Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1155 dnia: Marzec 27, 2015, 02:47:49 pm »
W "Avengers: Na Zawsze" szczególnie spodobała mi się część
Spoiler: pokaż
osadzona na Dzikim Zachodzie
. Czy możecie polecić jakieś tytuły tego typu ze stajni Marvela? Np czy coś takiego jest dobre: http://www.amazon.co.uk/Essential-Rawhide-Kid-Vol-1-Stan/dp/0785163948 ?


to co podlinkowałeś to przedruki takich ramotek z początku lat 60-tych i do tego (jak każdy essential) w czerni i bieli więc nie polecałbym na początek...
jak musi być superhero w western to idź w to co polecił Gr8responsibility

a jak sam western Marvela to przychodzą mi do głowy te dwa:
http://www.amazon.com/Blaze-Of-Glory-Western-Heroes/dp/0785109064
http://www.amazon.co.uk/Apache-Skies-TPB-John-Ostrander/dp/0785110860

Westernu w Marvelu tak mało jest, ale te dwa to podobno najlepsze. ale choć wszyscy bohaterowie są jakoś z głównym universum powiązani, to jednak samych trykotów w środku brak...



Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1156 dnia: Marzec 27, 2015, 02:54:51 pm »
kuba


Hahaha, no nie da się ukryć, skucha.
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1157 dnia: Marzec 27, 2015, 06:32:17 pm »
Nie potrafię opisać swojego rozczarowania tytułem Avengers: Na zawsze. Wszyscy chwalili, pytali retorycznie jak to nie będzie go w 60?!?

A ja czytam, czytam i nie mogę skończyć. Normalnie to jeden tomik wchłaniam jak maszyna w godzinkę, może dwie (wyjątkiem byli Superbohaterowie Marvela: Tajne wojny). Co mnie irytuje? W pierwszych rozdziałach konstrukcja kadrów jest okropna, długie, wąskie szybko męczą czytelnika. Sama historia jest nudna jak flaki z olejem, pomimo setki odniesień do poprzednich przygód Avengers. Pomysł polegający na zebraniu członków ekipy z różnych epok był naturalnie bardzo dobry i intrygujący, tylko co z tego skoro brak fabuły niweczy wszystko co pozytywne. Na razie przeczytałem tylko 4 zeszyty w ciągu dwóch dni. Po lekturze 2 zeszytów spałem jak dziecko, tak było wczoraj i przed chwilą.

Rysunki bronią album, chociaż sceny walk są mało wciągające, bohaterowie stoją w środku bitwy i jak się człowiek przyjrzy to zbyt dużej dynamiki tam nie zobaczy. Postacie są zastygłe w miejscu, co jeszcze bardziej wzmacnia poczucie znużenia. Ogólnie straszna lipa i daję ocenę 3/10.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1158 dnia: Marzec 27, 2015, 09:19:00 pm »
A myślałem że zemną coś nie tak bo mi nie podeszło Avengers - Na zawsze  :biggrin:

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1159 dnia: Marzec 27, 2015, 11:16:31 pm »
Ja to poczekam z kupnem na drugą część. I kiedyś zamówię obie na raz. Zamiast tego zamówiłem sobie ostatnio dwie części "Witaj ponownie Frank". Bardzo miło się czytało.

Z tego co kojarzę to "Avengers - Na zawsze" to komiks o który podobno tutaj walczono w petycji. A tu nagle okazuje się że może nie być tak dobry jak się słyszało. I właśnie dlatego nie przejmuje się opiniami innych :D

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1160 dnia: Marzec 29, 2015, 01:22:44 pm »
Znamy już dokładną zawartość kolejnych tomów w UK

93. Hulk: Scorched Earth (Hulk (vol. 2) #25-30)
94. Doctor Strange: A Separate Reality (Marvel Premier #9-14 and Doctor Strange (vol. 2) #1-5.)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 29, 2015, 01:54:51 pm »
94. Doctor Strange: A Separate Reality (Marvel Premier #9-14 and Doctor Strange (vol. 2) #1-5.)
KUŹWA! To teraz już wiadomo gdzie są początki Thora i Strange'a, których zabrakło w "Marvel Origins: The 60s".

Przedruk debiutu Thora z Journey Into Mystery #83 stanowi część jednego z zeszytów zawartych w tomie "Thor: Ragnarok".

Z kolei reprint genezy Strange'a ze Strange Tales #115 to fragment jednego z zeszytów w "Doctor Strange: A Separate Reality". Tylko, że jeśli idziemy według listy czeskiej to tego tomu ze Strange'em u nas nie będzie.  :evil:

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 29, 2015, 02:22:12 pm »
KUŹWA! To teraz już wiadomo gdzie są początki Thora i Strange'a, których zabrakło w "Marvel Origins: The 60s".

Przedruk debiutu Thora z Journey Into Mystery #83 stanowi część jednego z zeszytów zawartych w tomie "Thor: Ragnarok".

Z kolei reprint genezy Strange'a ze Strange Tales #115 to fragment jednego z zeszytów w "Doctor Strange: A Separate Reality". Tylko, że jeśli idziemy według listy czeskiej to tego tomu ze Strange'em u nas nie będzie.  :evil:
Generalnie to nasze/ czeskie Hachette ma duży talent do wybierania tytułów do usunięcia: 3 hity (Kapitan Brytania, 2 x Warlock), 2 bardzo dobre historie (Separate Reality, Kapitan Brytania & MI13), i jedna ciekawa (Kaczord Howard). Nawet potencjalnie najsłabszą z nich (KH) kupiłbym dużo chętniej niż kilkanaście innych z kolekcji


Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1163 dnia: Marzec 29, 2015, 03:35:42 pm »
W kontekście unifikacji naszej i czeskiej listy to chciałoby się powtórzyć za klasykiem (przy okazji go parafrazując): "Czechami już jesteśmy, nie Polską!".
 
