Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 67239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 10, 2016, 02:56:03 am »
Te 4 zeszyty samotnie nie prezentują się zbyt korzystnie. Może rzeczywiście w ciągu dalszym by się historia rozwinęła i dała bardziej polubić.
Ale to jest problem większości komiksów w takich kolekcjach, że dostajemy tylko fragment, wycięty z większej całości. Dlatego pełne runy twórców, czy też pełne serię pokazują wyższość nad taką składanką jak kolekcja.

Inna sprawa że mam wrażenie że ty nie lubisz komiksów z bohaterami kobiecymi. Na Wonder Woman narzekasz, na Catwoman też (a są to cenione rzeczy przez innych), Aliasa nie kupiłeś tak samo jak Harley Quinn. Może to jest przyczyna, że te komiksy oceniasz niżej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 06:14:45 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 10, 2016, 06:56:16 am »
Teraz znowu se tylko wybierasz co ci pasuje z moich wypowiedzi i pomijasz całość. O Catwoman pisałem wyraźnie że scenariusz był niezły i mi pasował. Nie podobała mi się tylko sekwencja z samym detektywem i fatalne rysunki, o których też się rozpisywałem. W Kręgu jest na odwrót - rysunki dobre, scenariusz taki se.
Z Harley Quinn było tak, że miałem kasę tylko na jeden komiks - ją albo Flasha. No i wychodzi, że źle wybrałem, a nie że HQ mi się nie podoba (poza zasadniczą wadą że to N52). Jeszcze tego nie czytałem.


A Krąg może po prostu jest źle przycięty i nie jest to wina komiksu, a redaktora i ludzi opracowujących Kolekcję. Isteklinstek ma wersję do numeru 19, a my tylko do 17. Nie wiem skąd jest ta różnica. Bo są krótsze komiksy, jak Wolverine, czy Marvel Zombies, które dobrze się czytało i nie miało wrażenia urwania.

Offline radef

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 10, 2016, 07:22:09 am »
A Krąg może po prostu jest źle przycięty i nie jest to wina komiksu, a redaktora i ludzi opracowujących Kolekcję. Isteklinstek ma wersję do numeru 19, a my tylko do 17. Nie wiem skąd jest ta różnica. Bo są krótsze komiksy, jak Wolverine, czy Marvel Zombies, które dobrze się czytało i nie miało wrażenia urwania.
Bo to... miniserie?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 10, 2016, 07:23:00 am »
Teraz znowu se tylko wybierasz co ci pasuje z moich wypowiedzi i pomijasz całość. O Catwoman pisałem wyraźnie że scenariusz był niezły i mi pasował. Nie podobała mi się tylko sekwencja z samym detektywem i fatalne rysunki, o których też się rozpisywałem.
Tylko że o Catwoman wypowiadałeś w kontekście też drugiego tomu, który jeszcze u nas nie wyszedł, więc miałem wrażenie że przerobiłeś więcej niż ja i stąd takie twoje opinie.

Z Harley Quinn było tak, że miałem kasę tylko na jeden komiks - ją albo Flasha. No i wychodzi, że źle wybrałem, a nie że HQ mi się nie podoba (poza zasadniczą wadą że to N52). Jeszcze tego nie czytałem.
A to przepraszam, myślałem że to jest powód, polecam, jeśli podobał ci się Deadpool to powinieneś być zadowolony.

W Kręgu jest na odwrót - rysunki dobre, scenariusz taki se.

A Krąg może po prostu jest źle przycięty i nie jest to wina komiksu, a redaktora i ludzi opracowujących Kolekcję. Isteklinstek ma wersję do numeru 19, a my tylko do 17. Nie wiem skąd jest ta różnica. Bo są krótsze komiksy, jak Wolverine, czy Marvel Zombies, które dobrze się czytało i nie miało wrażenia urwania.
Kręgu nie czytałem więc wypowiem się jak nadrobię, ale to potwierdza moje stwierdzenie:
Ale to jest problem większości komiksów w takich kolekcjach, że dostajemy tylko fragment, wycięty z większej całości. Dlatego pełne runy twórców, czy też pełne serię pokazują wyższość nad taką składanką jak kolekcja.
Dziwię się tylko że nie narzekasz na tak krótki tom, jakby to wydał Egmont to by było biadolenie z twojej strony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 07:30:26 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 10, 2016, 07:55:21 am »
Oczywiście, że narzekam i to już pisałem - bardzo źle, że Krąg jest taki krótki. Ale podobnie było na początku WKKM, gdy Hachette dało tak samo cienkiego Wolverine'a. Niestety - pewnie to jest odbicie w zamian za promocyjną cenę pierwszych 2 tomów.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 14, 2016, 07:09:40 am »
Nie ma to jak długi weekend, można nadrobić zaległości w czytaniu, a od czego najlepiej zacząć od przeczytania dwóch tomów z Wonder Woman.

