trawa

Autor Wątek: Durango  (Przeczytany 45644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Durango
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2015, 09:17:26 am »
Przeczytałem jedynie pierwszy tom i seria trafiła do poczekalni. Zastanawiam się, jak oceniacie poziom kolejnych albumów? Seria zwyżkuje, traci na jakości, a może trzyma poziom pierwszego tomu?

Druga kwestia - czy w kolejnych albumach pojawiają się cytaty z filmowych westernów? W pierwszym pomysł oparty jest na fabule "Człowieka zwanego ciszą", na przykładowych planszach któregoś kolejnego tomu widziałem odniesienie do "Dobrego, złego i brzydkiego". Czy tak jest w każdej części?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2015, 09:21:15 am wysłana przez tomb »

Offline vision2001

Odp: Durango
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2015, 09:40:33 am »
Przeczytałem jedynie pierwszy tom i seria trafiła do poczekalni. Zastanawiam się, jak oceniacie poziom kolejnych albumów? Seria zwyżkuje, traci na jakości, a może trzyma poziom pierwszego tomu?
Dwie strony wątku z m.in. opiniami na temat serii i się czytać nie chce... :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline tomb

Odp: Durango
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2015, 09:45:52 am »
Chce, ale konkretnie wypowiedziały się tam 2-3 osoby, w dodatku na wysokości 4. tomu, a 5 jest ściśle związany z poprzednim, więc może to wpływać na ocenę serii.
Poza tym zostaje pytanie o nawiązania filmowe.

Offline amsterdream

Odp: Durango
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2015, 12:19:10 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2017, 07:12:50 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Holsten

Odp: Durango
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 11, 2015, 06:09:36 pm »
Mnie się Durango podoba i moim zdaniem kolejne tomy trzymają wysoki poziom pierwszego. Co do nawiązań filmowych to nie obejrzałem zbyt wiele spaghetti westernów i nie jestem w stanie się wypowiedzieć (co do spaghetti westernów to powoli nadrabiam zaległości - zgromadziłem już sporą kolekcję filmów).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Durango
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 12, 2015, 11:36:09 am »
Dodaj, że pojawiły się zapowiedzi we Francji, a nie u nas.  :cool: Bo już pomyślałem, że może Elemental zapowiedział ten 7 tom "Książe Nocy".
no to miałoby sens :) Właśnie skończyłem piątego Durango, a tam nie dość, że Maxililian, to jeszcze Ruhenberg, czyżby nawiązanie do Księcia Nocy.... nieeee, ten zaczął chyba powstawać z 10 lat później; widać, to  jakieś inne inspiracje.....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Holsten

Odp: Durango
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:00:18 pm »
Są już dostępne przykładowe plansze tomu szóstego http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/durango/6

Offline adro

Odp: Durango
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:10:01 pm »
no ja tez dolaczam sie do zadowolonych czytelnikow durango. Fajnie, ze dostajemy kolejne tomy dosc szybko. Seria jest IMO coraz lepsza :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Durango
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:47:27 am »
no ja tez dolaczam sie do zadowolonych czytelnikow durango. Fajnie, ze dostajemy kolejne tomy dosc szybko. Seria jest IMO coraz lepsza :biggrin:
pzdr


To może jednak wrócę do Durango bo niestety na tle większości czytanych przeze mnie westernów wypada to... przeciętnie (zwłaszcza, że niedawno wróciłem do El Diabolo) i trudno mi się nawet zmusić przy mojej miłości do gatunku. Te dwa tomy posiadane przeze mnie są ok ale zupełnie nie mogłem znaleźć dotychczas motywacji żeby tomy 3-5 wrzucić do koszyka przy zakupach.
perły przed wieprze

Offline kalbaro74

Odp: Durango
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:25:46 pm »
Dla porównania Durango zacząłem czytac Blueberry.

Offline nocny

Odp: Durango
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:48:01 pm »
Wydaje mi się, że nie ma osoby, która postawi Durango ponad Blueberry'ego :wink:

Offline janjedlikowski

Odp: Durango
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:36:23 pm »
czy Durango 6 już wyszedł? bo na bonito czy literackiej nie widzę, a na gildii to już nawet 8 kwietnia podobno wyszedł...

Offline nocny

Odp: Durango
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2015, 09:40:00 pm »
22 kwietnia chyba.

ramirez82

  • Gość
Odp: Durango
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2015, 10:02:15 pm »
czy Durango 6 już wyszedł? bo na bonito czy literackiej nie widzę, a na gildii to już nawet 8 kwietnia podobno wyszedł...

Wyszedł, wyszedł, chyba od środy na Gildi jest z dostępnością 24h. W Bonito pewnie po niedzieli wrzucą wraz z całym pakietem Taurus Media. Caravaggio już jest w Bonito, ale w Gildii też był dzień, czy dwa wcześniej od pozostałych.

Offline kalbaro74

Odp: Durango
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 25, 2015, 10:57:56 pm »
Od czwartku  Durango z całym pakietem od Taurusa i Elementala jest dostępny w księgarni  Centrum Komiksu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 11:08:20 pm wysłana przez kalbaro74 »