A tak już całkiem serio to po lekturze pierwszego tomu "Avengers na zawsze" mam ogólnie dobre odczucia. Narracja stylizowana głównie na opowieści autorstwa Roya Thomasa (gęsto od opisów, kumulacja licznych postaci itd.). Przy odrobinie wyrozumiałości lektura tego tytułu może okazać się mile spędzonym czasem.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1164 dnia: Marzec 31, 2015, 07:32:21 am »
Nie śledzę na bieżąco doniesień, a właściwie spekulacji, co może się znaleźć w ramach kolekcji, ale chyba śmiało możemy założyć, że nie pojawi się w niej nic z Marvel Now? Czy nie możemy? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1165 dnia: Marzec 31, 2015, 07:52:10 am »
Przyłączam się do tych głosów rozczarowania "Avengers: Na zawsze". Spodziewałem się komiksowej superprodukcji na miarę "Astonishing X-men", czy "Ultimates", a otrzymałem zagmatwany, przegadany i przeładowany akcją komiks, którego lektura zmęczyła mnie. Jak dla mnie za dużo tu się dzieje. I nie wiem czy byłoby mi łatwiej, gdybym znał te wszystkie nawiązania do wcześniejszych przygód Avengers.

Sam byłem jednym z tych którzy narzekali na brak w naszej edycji WKKM tego tytułu, teraz kiedy jestem już po lekturze części pierwszej, nie żałuję, że dostaliśmy go - ostatecznie wolę się rozczarować takim uznanym komiksem, niż nie mieć okazji go przeczytać. Pewnie kiedyś sięgnę po niego ponownie, może wtedy uda mi się go bardziej ogarnąć.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1166 dnia: Marzec 31, 2015, 01:32:33 pm »
Sam byłem jednym z tych którzy narzekali na brak w naszej edycji WKKM tego tytułu, teraz kiedy jestem już po lekturze części pierwszej, nie żałuję, że dostaliśmy go - ostatecznie wolę się rozczarować takim uznanym komiksem, niż nie mieć okazji go przeczytać. Pewnie kiedyś sięgnę po niego ponownie, może wtedy uda mi się go bardziej ogarnąć.
I to się nazywa zdrowe podejście - komiks do bani, ale i tak czytelnik zadowolony :wink:

Ale tak na poważnie, to nieco zaintrygowało mnie Twoje stwierdzenie, że "Avengers Forever" jest uznanym komiksem. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Pytam, bo np. na goodreads raczej nie słychać peanów na jego cześć. (Choć oczywiście goodreads, ani żaden inny portal tego rodzaju, nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości komiksów i daje mi co najwyżej jakieś pojęcie o gustach "przeciętnego czytelnika", nie mówiąc już o tym, że - jak wszyscy wiemy - taka istota jak "przeciętny czytelnik" nie istnieje, a przynajmniej nie w takim sensie, jak istniejmy my - nieprzeciętni  :wink:  )
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 02:21:49 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1167 dnia: Marzec 31, 2015, 02:59:48 pm »
Ale tak na poważnie, to nieco zaintrygowało mnie Twoje stwierdzenie, że "Avengers Forever" jest uznanym komiksem. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Pytam, bo np. na goodreads raczej nie słychać peanów na jego cześć.

pojawia się w większości toplist opowieści z Avengers :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1168 dnia: Marzec 31, 2015, 03:17:37 pm »
Nie śledzę na bieżąco doniesień, a właściwie spekulacji, co może się znaleźć w ramach kolekcji, ale chyba śmiało możemy założyć, że nie pojawi się w niej nic z Marvel Now? Czy nie możemy? :smile:

Najprawdopodobniej będziemy dalej szli zgodnie z lista czeską:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36841.msg1295159.html#msg1295159

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1169 dnia: Marzec 31, 2015, 03:44:10 pm »
Przyłączam się do tych głosów rozczarowania "Avengers: Na zawsze". Spodziewałem się komiksowej superprodukcji na miarę "Astonishing X-men", czy "Ultimates", a otrzymałem zagmatwany, przegadany i przeładowany akcją komiks, którego lektura zmęczyła mnie. Jak dla mnie za dużo tu się dzieje. I nie wiem czy byłoby mi łatwiej, gdybym znał te wszystkie nawiązania do wcześniejszych przygód Avengers.

Ja przed lekturą naczytałem się o tych nawiązaniach ile to ich jest i jak sprytnie zostały w fabułę wplecione ale tak naprawdę... nie widzę ich za wiele. Znaczy, może i są, ale jak biorę się za czytanie jakiegoś story-arcu, wydania zbiorczego to mam tak samo - pojawiają się jakieś postacie, które mają za sobą swoje przygody i zazwyczaj są lepiej lub gorzej wyjaśnione (np. X-Men Inferno - raczej dość szybko wiadomo co się działo z Illianą i kto to Maelyne Pryor). Tu mam tak samo - mamy siedmiu różnych Avengerów (wyjaśnionych mniej więcej skąd) i dwóch vilianów - wyjaśnione również co to za postacie. A tak poza tym akcja, akcja, akcja. Problem z Na zawsze nie jest w dużej ilości dymków (choć lubię ramotki ala 60's-80's - tylko właśnie w połączeniu dymków z akcją. Są dymki i jest akcja. Cierpią na tym zarówno dymki, jak i akcja. Ale jeśli część 2 da fajne rozwiązanie tej historii, nikt nie będzie się czepiał minusów odsłony pierwszej.