trawa

Autor Wątek: Durango  (Przeczytany 45628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogumil

Odp: Durango
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 26, 2015, 07:59:52 am »
Ne zgadzam się z Twoim przykładem i małym prawdopodobieństwem w tym miejscu.
Spoiler: pokaż
Zostawiać pobitego gościa przywiązanego do drzewa na pustkowiu w miejscu pełnym wilków to darowanie życia? Chyba w tym samym stopniu, co wrzucić do morza żywego człowieka przywiązanego do kotwicy. W końcu to też darowanie życia...

Offline rzem

Odp: Durango
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 26, 2015, 09:07:29 am »
Fabuła w Durango nigdy nie była jakichś wysokich lotów, ale w tym ostatnim tomie zapikowała w dół, taka jest prawda. Graficznie dalej jest pięknie, choć autor nie ustrzegł się wpadek - ale w moim przypadku strona graficzna przestała wystarczać.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Durango
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 27, 2016, 08:12:25 pm »
Zaskakująca ciekawostka.
Kolejny (siedemnasty) tom Durango. Rysunki Iko.
Premiera 15.06.2016 r.
http://www.soleilprod.com/serie/durango-17-jessie.html




"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vision2001

Odp: Durango
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 27, 2016, 08:41:42 pm »
Zobaczymy za jakiś czas jak to będzie wyglądało :) Pierwsza plansza bardzo w klimacie Swolfsa. Kolejne dwie to już widać, że ktoś inny trzyma ołówek. Ale i tak jest nieźle :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 04, 2016, 01:53:43 pm »
do usunięcia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 11:00:52 pm wysłana przez janjedlikowski »

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:00:58 pm »
Ktoś czytał już Dampierre? Dobre to? Czy te dwie pierwsze albumy tworzą jakąś całość, czy trzeba zbierać dalej? W następnych albumach już jest inny rysownik.

Offline adam and arluk

Odp: Durango
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 30, 2016, 07:09:08 am »
Ktoś czytał już Dampierre? Dobre to? Czy te dwie pierwsze albumy tworzą jakąś całość, czy trzeba zbierać dalej? W następnych albumach już jest inny rysownik.
Tak i szczerze Tobie polecę. Fajnie skonstruowana przygodówka w klimatach rewolucji francuskiej. Są pojedynki, zdrady, spiski itp. napisane lekko i z sensem.
Te dwa zbiorcze albumy tworzą wycinek z życia głównego bohatera, można je traktować jako całość.

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:23:59 am »
Ok, dzięki za info. Powiedz tylko czy 2 tom zamyka wszystkie rozpoczęte wątki, czy ma otwarte zakończenie, tak, że wypadałoby kupić kolejne tomy?

Offline adam and arluk

Odp: Durango
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:20:09 am »
Zamyka, ale tylko część wątków bo w następnych tomach będziemy śledzić dalsze losy "kariery" bohatera na tle rewolucji. Osobiście mam wielką ochotę na poznanie kontynuacji.

Offline starcek

Odp: Durango
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:15:08 pm »
Ktoś się orientuje z którego tomu jest ta strona?


- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kenji

Odp: Durango
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:42:44 pm »
Dzieki promocji w Merlinie kupiłem wszystkie dostępne części. Z jednej strony ciągnęło mnie do tego komiksu - przecież to western:) a z drugiej strony... jakoś nigdy nie było okazji do kupna. Poza tym kolejna seria do kupowania ? I to jeszcze tak długa. Mówię pass... ( No i te okładki które straszni mo sie nie podobają )


No ale wspomniana promocja nie pozwoliła przejść obojętnie:) i bardzo dobrze. Komiks okazał sie bardzo fajna przygoda. Może czasami sztampowa, przewidywalna i infantylna ( pamietajmy ze komiks powstał ponad 30 lat temu )ale ja sie wciągnąłem. Na początku powoli. Każdy kolejny tom co kilka dni, ale dzis nie mogłem sie zatrzymać i przeczytałem ostatnie 6. Co najważniejsze wydaje mi sie ze kolejna historia jest coraz lepsza i bardzo podoba mi sie w która stronę historia zmierza. Nawet na plus przyjąłem zmianę rysownika




Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:18:29 pm »
No właśnie ciągle się zastanawiam, czy kupować kolejne tomy po zmianie rysownika. Oceny na BD lecą mocno w dół. Jak ktoś przeczyta el Cobra to niech da znać jak poziom.

Offline kenji

Odp: Durango
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:16:29 pm »
co to znaczy lecą mocno w dół? z 4,3 na 3,9? poza tym te 30 anonimowych osób które zagłosowało na dany album jest dla Ciebie wyznacznikiem czy kupić komiks czy nie?


jeśli kupiłeś i przeczytałeś 13 tomów, a teraz zastanawiasz się czy wydać dwadzieścia kilka złoty na kolejny bo ma gorsze oceny na BD... no comment:)


dla mnie tom 14 jest jednym z najlepszych w stawce. kontynuuje zaczęte wątki. a zmiana rysownika powoduje że seria dostaje dużo świeżości .rysunki i kadrowanie Giroda jest moim zdaniem dużo ciekawsze i " nowocześniejsze"




Offline Nawimar

Odp: Durango
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:23:23 pm »
Także jestem zdania, że "czternastka" bardzo udana. Recenzent Esensji najwyraźniej również:

 http://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=25480
 
 

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Durango
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:29:56 pm »
No właśnie ciągle się zastanawiam, czy kupować kolejne tomy po zmianie rysownika.
Scenarzysta został ten sam .
Rysownik daje rade.
Czego się zastanawiać.
Kupować !


"Jesteś podwójnym sobą."