trawa

Autor Wątek: komiksy z konkursu im. Janusza Christy  (Przeczytany 10528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« dnia: Październik 09, 2014, 11:23:15 am »
no właśnie...


Nakładem Egmont Polska ukazuje się pięć premierowych komiksów dla dzieci. Ich autorami są laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci:

- Kubatu. I tak nie uwierzysz! Przemysława Surmy i Jakuba Sytego
- Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? Macieja Kura i Piotra Bednarczyka
- Rysiek i Królik. W szortach Łukasza Piotrkowicza, Krzysztofa Budziejewskiego i Katarzyny Urbaniak
- Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua Michała Chojnackiego i Jakuba Grocholi
- Wszystko będzie dobrze Januarego Misiaka

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2014, 11:32:07 am »
Przeczytałem na razie dwa (w wolnym czasie wezmę się za resztę - tak więc Kuba nie napiszę nic o Twoim :P )
-Lil i Put - fajne poczucie humoru. kilka gagów mi się spodobało. Rysunek też mi się bardzo podoba, chociaż niektórzy pewnie mogliby mu zarzucić "kanciastość". Jeżeli miałbym stwierdzić po przeczytaniu czy kupię kolejną część - stwierdzam, że bez zastanowienia. Jeszcze do niego wrócę, bo czytałem w pociągu powrotnym z MFK
-Wszystko będzie dobrze - tu przed lektura pogadałem sobie deko z Januarym, przyznałem się, że z tych wszystkich jego plansze najbardziej mnie zaintrygowały i zainteresowały  i obawiałem się, że dzieciom może nie spodobać się komiks czarno biały (ale przecież "Złoty Puchar" też był czarno biały - i dało się go kolorować :P). Bardzo podoba mi się papier na jakim został wydany, i choler*ie podoba mi się kreska Januarego. opowieść też jest fajna chociaż porusza początkowo trudny temat. Bez zastanowienia dałbym dziecku.

no i jestem ciekaw tego ostatniego komiksu, który nie pojawił się w spisie i pojawi się później na rynku
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline adro

Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2014, 12:02:24 pm »
No wlasnie mnie tez najbardziej interesuje komiks Misiaka, ale ogolnie cala inicjatywa zacna.  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Spik

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 12:02:20 pm wysłana przez Spik »

Offline Spik

Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2016, 04:40:11 am »
Maciej Gierwszewski ("Są komiksy dla dzieci", "Kopiec Kreta") na książki wp.PL o komiksach dziecięcych Egmontu :

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Jest-co-czytac-O-komiksach-dla-dzieci-slow-kilka,wid,21510,wiadomosc.html?ticaid=116566&_ticrsn=3
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 05:50:03 am wysłana przez Spik »

mgnesium

  • Gość
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2016, 03:20:38 pm »
"krasnolud nap" - czytał ktoś? jak wrażenia?

(nie widziałem sensu zakładać nowego tematu - album mamy tylko jeden, a komiks, przynajmniej wizualnie, nawiązuje do prac christy).

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2016, 04:16:08 pm »
Krasnolud Nap to sprawnie napisana opowieść fantasy dla młodszych dzieci. Lord Dartor przypomina mi Gargamela lub Iktorna z gumisiów. Tytułowy bohater nie jest postacią krystaliczną, to łasuch, nicpoń, manipulator i złodziejaszek. Nap ucieka z lochów Dartora. Krasnoluda znajduje księżniczka Klara i jej przyjaciel. Nap podstępnie namawia dzieci na wyprawę do magicznej krainy. Tropem córki podąża król. Równocześnie Dartor oraz jego pomocnik będący właścicielem gadającego psa poszukują zbiegłego krasnoluda. Podobał mi się pomysł z gadającym psem i jego niezbyt rozgarniętym właścicielem. Sympatyczny jest także smok, którego pamięć nie jest idealna i musi sporządzać graficzne notatki. Oczywiście jak wszystkie smoki kocha skarby.
Rysunki przypominają mi prace Sławomira Jezierskiego.
Za około 15 zł (w niektórych księgarniach internetowych) warto kupić.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2016, 07:27:53 pm »
Mam inny komiks tego duetu. O Heweliuszu. Rysunki wyglądają świetnie. Od dawna się za to zabieram. Pamiętam, że tutejszy administrator CD Jack i Holcman z Kultury Gniewu bardzo ten komiks chwalili.  http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/163363-uczen-heweliusza
Czytałeś i masz porównanie? Bo jak mi się spodoba, to sobie kupię tego o krasnoludzie, jeśli dorównuje Heweliuszowi. Trystuła ma najlepszą kreskę ze wszystkich rysowników, jakim Egmont wydał albumy po konkursach im. Christy.

mgnesium

  • Gość
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2016, 07:38:10 pm »
dziękuję za odpowiedzi. pewnie przy okazji zamówię (na jakiejś stronie przeczytałem, że krasnolud nap jest najbliższy duchem - cokolwiek miałoby to znaczyć - komiksom christy ze wszystkich, które zostały do tej pory nagrodzone w konkursie jego imienia), ale ciekaw byłem opinii innych.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2016, 07:45:55 pm »
Niestety Heweliusza nie czytałem.
Rysunki troszkę się zmieniły. Szczególnie widać na przykładzie twarzy. Inaczej rysowane oczy. Jak wspomniałem bardziej przypominają stylowo postacie rysowane przez Sławomira Jezierskiego (Kic Przystojniak). Być może tylko ja mam takie odczucia.
Aleja Komiksu zamieściła recenzję Napa (niżej 3 przykładowe plansze):
http://www.alejakomiksu.com/artykul/6463/Podroz-przez-smocza-kraine/


Zgadzam się, że problemem może być antypatyczność tytułowego bohatera. Szczególnie w odbiorze przez dzieci.
Co do zakupu pozycji, moim zdaniem warto.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline keram

Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2017, 06:40:39 pm »
Dla mnie najlepsze, które z pewnością będę kupował dalej to:
Oskar i Fabrycy
Lil i Put
Rysiek i Królik
Krasnolud Nap
Radę daje także Wojtek i Rudy, a mnóstwo uroku ma dziecięcy Malutki Lisek i Wielki Dzik.

Znam także premierowe:
Oto Tosia
Maja i Minizaury
Pikapidula
Fajne, ale tylko dla młodszych i raczej nie kupię kolejnych tomów.

Innych tytułów nie znam

We wrześniu miały ukazać się drugie tomy serii Wojtek i Rudy, oraz Krasnolud Nap, mam nadzieję, że opóźnienie nie będzie zbyt duże.

Co z serią Rysiek i Królik? Podobno została porzucona przez autorów. Ktoś wie?

Co sądzicie o tym by Egmont spróbował wydawać niektóre tytuły za granicą, myślę, że komiks Bereniki Kołomyckiej o Lisku i Dziku mógłby spodobać się dzieciom w innych krajach.

Kleszcz

  • Gość
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:56:30 pm »


Co sądzicie o tym by Egmont spróbował wydawać niektóre tytuły za granicą, myślę, że komiks Bereniki Kołomyckiej o Lisku i Dziku mógłby spodobać się dzieciom w innych krajach.


"Lil i Put" też mógłby się przyjąć.

Offline keram

Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:42:14 pm »
Jeszcze jedno:
Były już trzy edycje konkursu, czy to koniec, czy będą kolejne?

Kleszcz

  • Gość
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:26:06 am »
A wiecie, że Junary Misiak maczał palce przy filmie "Twój Vincent"?

Kleszcz

  • Gość
Odp: komiksy z konkursu im. Janusza Christy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:04:32 pm »

Co z serią Rysiek i Królik? Podobno została porzucona przez autorów. Ktoś wie?

Zapytałem dzisiaj autorów czy to prawda. I odpowiedzieli następująco:
"Niestety to prawda. Z braku czasu na regularne tworzenie kolejnych tomów postanowiliśmy, że lepiej będzie zakończyć przygodę z Ryśkiem i Królikiem.".
[/size][/color]
[/size]Naprawdę wielka szkoda, gdyż to jest naprawdę fajna seria i uważam, że ma ogromny potencjał.[/color]

 

anything