trawa

Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 66259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2014, 12:16:34 pm »

Ciekawe czy to samo będziecie pisać jak dojdziecie do rozdziałów z solowymi przygodami Kate Bishop zamiast Burtona.

Pożyjemy, zobaczymy.

Offline amsterdream

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2014, 07:40:22 pm »
Dzięki Azzarello przygody Wonder Woman przestały przynudzać, a stały się po prostu ciekawe i bardziej ludzkie

Dla mnie właśnie całość wydawała się zupełnie odrealniona. Być może przez to nagromadzenie bóstw a być może przez to, że Diana była taką niemową. W jakim kierunku zmierza ta seria w dalszych tomach? Azzarello nadal wrzuca 4-5 dymków na stronę czy historia staje się bardziej rozbudowana?

Offline Archie

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2014, 09:41:44 pm »
Azzarello nadal wrzuca 4-5 dymków na stronę czy historia staje się bardziej rozbudowana?
Historia staje się bardziej rozbudowana za pomocą zaprezentowanych już środków wyrazu. Nie dostaniesz nagle dialogów jak u Claremonta.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2014, 10:12:12 pm »

Offline FloreK9

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2014, 10:16:13 pm »
Kurczę... a mi pierwszy tom z kolei nie podszedł. W sumie sam nie wiem dlaczego więc drugi biorę, przeczytam razem z pierwszym (bo i tekstu tam nie ma za wiele tak szczerze mówiąc  :wink: ) i zobaczę co dalej. Może czytając pochlebne opinie inaczej wyobraziłem sobie ten komiks stąd moje lekkie rozczarowanie.

Offline Itachi

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2014, 10:21:26 pm »
Na tym forum to większość użytkowników oceniała WW negatywnie.

Offline FloreK9

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2014, 10:30:46 pm »
Nie pisałem, że czytałem opinie na tym forum tylko, że "czytałem pochlebne opinie". ;) Widocznie miałem (nie)szczęście na takie trafić. No i nie chcę pisać, że to zły komiks, po prostu miałem o nim inne wyobrażenie.

Offline Nawimar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2014, 08:36:23 am »
Na "DC Maniaku" ciekawy tekst podsumowujący dokonania duetu Azzarello/Chiang w serii "Wonder Woman":
 
http://dcmaniak.blogspot.com/2014/11/wonder-woman-magia-runu-briana.html

Offline maximumcarnage

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2014, 08:40:09 am »

Offline Nawimar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2014, 09:09:42 am »
Maximumcarnage: "Naprawdę?"
 
Naprawdę.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 28, 2014, 10:25:54 am »

Offline Itachi

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2015, 11:58:36 am »
Trzewia są zdecydowanie lepsze od premierowego tomu runu Azzarello. Chociaż dalej zastanawiam się z jakich powodów na zachodzie, tak wszyscy jarają się Wonder Woman z nowego DC?

Jedyny zabieg scenariuszowy jaki mnie powalił na kolana w negatywnym tego słowa znaczeniu był planowany ślub
Spoiler: pokaż
Amazonki z Hadesem. Sam Pan Piekieł
z tym świecznikiem na głowie wygląda jak Mariusz T. w zakładzie zamkniętym, co dobitnie ukazuje jego prezentację na kadrach. A i tak zdecydowanie lepiej się go ogląda niż Posejdona! Coś z tymi Bogami jest graficznie serio nie tak, ale na szczęście kolejni "wielcy" są jakoś lepiej odzwierciedleni na papierze. Reszta scenariusza w końcu przypadła mi do gustu, zakończenie daje nadzieję na stopniowe podnoszenie poziomu Wonder Woman. Intrygi, zdrady, sojusze to odzwierciedlenie mitologii, więc trudno czuć się jakoś wybitnie zaskoczonym, ale zdrada
Spoiler: pokaż
posłańca
na pewno uatrakcyjnia ten album.

Graficznie w miarę ok, bez błysków geniuszu ale na równym, dobrym poziomie.

Moja ocena 7/10, dwa kolejne tomy w zapowiedziach Egmontu, na pewno znajdą się w moim budżecie komiksowym na kolejne miesiące.


ramirez82

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2015, 01:11:21 pm »
Wonder Woman spodobała mi się od pierwszego tomu i nawet byłem zdziwiony, że tu na forum, jestem w zdecydowanej mniejszości pod tym względem. Może z czasem więcej osób przekona się do tej serii. WW Azzarello pod względem miejsc akcji i postaci występujących, bliżej do jakiegoś "Sandmana", czy "Lucyfera", niż typowego komiksu superbohaterskiego. Drugi tom wszedł równie gładko co pierwszy, historia fajnie się rozwija, intrygująco się kończy, dobrze że na kolejne tomy nie będziemy musieli już tak długo czekać. W pierwszym tomie przekonałem się do rysunków Chianga, które wcześniej, na przykładowych planszach jakoś nie podeszły mi - teraz wręcz uwielbiam tę jego grubą krechę i jest ból kiedy rysuje ktoś inny.


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2015, 02:33:42 pm »
ramirez82, powiew normalności
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2015, 10:17:57 am »
Dziś dałem drugą szansę i przeczytałem #1.
Za pierwszym razem się rozczarowałem. Za drugim wiedziałem czego się spodziewać i powiem, że już bardziej przypadł mi ten tytuł do gustu. Za chwili kilka zamawiam #2 (przecież #1 to nie zamknięta historia!) i mam nadzieję, że będę zadowolony.
Wiem co dodatkowo mogło zrazić mnie przy odbiorze tego komiksu. Mój egzemplarz na co 2-3 stronie ma białe drobinki, których ciężko się pozbyć (pewnie efekt schnięcia farby i przylegania pyłków) i strasznie mnie to denerwowało dziś podczas czytania tego komiksu, a na pewno jeszcze bardziej mnie wkurzało za pierwszym razem. Głupie to, ale jednak wpłynęło i wpływa na odbiór całości tego dzieła.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---