Autor Wątek: Coś na Progu: Złota era komiksu  (Przeczytany 26058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:30:40 pm »
W numerze 1 nie było komiksu, w 2 - 5 stron.
A co do Złotej Ery, to już będzie drugie poboczne wydawnictwo "Cosia", "Biblioteka CNP" ciągle czeka na drugi tom... ale nawet jeśli ZE będzie ukazywała się w podobnym cyklu, biorę :)

Offline kosmoski

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:46:34 pm »
A co do Złotej Ery, to już będzie drugie poboczne wydawnictwo "Cosia", "Biblioteka CNP" ciągle czeka na drugi tom... ale nawet jeśli ZE będzie ukazywała się w podobnym cyklu, biorę :smile:

a sama jedynka była rewelacyjna, kawał dobrego horroru. Podobno w tym roku pierwszy tom o Fu Manchu...

Offline adro

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 30, 2014, 07:41:48 pm »
hmmm ciekawe jak to sie przyjmie. mam jednak pewne watpliwosci. Na pewno kupie 1 numer, ale jakims fanatykiem tego typu rzeczy raczej nie jestem
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline horror

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:47:44 pm »
ja już przestałem do nich pisać w sprawie archiwaliów - straciłem nadzieję, że ktokolwiek tam odpowiada. po secesji/podziale czy co tam im się przytrafiło może temat archiwaliów wróci.

mogliby jeszcze wyjść z ofertą print on demand jeśli boją się kosztów.

@ jaro gdzie można kupić 1 numer w ebooku? 

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:50:03 pm »
A ja dostałem jakieś pół godziny temu odpowiedź, a właściwie to dwie o identycznej treści. Jak nie odpisują to nie odpisują ale jak się wezmą to hurtowo :smile:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:52:53 pm »
Kurde ja tam nie miałem nigdy problemu z kontaktem :)


Numer #1 i #7 jest dostępny tutaj --> https://cdp.pl/ksiazki/cos-na-progu-1
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 07, 2014, 08:48:31 pm »
"Coś na Progu: Złota era komiksu" ma swój własny fanpejdż https://www.facebook.com/cnpkomiks
Tam też sporo nowych informacji o tej  serii. Zapowiada się coraz ciekawiej.

Ostatni wpis:
"Celem CNP: Złota Era Komiksu jest przybliżenie Czytelnikom historii, pasków, materiałów i nazwisk z czasów, w których nikt, w najnieśmielszych snach nawet, nie przeczuwał, że w przyszłości rynek komiksowy może okazać się aż tak popularny. Wiele postaci, które w tamtych czasach rządziły na arenie komiksu, zostało dziś już zapomnianych, ich twórcy trącą dziś myszką, a przecież bez nich nie byłoby fantastycznych przygód lat późniejszych. Niektórzy zaś bohaterowie przetrwali i mamy z nimi do czynienia aż po dziś dzień.
 
 My skupimy się na tych, którzy przecierali szlaki, pionierach poruszających się po zupełnie nowym gruncie, pierwszych komiksowych horrorach, pierwszych zamaskowanych bohaterach, a także na tych, którzy swoją przygodę zaczęli na krótkich paskach dołączanych na ostatnie strony niedzielnych gazet, a skończyli jako rozpoznawalne, popularne postaci, z własną serią komiksową, niejednokrotnie ratując komiksowe wydawnictwa od upadku.
 
 Pojawiło się pytanie na temat okładki i sztucznego podnoszenia cen. Jeżeli znacie politykę naszego czasopisma, wiecie, że jesteśmy ostatnimi, którzy posunęliby się do takich działań Tak jak i Wy - ekipa Coś na Progu to przede wszystkim fani dobrego weirdu i komiksów. Nasze ceny są takie, jakie i my chcielibyśmy zobaczyć na sklepowych półkach. I takie pozostaną. Okładka będzie sztywna, nie twarda i zachowamy full color - po przeczytaniu obiecujemy ładny wygląd na półce  Cena, ze względu na to, ze projekt jest niszowy w niszy i nie możemy sobie pozwolić na gigantyczny nakład, będzie się wahać między 20 (edit: 25), a 29 złotych, przy czym na pewno nie przekroczy górnej granicy.
 
 Na razie kontaktujemy się i dogadujemy umowy ze sklepami internetowymi, także tymi zajmującymi się e-bookami, dlatego nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, gdzie dokładnie będzie można zrobić pre-order, ale niedługo, już po rozmowach, opublikujemy listę sklepów.
 
 Jesteśmy tak samo podekscytowani, jak i Wy. Dzieki, że jesteście z nami!"
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 08:51:59 pm wysłana przez maximumcarnage »

ramirez82

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 07, 2014, 09:43:25 pm »
Bardzo jaram się tym projektem. Oby to się u nas przyjęło, bo chętnie zapoznam się z takimi starociami, zwłaszcza odpowiednio dawkowanymi i wyselekcjowanymi.

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 07, 2014, 10:19:45 pm »
Bardzo jaram się tym projektem. Oby to się u nas przyjęło, bo chętnie zapoznam się z takimi starociami, zwłaszcza odpowiednio dawkowanymi i wyselekcjowanymi.

Ja liczę na komiksy z serii "Shock Suspenstories". Mam 2 tomy tych opowieści (trzeci ma się ukazać w przyszłym roku). Są to kilkustronnicowe historie, bardzo sprawnie narysowane i dosyć mocne, nawet z dzisiejszej perspektywy.

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 06, 2014, 09:21:28 pm »
Info z facebooka:

"W pierwszym numerze Złotej Ery Komiksu pojawią się:
 1. Joe Kubert
 2. Frank Frazetta
 3. Myron Fass
 4. Frank N. Stein (Dick Briefer)
 5. Steve Ditko & Jack Kirby (w nietypowym duecie :-))"

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2014, 01:16:51 pm »
Info z facebooka:

"W pierwszym numerze Złotej Ery Komiksu pojawią się:
 1. Joe Kubert
 2. Frank Frazetta
 3. Myron Fass
 4. Frank N. Stein (Dick Briefer)
 5. Steve Ditko & Jack Kirby (w nietypowym duecie :smile: )"


świetna wiadomość. jak rozumiem to będą komiksy powyższych, a nie artykuły ?

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2014, 02:10:21 pm »
świetna wiadomość. jak rozumiem to będą komiksy powyższych, a nie artykuły ?

Wszystko na to wskazuje. To z założenia ma być magazyn publikujący komiksy, a nie artykuły. Od artykułów jest "Coś na progu".

Aha, premiera ma być w drugiej połowie listopada.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2014, 02:18:33 pm »
Frank Frazetta to jeden z moich ulubionych artystów. Jego obrazy z Conanem to cudeńka. Mieć coś takiego jak Death Dealer. Marzenie :smile:  Inni twórcy też interesujący.
Szkoda, że nikt nie ma obecnie chęci na wydanie komiksów z Conanem. Takich ciekawszych historii w stylu "Młyn". Chyba fani barbarzyńcy pomału się wykruszają.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2014, 02:27:18 pm »
Ja też bym chętnie przeczytał coś z "Conana", najchętniej z rysunkami Windsor-Smitha. I "Dredda" też bym chętnie przytulił. Ale to chyba nierealne.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2014, 02:48:00 pm »
Ja też bym chętnie przeczytał coś z "Conana", najchętniej z rysunkami Windsor-Smitha. I "Dredda" też bym chętnie przytulił. Ale to chyba nierealne.


John Buscema ładnie rysował Conana. Takie wyobrażenie barbarzyńcy jak w "Zębach Gwahlura" najbardziej mi odpowiada. Jak wspina się po skałach. Oczywiście czerń i biel dodaje uroku. Windsor-Smith, także wykreował ciekawy wygląd Conana (np: "W szponach Thaka"). Interesująco wyglądają prace Garego Kwapisza ( u nas: "Dzień Jelenia" lub świetny "Młyn").
Gdyby ktoś wydał "Dredda" to bym się nie pogniewał.
"Coś na progu" mogłoby zaskoczyć. Taki Conan idealnie wpisuje się w profil inicjatywy. Opowiadania R. E. Howarda (twórcy postaci Conana) już się pojawiały w magazynie.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything