na dowcip o informatykach", który co prawda nie wymaga startu w formie paska komiksowego, ale biorąc pod uwagę w jakiej formie Ikaria dotychczas kolekcjonuje takie dowcipy, paski pewnie będą miały ekstra punkty. Czas jest do 26 października, nagroda to PlayStation 4. Więc wymyślając w tym tygodniu na KaNaPKę, wymyślacie też coś, co można posłać na inny konkurs. Sprytnie, nie?:)

Offline ilustrator


Offline spence

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2014, 06:59:27 am »
Wrzucam zanim się z tego wymanewruję. Przegadane i przekombinowanie.

http://s28.postimg.org/rvsp79yp9/informatyk.jpg

Łukasz na skanie, Don na foto reference'ach i komentarzu (pierwszy raz chyba w pasku coś rysowałem aż tak na podstawie zdjęć), Ogi na rozmowach, z której patenty na paski wynikły więc w sumie na współscenariuszu.

Nawiązania do zwrotki Jeżozwierza i do pracy Banksy'ego http://1.bp.blogspot.com/-MI7Y-e_KifQ/TxxIJYlhbyI/AAAAAAAAAJQ/6X4BHNtnFEQ/s640/cans-festival-london-2008-banksy-karcher.jpg

Propsy dla powyższych.

Wszystkie zalania wodą i błędy zostawiłem, poszło to poszło D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Dafcaoprawca

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2014, 07:56:21 pm »
http://kurczakstory.blogspot.com/2014/10/informatyk-na-bitwy-komiksowe.html

do bitwy wystawiam pierwszego pokemona z tego wpisu ;)


Offline noitego

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2014, 09:59:02 pm »
http://www.noitego.pl/wp-content/uploads/2014/10/informatyk.png
Przyznaję się bez bicia, że dzisiaj dokonałem lekkiej modyfikacji w desperackiej próbie ratowania (bez)sensu tego pomysłu:P
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2014, 06:21:15 pm wysłana przez noitego »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2014, 09:26:52 pm »
5 pkt. - Sejanka
4 pkt. - Dafcaoprawca
3 pkt. - spence
2 pkt. - noitego
1 pkt. - ilustrator

Offline spence

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2014, 10:49:47 pm »
oceny plus gadu gadu (jakby coś było nie do skumania to proszę pisać :oops: )

5 - Dafcaoprawca - wykonanie, pomysł, kolory. Jak spojrzałem teraz to można się czepnąć, że dużo tego białego tam zostało, ale po co D:

4 - Sejanka - rysunkowo ekstra (prześwietny kadr z kichnięciem, ta onomatopeja epic) , plusik za nawiązanie do Pi (albo ja widzę nawiązania wszędzie). Pomysł też super jest, tylko mam problem trochę jak z paskiem noitego - ta postać na końcu która się pojawia tak nagle strasznie mnie wybiła z paska - kminiłem jakieś rozwiązanie i albo brakuje kadru (wprowadzenie pana w kombinezonie), albo jeden kadr za dużo (w sensie zakończyć na kichnięciu i że osmarkany informatyk)

 3 - noitego (pierwsza wersja którą po dużym czasie skumałem podobała mi się bardziej, więc oceniam jak jest, czyli tą drugą)- najpierw nie skumałem, potem po czasie do mnie dotarło (mówię o pierwszej wersji), potem doczytałem drugą i łatwiej wykminić o co chodzi, ale chyba najoptymalniej by było jakby był rysunek trzeci z wersji drugiej (te literki w tle), z komentarzem z wersji jeden (bo mnie bardzo bawił i robił robotę). (w ogóle ujęcie TPP nie wiem czy nie lepiej by dało radę - http://static.giantbomb.com/uploads/original/3/35153/2402616-2012_12_28_00058.jpg) A jeszcze najlepiej by było jakbyś miał z kadr/dwa kadry więcej D: Rysunkowo zajebiste - kolory i to jak zrobiłeś podłogę i ścianę na pierwszym zwłaszcza.

edit: albo maly kadr z backspace moze?

