Autor Wątek: Durango  (Przeczytany 45626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: Durango
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:47:42 am »
Scenarzysta został ten sam .
Rysownik daje rade.
Czego się zastanawiać.
Kupować !
Potwierdzam. Jeżeli tylko seria dostarczała Ci rozrywki na odpowiednim poziomie to po zmianie rysownika nadal będzie Cię cieszyć.

Offline mappy

Odp: Durango
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 13, 2017, 03:23:41 pm »
Ja też polecam ale ja tam łykam większość westernów :biggrin:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Durango
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 07, 2018, 05:12:33 pm »
Swolfs tworzy nowy western. Wersja w czerni i bieli ukazała się w listopadzie.
Kolor w styczniu.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:09:27 pm »
Obyśmy i my się doczekali.

Offline Sybirak

Odp: Durango
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 07, 2018, 06:11:38 pm »
kolejna obowiązkowa pozycja-można brać  w ciemno :)

Offline bluebeery

Odp: Durango
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:23:03 pm »
Obyśmy i my się doczekali.
Myślę że jest szansa. Zostały nam zaległe tylko 2 tomy Durango, a w oryginale częstotliwość wydawania serii jest dość wolna- ostatnie 3 tomy wychodziły w odstępach czteroletnich. W związku z tym pojawi się luka i być może Elemental  zdecyduje się na wydanie innego komiksu Swolfsa.

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 08, 2018, 04:01:43 pm »
To taki Durango po botoksie z dłuższymi włosami :)

Offline amsterdream

Odp: Durango
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 08, 2018, 05:21:02 pm »
Brałbym, wersję w kolorze. Może Elemental się skusi.

Offline Nawimar

Odp: Durango
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:26:05 pm »
Jestem świeżo po lekturze "El Cobra" i moim zdaniem to jeden z najbardziej udanych tomów tego cyklu. Co prawda proszę nie spodziewać się niczego nadmiernie odkrywczego. Niemniej wyrazisty adwersarz zdecydowanie przyczynia się do uatrakcyjnienia tej odsłony serii.

Offline Klint

Odp: Durango
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 19, 2018, 06:01:48 am »
Kilka razy spotkałem się z ofertami sprzedaży tej serii. Ostatnio dość często. Moje pytanie kierowane czystą ciekawością ; czy jest to dobra seria?

Offline -gościu-

Odp: Durango
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 19, 2018, 06:54:25 am »
Dobra. Ma swoje wady, jest dość monotonna i pewnie lepiej czytać po jednym-kilka tomów, niż od razu większą ilość, ale i tak to przyjemna rozrywka. A jeśli lubi się westerny i kreskę Swolfsa, to nie można narzekać.

Amer

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 21, 2018, 05:24:29 pm »
Klint, wypowiem się po lekturze dwóch tomów i jako ktoś, dla kogo western jest ciekawym gatunkiem, ale daje radę bez niego żyć.

Rewelacyjne rysunki, ale to sam stwierdzisz, gdy sprawdzisz przykładowe plansze w Internecie. Fabuła sztampowa i pędzi jak szalona; z jednej strony to duży minus, bo pojedynczy album czyta się bardzo szybko, przez co sprawia on wrażenie krótszego, niż jest rzeczywiście, a ponadto umyka cała szczegółowość kreski (niby można wrócić po lekturze i przejrzeć ponownie, ale jakoś się nie chce); z drugiej strony krótka, lecz intensywna, rozrywka pozostawia po sobie wrażenie sytości. Przypomina dolarową trylogię Leone: samotny, tajemniczy główny bohater, niby szlachetny, ale też niewzbudzający sympatii innych person komiksu, odrealnione strzelaniny, naturalistycznie ukazana przemoc (choć Leone to tam mało co jeszcze pokazał, tu przemoc przypomina raczej III fazę f. westernu, tj. antywestern). Główne kobiece bohaterki to prostytutki. Krótko mówiąc: western jak się patrzy! Mnie się podoba.

Komuś pierwszy album skojarzył się ze świetnym filmem "Człowiek zwany Ciszą" Corbucciego, to ja przy okazji polecę jeden z moich ulubionych westernów, mianowicie "Twarzą w twarz" Sollimy (na FW pod oryginalnym tytułem i tak też łatwy do namierzenia na polskich stronach: http://www.filmweb.pl/film/Faccia+a+faccia-1967-5505 ). To z tego filmu wyłapałem świetny cytat (jestem ich zbieraczem): "Jeden brutalny człowiek jest zwykłym przestępcą, setka ludzi - bandą, sto tysięcy to armia." Muzyka: Ennio Morricone. Zwiastun:
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 05:29:56 pm wysłana przez Amer »

Offline bowie

Odp: Durango
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 21, 2018, 09:27:43 pm »
Jeśli jesteś zbieraczem cytatów, to podsyłam jeden westernowy: "Wiesz, Call, myśmy po prostu przedobrzyli. Wybiliśmy wszystkich ludzi, dzięki którym działo się w tym kraju coś ciekawego"
"Na południe od Brazos". Genialna książka!

Offline Klint

Odp: Durango
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 21, 2018, 09:47:39 pm »
Amer, dziękuje za tak obszerną opinię niemniej nie przymierzam się do tej serii. Byłem poprostu ciekaw.

Offline smorgart

etoricoxib vermox dulcolax stromectol orlistat seroquel maxalt azithromycin
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 25, 2022, 03:57:27 pm »
etoricoxib 60 rezeptfrei etoricoxib 60 mg rezeptfrei  etoricoxib 30 mg rezeptfrei vermox bestellen ohne rezept vermox tabletten ohne rezept  vermox kaufen online dulcolax ohne rezept dulcolax ohne rezept  dulcolax rezeptfrei kaufen stromectol tabletten kaufen stromectol 6 mg kaufen  stromectol rezeptfrei deutschland xenical tabletten kaufen orlistat 60 mg kaufen schweiz  xenical rezeptfrei in österreich seroquel 100 mg kaufen seroquel kaufen apotheke  quetiapin ohne rezept maxalt 10 mg kaufen maxalt kaufen rezeptfrei  maxalt bestellen ohne rezept azithromycin ohne rezept kaufen azithromycin kaufen schweiz  azithromycin rezeptfrei quetiapin ohne rezept seroquel online kaufen  seroquel 100 mg kaufen vermox 100mg rezeptfrei vermox ohne rezept bestellen  vermox kaufen ohne rezept

 

anything