Ostatni tom Wonder Woman Azzarello i to bylo... EPICKIE. Tak jak ktoś pisał wcześniej trzeba pozwolić historii pisanej przez Azzarello rozwinąć się. Ocenianie przez przeczytanie tylko jednego tomu jest bardzo krzywdzące dla tej serii. Cały rozmach tej historii właśnie widać w tym tomie, kiedy wszystkie wątki się z sobą łączą i przeplatają (nawet Secret Origin z końca albumu). Samo rozwiązanie historii jest satysfakcjonujące i mnie nawet zaskoczyło (ok, to kim jest Zeke już można się było domyśleć wcześniej, ale Azzarello i tak dorzucił coś co mnie zaskoczyło). Bardzo podoba mi się takie podejście do WW i wplątanie jej w mitologię grecką. Być może to jest powód dla niektórych osób, że im ta seria nie podchodzi. Ale czym są komiksy super bohaterskie? Przecież to opowiadanie współczesne mitów. A same rysunki to mistrzostwo.

WW Krąg to całkowite przeciwieństwo WW z NEW52. To jest typowe superhero: Diana ma podwójną tożsamość, jest zła organizacja przeciwko której musi stanąć, jedyny dla mnie plus to nadpisywania genezy, który to pomysł jest wg mnie ciekaw. Zasadniczo historia mnie niczym nie zaskoczyła, ale jest dobra (z przewagą na bardzo dobra). Dla osoby nie znającej WW jest ona w sam raz aby się z tą postacią zapoznać. Nie rozumiem stwierdzenia że za krótka.
A Krąg może po prostu jest źle przycięty i nie jest to wina komiksu, a redaktora i ludzi opracowujących Kolekcję. Isteklinstek ma wersję do numeru 19, a my tylko do 17. Nie wiem skąd jest ta różnica.
Nie, jest w sam raz. Kolejne dwa zeszyty nic nie wnoszą do historii i dotyczą czegoś innego (wystarczy szybkie wyszukanie w googlach aby to wiedzieć). Rysunki Terriego  Dodsona zainteresowały mnie na tyle że sięgnę po Harley Quinn z kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 07:43:22 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Wojtpil

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 16, 2016, 12:41:39 pm »

Na zakończenie wydawania serii przez Egmont taka prezentacja

http://filmozercy.com/wpis/wonder-woman-tomy-1-6-prezentacja-komiksow
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline LordDisneyland

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 16, 2016, 02:20:21 pm »
Pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie dotyczące "Kręgu"...


"No i mam pytanie- kogóż to spotyka blondi w mieszkaniu CudKobity? W zasadzie nie ma to związku z "Kręgiem", więc co- nawiązanie do przeszłości?zapowiedź?"

Offline Itachi

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 16, 2016, 07:15:05 pm »
Na zakończenie wydawania serii przez Egmont taka prezentacja

http://filmozercy.com/wpis/wonder-woman-tomy-1-6-prezentacja-komiksow

Przereklamowana seria - oczywiście piszę w swoim imieniu. Ani scenariuszowo, ani (szczególnie) wizualnie mnie nie przekonała.

Offline bogow

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 20, 2016, 05:05:36 pm »

"No i mam pytanie- kogóż to spotyka blondi w mieszkaniu CudKobity? W zasadzie nie ma to związku z "Kręgiem", więc co- nawiązanie do przeszłości?zapowiedź?"


Ten gość nie ma imienia, ale każe na siebie mówić Stalker. Ma udział w następnej dłuższej historii "Ends of the Earth" (i tylko w tej), w której Diana trafia do bardziej typowego świata fantasy. Pojawiają się też Beowulf i Claw the Unconquered.

Offline LordDisneyland

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 20, 2016, 08:54:47 pm »
Dzięki, bogow.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 20, 2016, 10:48:48 pm »
Też dziękuję, bogow. Nie skojarzyłem faceta, choć parę dni po Wonder Woman, o którą się rozchodzi, czytałem  zeszyty "Stalkera" napisane przez Levitza, narysowane przez Ditko (a te oczka powinny dać do myślenia). Ciekawe przesuniecie bohatera (w czasie i w konwencji) i to właściwie ostateczny powód, by historii pisanej przez Simone ciąg dalszy poznać. Stalker miał niewątpliwie potencjał (wtedy, w latach siedemdziesiątych) i niewątpliwie intryguje splecenie jego losów ze współczesną Wonder Woman. (To, że, jak wyczytałem w streszczeniu,
Spoiler: pokaż
Diana da mu imię, które w jej rodzinnym języku oznaczać będzie Nadzieję
, przypadkowo ładnie historię tę spotyka z najnowszym Sandmanem. Niewiele z tego wynika, ale lubię takie zbieżności w prywatnym kontinuum czytelniczym).     
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Wojtpil

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 09, 2017, 11:12:43 am »
Ta nowo wydana seria Rucki w ramach DC Deluxe będzie zawierać też słynne Wonder Woman: The Hiketeia.
Czy to jej całość? Czy tylko fragment?
A może jeszcze inaczej a ja coś mieszam?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 09, 2017, 11:13:49 am »
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2017, 11:18:28 am wysłana przez JanT »

Offline Wojtpil

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 09, 2017, 11:25:36 am »
Dziękuję. To dobra informacja.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.