trawa

Autor Wątek: Durango  (Przeczytany 45619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Durango
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 26, 2015, 03:58:42 am »
Zwróćcie uwagę na cenę tomu szóstego bez promocji  :badgrin:
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/durango

Offline Komediant

Odp: Durango
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 26, 2015, 07:39:01 am »
no prosze, ustawa o jednolitej cenie książki już daje o sobie znać.

Offline Itachi

Odp: Durango
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 06, 2015, 11:11:07 am »
Bardzo dobry szósty tom i świetne zakończenie meksykańskiej sagi. Czytało się lepiej niż czwarty tom Bluebeery'ego, ale z jakąś poważną opinią wstrzymam się do dnia kiedy za jednym zamachem przecztam tomy 4-6 Durango. Kilka smaczków z poprzednich numerów mi uciekło, więc zapewne za kolejnym razem odkryję coś nowego.

Offline Death

Odp: Durango
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:30:55 am »
Taka tam graficzka z kolejnymi okładkami znaleziona na Facebooku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 04, 2015, 11:34:44 am »
O proszę. Gdzie takie coś znalazłeś, bo Elemental nie ma chyba swojego profilu na FB?

Offline Death

Odp: Durango
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:00:53 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:10:41 pm »
Szkoda, że Taurus u siebie na FB nie wrzucił. Więcej osób by widziało.

Offline Holsten

Odp: Durango
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 08, 2015, 08:11:17 pm »
Pojawiła się okładka 7 tomu serii http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/durango/7. Wracamy w zimniejsze klimaty.

Offline Holsten

Odp: Durango
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 13, 2015, 03:32:41 pm »
Można obejrzeć także przykładowe plansze komiksu http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/durango/7. Rysunki jak zwykle świetne.

Offline Itachi

Odp: Durango
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 16, 2015, 05:01:07 pm »
Siódmy tom to już kolejny odgrzewany kotlet z utartymi schematami scenariuszowymi. Nadal czyta się świetnie, ale w Durango zaczyna brakować świeżości. Oby następne tomy wprowadziły jakieś innowacje, bo czytelnicy mogą się poczuć znużeni.

fragsel

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 16, 2015, 06:44:19 pm »
a ja np to bym nie chciał, żeby coś się za bardzo zmieniało... w końcu tyle czasu czekałem na taką właśnie serię, więc "innowacje" nie muszą wcale być dla mnie dobre...

a zresztą w oryginale już 16 tomów wyszło, wiec cokolwiek tam jest dalej to chyba małe szanse, żeby się czytelnicy "znużyli".



Offline Itachi

Odp: Durango
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 16, 2015, 08:07:17 pm »
a ja np to bym nie chciał, żeby coś się za bardzo zmieniało... w końcu tyle czasu czekałem na taką właśnie serię, więc "innowacje" nie muszą wcale być dla mnie dobre...

Ale ja nie miałem na myśli jakiś fajerwerków, tylko niezbędnych zmian w scenariuszu. Na razie wygląda to mniej więcej tak: piękna kobieta wpada w tarapaty, jakaś dzika banda dzieli i rządzi na danym terenie, a Durango chcąc nie chcąc jest wplątywany w sam środek akcji. Da się coś więcej wycisnąć z tego klimatu, co udowodniła saga meksykańska.

fragsel

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 16, 2015, 08:52:39 pm »
piękna kobieta wpada w tarapaty, jakaś dzika banda dzieli i rządzi na danym terenie, a Durango chcąc nie chcąc jest wplątywany w sam środek akcji.

żeby było jasne: ja rozumiem czego ty oczekujesz po serialu

ale też nie jest to to samo czego po serialu oczekuję ja...
ja chcę żeby w moich ulubionych serialach powielano to, co w nich lubię. jakbym chciał czegoś innego, to bym obejrzał inny serial...

120 "takich samych" odcinków "Fugitive", 80 "Incredible Hulka" i 139 MacGyverów... takie mam plany jak tylko tego Marvela ogarnę jeszcze trochę...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Durango
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 18, 2015, 08:25:30 pm »
Bardzo dobry tom siódmy. Nie jest to sztampowa opowieść o bandzie łotrów nękających okolice. Loneville opowiada do czego może doprowadzić ślepa zemsta. Co jest przyczyną tej zemsty? Z czego może wykluć się nienawiść? Tom posiada kilka zaskakujących elementów. Nieprzewidywalne zakończenie opowieści. Brutalna wątki dotyczące dzieci, w tym zawoalowane. Świetne rysunku Swolfsa w zimowej scenerii.
Odnoszę wrażenie, że autor coraz częściej wplata wątki społeczne.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: Durango
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 19, 2015, 06:31:35 pm »
Loneville opowiada do czego może doprowadzić ślepa zemsta. Co jest przyczyną tej zemsty? Z czego może wykluć się nienawiść?

Takie pytania mogę zadawać w co drugim przeczytanym komiksie, bez różnicy na na podział na polskie, europejskie czy amerykańskie lub japońskie.

Świetne rysunku Swolfsa w zimowej scenerii.

Tutaj się zgodzę, zarówno pierwszy jak i siódmy tom graficznie wymiata w lodowej scenerii.

 

anything