trawa

Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 66267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2015, 12:58:23 pm »
Dziś dałem drugą szansę i przeczytałem #1.
Za pierwszym razem się rozczarowałem. Za drugim wiedziałem czego się spodziewać i powiem, że już bardziej przypadł mi ten tytuł do gustu. Za chwili kilka zamawiam #2 (przecież #1 to nie zamknięta historia!) i mam nadzieję, że będę zadowolony.
Wiem co dodatkowo mogło zrazić mnie przy odbiorze tego komiksu. Mój egzemplarz na co 2-3 stronie ma białe drobinki, których ciężko się pozbyć (pewnie efekt schnięcia farby i przylegania pyłków) i strasznie mnie to denerwowało dziś podczas czytania tego komiksu, a na pewno jeszcze bardziej mnie wkurzało za pierwszym razem. Głupie to, ale jednak wpłynęło i wpływa na odbiór całości tego dzieła.

dwójka lepsza, choć w tej chwili nie pamiętam dlaczego jedynka mi nie podeszła. kawał porządnego komiksu, ciekawie wykreowane postaci. widać, że Azzarello dobrze bawił się piszać przygody Diany. tak jak pierwszy tom mnie rozczarował, tak drugi oczarował konsekwencją i szalenie sympatycznymi bohaterami (Hefajstos na długo pozostanie w mojej pamięci). w czerwcu trójka i mam nadzieję, że w tym roku Egmont wyda jeszcze następny tom. skondensowany atak Amazonek :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2015, 02:33:55 pm wysłana przez wujekmaciej »

Offline Itachi

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2015, 01:06:04 pm »
W grudniu wyjdzie czwarty tom, wystarczy spojrzeć na ulotkę reklamową :wink:

Offline Szekak

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2015, 08:04:43 pm »
Właśnie czytam pierwszy tom wydany przez Egmont i na końcu piątej części, przed okładką do szóstej, jest cała czerwona strona. To tak powinno być, czy błąd w drukarni, może ktoś potwierdzić?

JanT

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2015, 08:09:57 pm »
Właśnie czytam pierwszy tom wydany przez Egmont i na końcu piątej części, przed okładką do szóstej, jest cała czerwona strona. To tak powinno być, czy błąd w drukarni, może ktoś potwierdzić?
Tak być powinno.

Offline kelen

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2015, 08:11:08 pm »
Tak ma być. W wydaniach zbiorczych często pojawiają się takie puste strony, żeby zachować dobry układ (pamiętajcie, że to jest robione na podstawie wydań zeszytowych, gdzie układ jest rozwalany przez reklamy wewnątrz).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Szekak

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 18, 2015, 08:42:26 pm »
Ok, dzięki panowie. Komiks fajny, ale rysunki w dwóch ostatnich częściach... fu! :)

Offline amsterdream

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 27, 2015, 05:08:03 pm »
Dziś dałem drugą szansę i przeczytałem #1.
Za pierwszym razem się rozczarowałem. Za drugim wiedziałem czego się spodziewać i powiem, że już bardziej przypadł mi ten tytuł do gustu.

Miałem dokładnie takie same odczucia. Niestety po dwójce mój optymizm znowu opadł a jej lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że to komiks nie dla mnie. Nie trawię mieszania superbohaterów z bóstwami a tutaj cała fabuła się na tym opiera. Do tego nie zmierza ona do żadnego konkretnego punktu, wszystko w kółko obraca się wokół nieślubnego dziecka Zeusa, które co rusz ktoś wyrywa sobie z rąk.
Z tego co widzę, to ta seria naprawdę wielu osobom nie siedzi:
http://naekranie.pl/recenzje/wonder-woman-02-trzewia-kroczac-wsrod-ciemnosci-recenzja
Z treścią się nie zgadzam, ale z oceną już tak.

