Autor Wątek: Gotham  (Przeczytany 18329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

• Stolnik bracki
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Gotham
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 08, 2015, 04:44:08 pm »
Po prostu oczekuję, że nie będę dostawał produktu robionego szybcikiem i na odwal się.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 18, 2015, 01:51:42 pm »

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 03, 2015, 02:33:01 pm »
Z każdym kolejnym odcinkiem poznajemy kolejnych bohaterów, najpierw [spoiler]Gerald Crane[/spoiler] i jego syna, następnie [spoiler]gang Red Hooda (z przyszłym Jokerem[/spoiler]?), w niedalekiej przyszłości rodzinę [spoiler]Graysonów[/spoiler].  Jakoś za szybko to leci...

Offline Emeryt

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2015, 10:38:26 pm »
Przyznam, że nawet nie chce mi się tego już oglądać.

Za to Flash rozkręca się bardzo ładnie i dla każdego geeka to naprawdę pozycja godna uwagi.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 23, 2015, 07:34:24 am »
Przyznam, że nawet nie chce mi się tego już oglądać.

Trudno się nie zgodzić, aczkolwiek ja postaram się dokończyć senon i wtedy ocenię całość. Jednak ilość całkowicie niepotrzebnych, idiotycznych humorystycznych wstawek jest druzgocąca... Co najgorsze zaczyna irytować [spoiler]Pingwin, a scena w której ucieka przez zemstą Maroniego na wysypisku[/spoiler] to najbardziej debilny fragment serialu.

Za to Flash rozkręca się bardzo ładnie i dla każdego geeka to naprawdę pozycja godna uwagi.

[spoiler]Zwłaszcza teraz kiedy Barry poznał prawdę o wydarzeniach z dzieciństwa. Grodda pewnie przygotowują do poważnej roli w finale sezonu, zaczyna się więc robić ciekawie i szybko.
[/spoiler]

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 24, 2015, 02:52:45 pm »
Gang Red Hooda to z pewnością jeden z najlepszych odcinków Gotham. Coś ruszyło, mam nadzieję że to dobra zapowiedź na kolejne tygodnie, scena [spoiler]Fish Mooney z łyżeczką[/spoiler] naprawdę okropna, spodziewałem się że rozwali całe towarzystwo, a tutaj...
Wayne Enterprises zaczynała bronić swoich interesów, zobaczymy jakie będą ich kolejne kroki.

No i najważniejsze, na samym końcu widzimy przyszłego [spoiler]Jokera[/spoiler].

Offline Ribald

• Moderatorzy
  • Asesor
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 04, 2015, 04:12:36 pm »
Oglądam serial dla czystej rozrywki, bez nadziei na jakiś ambitny poziom i jestem ciekaw co będzie dalej, przynajmniej w kilku wątkach. Pytanie czym będzie się do końca sezonu zajmowała para naszych dzielnych gliniarzy, skoro wątek policyjny został mniej więcej skonsumowany. Wyeksponują Wayne Enterprises?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 04, 2015, 09:50:21 pm »
Pewnie tak. Ostatnie dwa odcinki na pewno zawyżają średnią, aż szkoda że teraz czeka nas przerwa od serialu...

Offline Emeryt

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 10, 2015, 07:57:58 am »
Pewnie tak. Ostatnie dwa odcinki na pewno zawyżają średnią, aż szkoda że teraz czeka nas przerwa od serialu...
Ja właśnie obejrzałem 14 i większość odcinka czułem tylko zażenowanie.

Brakuje mi w tym serialu jakichś niespodziewanych twistów akcji, bo jedyne co dostajemy, to takie spodziewane raczej ;-).
Zaczynam czuć coraz większe zmęczenie. Ale zaufam Ci w tym co napisałeś i obejrzę jeszcze do tego 17 odcinka.

btw. czemu nie mamy tu tematu o Flashu tylko rozbijamy się z nim w ogólnym temacie o serialach? :P

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:00:13 pm »
Jesienny finał drugiego sezonu Gotham za nami. Muszę szczerze przyznać, że twórcy wyciągnęli wnioski z miernego sezonu pierwszego i stworzyli projekt, który można oglądać z zaciekawieniem, bez zgrzytania zębami. Chociaż potencjał Gotham ma i tak jakoś 150 tysięcy razy większy, myślę że Netflix miałby tutaj niesamowite pole do popisu i z takim materiałem zrobiliby serial dekady, ale skoro nie ma się tego, co się lubi...

