trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1230 dnia: Kwiecień 14, 2015, 04:11:27 pm »
Wow, szok, strona kolekcji została zaktualizowana o okładki, aż do "Venoma".

O dzięki za info. I już wiemy, że Venom będzie miał jednak okładkę taką jak w UK a nie tą, która była na tej czeskiej stronce

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1231 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:13:33 pm »
No okladka doktorka naprawde fajna, szkoda tego komiksu, a moze jednak haszet zrobi surprajsa :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1232 dnia: Kwiecień 18, 2015, 02:06:14 pm »
Pytanie: ktoś wie kto poza
Spoiler: pokaż
Lolkim i Sentrym
zginął w Siege? Jestem bardzo ciekaw, bo o ile w pojedynczych seriach bohaterów Marvela trupów jest sporo to w eventach jakoś tak marnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 02:10:14 pm wysłana przez veritius »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1233 dnia: Kwiecień 18, 2015, 02:52:41 pm »

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1234 dnia: Kwiecień 18, 2015, 07:04:10 pm »
Dzięki, nie znalazłem tego. Czyli znów skończyło się sielankowo, nic tak nie denerwuje jak wielkie eventy i bitwy w których nie ma ofiar przy tych wszystkich szponach, karabinach, laserach :neutral: .

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1235 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:15:49 pm »
Czyli znów skończyło się sielankowo, nic tak nie denerwuje jak wielkie eventy i bitwy w których nie ma ofiar przy tych wszystkich szponach, karabinach, laserach :neutral: .
Hm, a mnie akurat bardziej denerwuje coś odwrotnego: obowiązkowa śmierć (i prędsze lub późniejsze zmartwychwstanie) wytypowanego do tego herosa w ramach eventu. Zazwyczaj zresztą "pierwszoligowego drugiej ligi". Wpływ redaktorów i wiara w to, że "nic nie ożywia akcji lepiej niż trup" są w tym nader widoczny.
Poza tym nieodwracalna hekatomba jaką zafundowano światu Ultimate w ramach "Ultimatum" też chyba nie wpłynęła szczególnie na ogólną jakość eventu (choć tu wypowiadam się bez znajomości rzeczy).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1236 dnia: Kwiecień 20, 2015, 06:44:09 pm »
Chodzi o poprawnie poprowadzone fabuły. Jeśli dajesz broń, fazery lasery robisz, wojnę i oblężenie to muszą być trupy, wiadomo że to komiks ale minimum realności zobowiązuje. Inaczej takie wydarzenia nie noszą takiej wymowy o jakiej mówią i kończą się burzą w szklance wody. 

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1237 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:51:03 pm »
Chodzi o poprawnie poprowadzone fabuły. Jeśli dajesz broń, fazery lasery robisz, wojnę i oblężenie to muszą być trupy, wiadomo że to komiks ale minimum realności zobowiązuje. Inaczej takie wydarzenia nie noszą takiej wymowy o jakiej mówią i kończą się burzą w szklance wody.

No tu się chyba zgodzimy, choć na podstawie odmiennych przesłanek: schematyczne eventy - owe "burze w szklance wody" - są rodzajem choroby na którą kilka lat temu zapadł Marvel.

Ów schematyzm i zachowawczość można tłumaczyć korporacyjnie: majątkiem Marvela są zastrzeżone postacie i firma nie może ot tak ich sobie uśmiercać, bo to tak, jakby pozbywali się majątku. A jak uśmiercą, to i tak wiadomo, że nie na stałe.
Można też tłumaczyć to antropologicznie: te eventy to takie współczesne baśnie, realizujące baśniowy schemat i dlatego tak powtarzalne: bohater/bohaterowie stają przed Wielkim Złem - wyruszają w podróż - zdobywają magicznych sojuszników - pokonują wysłanników Zła - ponoszą ofiary (to te pojedyncze śmierci) i w końcu mierzą się za Złem. Szkoda jednak, że z niezłego teoretycznie założenia nader często wychodzą takie płaskie "Secret Invasion", albo inne "Schadowland" (schemat "Królowej Śniegu"?).