2 - ilustrator - nie zrozumiałem do końca :c

Aha, @noitego i @Sejanka - ten mój komentarz o tym, że możliwe, że brakuje wam kadru mówię jako kocioł przyganiający garnkom, bo sam upchałem w komiksie ponad miarę chyba D:
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2014, 07:53:54 am wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline pioma10

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2014, 05:33:12 am »
5 pkt - Dafcaoprawca
4 pkt - spence
3 pkt - noitego
2 pkt - Sejanka
1 pkt - ilustrator

Offline noitego

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2014, 02:34:37 pm »

5 pkt - Dafcaoprawca - piątka za pomysł, z pojęć informatycznych pasowałoby też do "infinite loop":)
4 pkt - spence - za steampunk w ostatnim kadrze i liczydło z wymienialnymi podzespołami w drugim; obniżenie noty za pierwszy kadr - ognisko, które wyraźnie służy tylko do komunikacji, nijak ma się do komputera. Wyżej od Sejanki za kolory, kreska trochę bez własnego stylu, ale tutaj to ja przyganiam garnkowi;)
3 pkt - Sejanka - Fajny pomysł, choć trochę ograny, co nawet widać w paskach Ikarii, przez co nie wystąpił element zaskoczenia. Obniżenie noty za brak kolorów - fakt, iż wynagrodziły mi to pełne plansze komiksowe na Twoim deviancie nie mógł niestety wpłynąć na ocenę (polecam wszystkim: http://sejanka.deviantart.com/art/Szczelina-1-AM-heh-489533755 , http://sejanka.deviantart.com/art/Szczelina-2-Marazm-490799805 )
2 pkt - Ilustrator - error, error, runtime error
 
@spence
Dzięki za taką obszerną i istotną informację-zwrotną, bardzo jest pomocne to co piszesz i jak zdecyduję się dać temu komiksowi szansę u siebie na stronie i w Internecie, to z tymi zmianami które proponujesz. Oby więcej takich startujących!:) Czuję, że spieprzyłem tę edycję totalnie, czułem to już jak kończyłem rysować i całkiem się zaplątałem.
U mnie to w ogóle było tak, że najpierw miałem pomysł o Wieży Babel i pomieszaniu języków. I to był chyba pomysł dobry. Wiecie, programiści mają z kilkanaście języków programowania i to miało być coś w tym stylu, że Bóg dostaje informację, że programiści chcą napisać program, który wykorzysta potencjał tkwiący w Big Data, aby stworzyć sztuczny umysł wszechwiedzący i wszechprzewidujący, maszynę o cechach boga. I on na to, że zrobi jak z Wieżą Babel, pomiesza programistom języki. Ale wtedy widzi te wszystkie C++, Javy, Ruby i inne Asemblery i mówi: "Cholera, to się skurczybyki przygotowały":)
I jak już miałem się za to zabierać, przyczepił mi się pomysł z rozszerzeniami plików. Najpierw to miało iść w drugą stronę: absurdalny sposób na ekranizację książki - zmienić rozszerzenie .txt. na .avi. Bawiło mnie to niezwykle, ale nie miałem pomysłu na scenariusz, więc odwróciłem ten proces i wyszedł załączony w niniejszym wątku potworek. Też miał bawić absurdem, ale wyszedł niezrozumiały. Może uda się go jeszcze uratować, po zmianach zrobię mu test bojowy na którymś z internetowych poligonów.

Deg

  • Gość
Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2014, 05:41:00 pm »
5 pkt - Sejanka
4 pkt - spence
3 pkt - noitego
2 pkt - Dafcaoprawca
1 pkt - ilustrator

Offline Sejanka

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2014, 09:55:33 pm »
5 pkt. - Dafcaoprawca; zarówno pomysł, jak i wykonanie zacne
4 pkt. - spence; plus za inne spojrzenie na wymienione ustrojstwa
3 pkt. - noitego; ładny pasek od strony graficznej
2 pkt. - ilustrator; nie ogarniam tej kuwety

@spence - mój błąd. Źle rozplanowałam rozmieszczenie elementów i dymek w drugim kadrze przysłonił mi psa Alfreda. Swoją drogą - dziękuję za to, że chce Ci się rozpisywać. To naprawdę pomaga, gdy człowiek wie, co spaprał i co trzeba korygować.
 Pi? Nie. Zdecydowanie nie. :D

@noitego - narysujesz jeszcze koncepcję babilońską? Bez urazy, ale wygląda ciekawiej, niż pasek konkursowy. =_="

Offline Franklin

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2014, 01:35:45 pm »
5 - noitego - świetne :D
4 - Sejanka
3 - Dafcaoprawca
2 - spence
1 - ilustrator

Offline AvengerGT

Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2014, 07:34:58 pm »
5 pkt - noitego
4 pkt - Sejanka
3 pkt - Dafcaoprawca
2 pkt - spence
1 pkt - ilustrator

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: EDYCJA 423 - INFORMATYK (do świtu 27. października)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2014, 09:25:35 pm »
5 - Dafcaoprawca
4 - Sejanka
3 - noitego
2 - spence
1 - ilustrator
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything