trawa

Autor Wątek: Coś na Progu: Złota era komiksu  (Przeczytany 25156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Coś na Progu: Złota era komiksu
« dnia: Wrzesień 29, 2014, 11:24:33 pm »
Szykuje się nowe czasopismo komiksowe, skupiające się na pulpowych komiksach z lat 30tych, 40tych i 50tych. Tego na naszym rynku brakowało i to bardzo https://www.facebook.com/czasopismo.cosnaprogu/photos/a.657680967621990.1073741828.245944175462340/778284975561588/?type=1&theater
Już nie mogę się doczekać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2014, 12:51:03 am »
Brzmi świetnie!

Offline Death

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2014, 01:05:34 am »
Ja też się cieszę, ale jako realista zastanawiam się kiedy to wszystko przeczytam?  :smile:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2014, 01:35:42 am »
 :shock: Brzmi świetnie. W dodatku pierwszy numer w całości poświęcony horrorom? Sprzedane! Ale patrząc realistycznie - to już jest nisza w niszy. Nie postawiłbym zbyt dużej kwoty na to, że projekt pociągnie dłużej.

Offline Nawimar

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2014, 07:12:25 am »
Lektura obowiązkowa. Pewnie za często tego nie uświadczymy (podobnie zresztą jak "Coś na Progu"), ale inicjatywa przednia.

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:37:04 am »
Ale patrząc realistycznie - to już jest nisza w niszy.

Ja bym tego nie powiedział. Miłośników horroru i klasycznego sf jest mnóstwo. Patrząc jeszcze na to jak idzie sprzedaż wydań spod znaku "EC Archives" i że Fantagraphics wzięło się za wydawanie kolekcji Ala Feldsteina, myślę że jest zapotrzebowanie i to spore.

Offline Nawimar

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:50:42 am »
Fantasy pewnie jeszcze więcej, a niestety nie przełożyło się to na sprzedaż "Fantasy Komiks". Fani ogólni konkretnego gatunku, a wielbiciele komiksów tworzonych według jego prawideł to raczej dwie zupełnie odrębne sfery. Niemniej przekonamy się.

Offline papierek

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2014, 11:13:10 am »
Ja uwielbiam ich deklaracje! Zwłaszcza, że potem się okazuje, że jeden numer czasopisma robią kilka miesięcy odkładając premierę, z obietnic komiksowych wychodzą im takie sobie realizacje, albo to - w międzyczasie (w którym strona internetowa nie działała) podzielili się i zmienili sobie nazwę na Twoje Historie. O ile Dobre Historie było dziwną nazwą (ale dobrą;)) to Twoje Historie brzmi bardziej jak wydawcy magazynu Cienie i Blaski :P

Dlatego ja sobie poczekam z jaraniem się. Pomysł przedni, ale chcę zobaczyć realizację. Bo na termin jaki podają (przełom października i listopada) nie liczę.
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2014, 11:43:16 am »
Jeśli jest coś, co mnie martwi to ograniczony kontakt i dystrybucja tytułów. Pisałem już kilka razy na maila podanego na ich stronie w sprawie numerów archiwalnych i żadnej odpowiedzi. Info na fejsie to niestety nie wszystko.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2014, 12:17:16 pm »
@Max - masz Fb? Napisz prywatną wiadomość. Naczelny odpisuje od razu ;) natomiast jeśli chodzi o Cosie to niestety nie wszystkie numery są już dostępne. Mi brakuje tylko jedynki i już nie można u nich kupić.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2014, 12:18:39 pm »
@Max - masz Fb? Napisz prywatną wiadomość. Naczelny odpisuje od razu :wink: natomiast jeśli chodzi o Cosie to niestety nie wszystkie numery są już dostępne. Mi brakuje tylko jedynki i już nie można u nich kupić.

Tak właściwie to nie wiem czemu nie chcą robić dodruku, skoro jest takie zapotrzebowanie. Sporo osób już stawiało takie pytanie na fejsie, a oni konsekwentnie na "nie".

Offline Danio237

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2014, 12:58:24 pm »
Pierwsze słyszę o takim czasopiśmie, też chętnie bym kupił poprzednie 10 numerów.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2014, 01:25:23 pm »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 01:30:13 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:00:07 pm »
A tak oprócz kupowania u nich, to jest to "Coś na progu" jakoś dystrybuowane?


P.S. Napisałem do naczelnego na fejsie i jakoś mi nie odpowiada...

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:02:41 pm »
A tak oprócz kupowania u nich, to jest to "Coś na progu" jakoś dystrybuowane?

Jak sami piszą, tylko przez internet (czyli pewnie zamówienia bezpośrednio u nich) i na konwentach. Trochę mnie zdumiewa taka ograniczona dystrybucja. Jakby bali się sukcesu. A widać, że zapotrzebowanie jest większe niż nakład.