[spoiler]Theo Galavan i cała saga z przejmowaniem Gotham[/spoiler], rozłożona na praktycznie 11 odcinków okazała się satysfakcjonująca, motyw z [spoiler]"pierwszym" Jokerem[/spoiler] i wywołaniem przez niego motywu szaleństwa wśród społeczeństwa był strzałem w 10. Zapewne scenarzyści za jakiś czas wrócą do tego pomysłu i jeszcze go rozwiną. Na plus oceniam również zazębianie się relacji pomiędzy bohaterami, najlepiej oczywiście [spoiler]Pingwinem i Nygmą[/spoiler]. Dwa pytanie nie dają mi jednak spokoju. Jaki plan mają scenarzyści względem Barbary i jak to możliwe, że Gordon nie wypytał [spoiler]Nygmy skąd zna Pingwina[/spoiler] i skąd ten szaleniec wziął się w jego domu? Przecież to normalna motywacja człowieka w takiej chwili, czyżby czas finałowego odcinka nie pozwalał na rozwinięcie tego wątku? Dla mnie to mała wtopa.

Pozostaję przy zdaniu, że brak odpowiedniej czołówki i dobrze skomponowanej ścieżki dźwiękowej wpływa na słabą oglądalność serialu, podobnie jak gra aktorka. Na pochwały zasługuje tylko nieoceniony Bullock, Alfred, Pingwin, Nygma i porucznik Barnes. Reszta jest nijaka, szczególnie Gordon, Barbara czy doktor Thompkins...

Samo zakończenie? Mocne! [spoiler]Pingwin i Gordon w akcie zemsty[/spoiler] wywiązali się dosłownie brutalnie, obłąkańczo i szaleńczo!

Serial wraca 1 marca z nową sagą. Na scenę wkracza [spoiler]Mr. Freeze![/spoiler]

Offline Radan

• Radca bracki
  • Zjem Twój mózg.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:37:05 pm »
1 marca? Czyli że filmweb(http://www.filmweb.pl/serial/Gotham-2014-706905/episodes#sezon2) pieprzy bzdury?

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 02, 2015, 09:42:53 am »
Jak najbardziej: http://www.batcave.com.pl/2015/12/zapowiedz-mroznej-drugiej-polowy-2-sezonu-gotham/

Wprawdzie termin różni się o jeden dzień, ale nie zmienia to faktu ze czeka nas długa przerwa od serialu. Zastanawiam się tylko nad jedną kwestią, czy mroźna saga nie powinna być puszczana w tv w zimie? Jakoś tak klimatycznie by było... a tak w marcu to może być już różnie :smile:

Offline Doctus

• Młodszy Czeladnik
    • Panteon
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:47:17 am »
Jak wrażenia po nowych odcinkach? Mi nie podoba się, że twórcy coraz śmielej odchodzą od pierwowzoru. Giną postaci znane z przygód Batmana, pojawiają się jego przeciwnicy w pełnej krasie (Hugo Strange, Mr. Freeze). W 3 sezonie powraca postać Jerome'a, od początku kreowanego na przyszłego/podróbkę Jokera, a co zabawniejsze jeden z producentów wspominał ostatnio o "serialowej wersji Harley Quinn". Muszę jednak przyznać, że mimo miejscami fatalnych dialogów i wszechobecnych fabularnych głupotek, ten sezon tak jak poprzedni ogląda mi się przyjemnie. Na pochwałę zasługuje kreacja Mad Hattera i jak zwykle niezawodząca scenografia. Obawiam się jednak jak zostanie dalej pociągnięty wątek Trybunału Sów. Cały czas gdzieś w środku liczę, że Bruno Heller się opamięta i jednak będzie tworzyć prequel do historii o Batmanie. Może jest jeszcze na to szansa.