Offline vision2001

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2015, 11:12:41 am »
Miałem dokładnie takie same odczucia. Niestety po dwójce mój optymizm znowu opadł a jej lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że to komiks nie dla mnie. Nie trawię mieszania superbohaterów z bóstwami a tutaj cała fabuła się na tym opiera. Do tego nie zmierza ona do żadnego konkretnego punktu, wszystko w kółko obraca się wokół nieślubnego dziecka Zeusa, które co rusz ktoś wyrywa sobie z rąk.
Po pierwszym czytaniu #2 mam lepsze odczucia niż po pierwszym przeczytaniu #1. I nie powiem - końcówka #2 i
Spoiler: pokaż
wykradnięcie dzieciaka przez Hermesa
mnie zaintrygowało.
Scenariusz ciągle czerpie pełnymi garściami z mitologii greckiej i ciężko się nie zgodzić, że w pewnym momencie można mieć tego przesyt. Poza tym człowiek czuje się jakby serwowano mu odgrzewany kotlet, a dodatkowo jakby cofnął się do czasów szkoły średniej i znów zasiadał za ławą szkolną, gdy przerabiało się Mitologię Parandowskiego. Jedyne pocieszenie, że Azzarello dodał swoim bohaterom nowych i intrygujących cech, przez co oczekuję na #3.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline absolutnie

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2015, 12:04:56 pm »
.
Scenariusz ciągle czerpie pełnymi garściami z mitologii greckiej i ciężko się nie zgodzić, że w pewnym momencie można mieć tego przesyt. Poza tym człowiek czuje się jakby serwowano mu odgrzewany kotlet, a dodatkowo jakby cofnął się do czasów szkoły średniej i znów zasiadał za ławą szkolną, gdy przerabiało się Mitologię Parandowskiego.
Czy mialeś podobne odczucia przy czytaniu Sandmana, w którym też było pełno czerpania z mitologii greckiej?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline vision2001

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2015, 12:14:33 pm »
Czy mialeś podobne odczucia przy czytaniu Sandmana, w którym też było pełno czerpania z mitologii greckiej?
Nie przypominam sobie...
Ale Sandmana czytałem tak dawno temu, a na tamten czas ta seria mnie nie wciągnęła. I niestety nawet nie pamiętam co spowodowało, że nie zachłysnąłem się tą opowieścią Gaimana...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2015, 01:53:05 pm »
tak na szybko - Żelazo utrzymuje bardzo wysoki poziom serii. dziwne, że wcześniej nie zauważyłem, że Azz posługuje się bardzo subtelnym, acz kąśliwym żartem. czuję coraz większą sympatię do wykreowanego świata i zamiezkujących go ludzików :)
a ostatnia strona - po prostu majstersztyk, chemia wyczuwalna na odległość :)

Offline FloreK9

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:32:09 am »
Seria padła u mnie ofiarą pustek w portfelu... niestety musiałem wybierać priorytety, a 3 tomy Wonder Woman z tego roku to spora oszczędność. W każdym razie zakup nadal w planach (jako priorytetowy), ale przełożyć muszę na początek przyszłego roku. Cieszę się, że seria odbierana jest pozytywnie. Trochę sumienie kłuje po wypowiedzi Pana Kołodziejczaka, że sprzedaż "szału nie robi" bo to dałoby motywacje do zainwestowania w inne tytuły z mniej znanymi polskim czytelnikom bohaterami.

Offline laf

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:54:51 pm »
Seria padła u mnie ofiarą pustek w portfelu... niestety musiałem wybierać priorytety, a 3 tomy Wonder Woman z tego roku to spora oszczędność. W każdym razie zakup nadal w planach (jako priorytetowy), ale przełożyć muszę na początek przyszłego roku. Cieszę się, że seria odbierana jest pozytywnie. Trochę sumienie kłuje po wypowiedzi Pana Kołodziejczaka, że sprzedaż "szału nie robi" bo to dałoby motywacje do zainwestowania w inne tytuły z mniej znanymi polskim czytelnikom bohaterami.
Może to Cię przekona
http://www.nieprzeczytane.pl/szukaj?q=Wonder+Woman&submit.x=49&submit.y=20&result=1

Offline FloreK9

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2015, 02:00:49 pm »
Dzięki za link, ale od jakiegoś czasu przerzuciłem się na Literacką. Co prawda 3zł drożej na tomie, ale niesamowicie dobrze zabezpieczają przesyłki i cenowo też jest bardzo dobrze. :) Chodzi mi o to, że mam już rozpisaną listę zakupów komiksowych do końca roku i budżet napięty do granic możliwości... także jak wpada taki Daredevil Bendisa od Sideca to coś musi wylecieć/przesunąć się na przyszły rok. Taki los niestety spotkał Wonder Woman którą wiem, że chce i będę miał... ale jeszcze nie teraz. :)

Offline kosmoski

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2015, 03:05:32 pm »
Ja bym się jeszcze na Twoim miejscu zastanowił - kombo złożone z bonito, kuponów allegro, odbioru w kiosku i masz każdy tom w cenie +/- WKKM ;)