Nie powiem, lubię niektóre z tych przedsięwzięć ("Wojna domowa"), ale ogólnie przygnębia mnie ich natłok i przeciętny poziom. Co gorsza, sprawa wygląda na samonakręcającą się spiralę, z której nie ma już wyjścia.
I oto zapowiadane "Secret Wars" to już wielki super-mega-event, w którym zniknie łączność z rzeczywistym światem, a świat zaludnią sami trykociarze, jak w "Top-10" Moore'a (które było fajnym pomysłem, ale właśnie jako doprowadzenie sytuacji do absurdu, a nie jako komiksowa codzienność).

Rozpisuję się nad tym, bo dotyczy to w znacznym stopniu drugiej części Kolekcji i jej najnowszych albumów, gdzie tych banalnych eventów, pseudo-przełomowych wydarzeń będziemy mieli pokaźny pęczek.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1238 dnia: Kwiecień 20, 2015, 09:48:54 pm »
Najbliższe albumy to starocie, gdzie jeszcze nie były rozdmuchane...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1239 dnia: Kwiecień 23, 2015, 01:19:26 pm »
Co się ostatnio taka cisza zrobiła w tym wątku ?

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1240 dnia: Kwiecień 23, 2015, 02:19:55 pm »
Bo album ładny ale ramotka, pewnie spora część go przeczytała dawno temu :cool: i teraz już im się pisać o nim  nie chce.

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1241 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:52:49 pm »
Ja właśnie czytam. Pierwsze dwie historie zawarte w tym tomie kiedyś czytałem kolejnych nie jestem pewien. Ogólnie bardzo fajnie dostać taki gruby tom o mutantach. Przy tych niektorych cieńszych to człowiek zastanawia się czy jest to warte tej ceny. Ten numer zdecydowanie jest wart tych pieniędzy.

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1242 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:48:58 pm »
Hmm.. Z jednej strony mamy boom na polskie "ramotki" (Ekspedycja, Funky Koval) i duży odzew na wydawanie starszych komiksów europejskich (ramotki "Bruce'a Hawkera, Yansa itp.). I ciekawe dlaczego nie idzie za tym potencjalny boom na ramotki Marvela, których w WKKM będzie sporo. Słychać głównie narzekania, że można kupić, przeczytać, ale generalnie staroć, nic ciekawego.
To chyba kwestia sentymentu, bo Funky Kovala, Yansa czytaliśmy w młodości, a starych Marveli nie. A dla mnie "oldschoole" Marvela nie są w niczym gorsze, niż starsze pozycje europejskie.


Terminu "ramotka" nie używam w negatywnym sensie.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:04:27 pm »
ale przecież wszystkie wymienione przez Ciebie komiksy powstały jak Marvel był już co najmniej w okolicach Dark Phoenix Sagi. A nawet dużo później.

Natomiast jako osoba, która coś tam nieco z Marvela liznęła powiem zaś, że wcześniejsze 15 lat Marvela dla współczesnego czytelnika musi się jawić jako hardkor...



Osoby czerpiące z nich prawdziwą dziecięcą radość to ja osobiście znam może ze 2.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1244 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:15:08 pm »
Natomiast jako osoba, która coś tam nieco z Marvela liznęła powiem zaś, że wcześniejsze 15 lat Marvela dla współczesnego czytelnika musi się jawić jako hardkor...


Osoby czerpiące z nich prawdziwą dziecięcą radość to ja osobiście znam może ze 2.
Tak z ciekawości fragsel, jakie Twoim zdaniem sa najlepsze komiksy Marvela z lat 70 (ponoć Kapitan Marvel jest świetny... i Warlock), a jakie z lat 60?