Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 26, 2015, 06:50:58 pm »
Staram się w życiu nie być naiwnym. Po prostu.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 26, 2015, 07:37:14 pm »
Też tak przypuszczałem, ale zadziwia mnie pewność tej wypowiedzi...
Opiera się także na liście angielskiej i niemieckiej. 90% tytułów się pokrywa.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 26, 2015, 08:35:42 pm »
Opiera się także na liście angielskiej i niemieckiej. 90% tytułów się pokrywa.

Ale Anglicy i Niemcy dostaną tomy o, których mowa więc Jutrzen opiera się wyłącznie na liście czeskiej, która najprawdopodobniej będzie pokrywała się z naszą w 100%

Choć ja jednak mam jeszcze nadzieje. Chociaż tego Kapitana Brytanie mogliby nam dać. Za te dwa tomy Feat Itself chociażby, które jest słabe według tego co tutaj pisali

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 26, 2015, 09:00:20 pm »
Po rozczarowującym moim zdaniem Rodzie M, nie spodziewałem się żadnych rewelacji po Synie M. Jednak o dziwo najnowszy tom WKKM okazał się bardzo dobrą propozycją dla czytelników. W moim przypadku z trzech powodów. Dzięki znakomitemu, absolutnie wyjątkowemu pierwszemu zeszytowi z Pajęczakiem w jednej z głównych ról. Znakomite uchwycenie tej postaci, emocji, rozdarcia, wściekłości. Absolutnie kanoniczny zeszyt ze Spider-Manem. Klasa sama w sobie! Po drugie dzięki sprawnemu scenariuszowi z postaciami rzadziej lub w ogóle nie pojawiającymi się wcześniej w kolekcji. Inhumans zostali bardzo płynnie wprowadzeni w fabułę, bez zbędnych fajerwerków, a nie jak np. główny bohater w Kim jest Czarna Pantera? (najbardziej idiotyczny album jaki czytałem) oraz dzięki naprawdę interesującym rysunkom, chociaż odniosłem wrażenie, że z każdym kolejnym zeszytem ich poziom spadał. Reasumując, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, na pewno album warty zakupu.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 27, 2015, 07:56:29 am »
„Syn M” – kolejny udany tom kolekcji. Po lekturze mam spore poczucie niedosytu choć w pozytywnym rozumieniu tego słowa. Chciałoby się po prostu aby ta opowieść była jeszcze bardziej rozbudowana. O tyle to nie dziwi, że jest to część większej całości (kontynuacja w mini-serii „Silent War”). Nietuzinkowe podejście do tytułowej postaci jak i ogólnie konwencji superbohaterskiej. Trochę gorzej z ilustracjami. Początkowo autor stara się je cyzelować, ale pod koniec szóstego epizodu jakby się gdzieś śpieszył (w sumie pasuje do Quicksilvera ;) ). Zdarzają mu się również okazjonalne błędy rysunkowe (np. Spider nakładający maskę). Ale ogólnie klimatyczne. Ponadto dobry występ Inhumans co nie jest niestety regułą (zbyt często zwykło się ich traktować jako tylko i wyłącznie tło dla m.in. Mścicieli czy Fantastycznej Czwórki). 
 
Przy okazji mam pytanie: czy ktoś spośród użytkowników miał może okazję czytać wspomnianą „Silent War”? Warto zapoznać się z tym tytułem?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 27, 2015, 12:12:37 pm »
Pojawiła się informacja o dokładnej zawartości kolejnych tomów w UK

90. The Thanos Imperative (Guardians of the Galaxy #28, The Thanos Imperative: Ignition, The Thanos Imperative #1-5)

91. Marvel Team-Up (Marvel Team-Up #59-70)

92. The Incredible Hulk: Heart of the Atom (The Incredible Hulk #140, #148, #156, #202-203, #205-207, #246-248)

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 27, 2015, 02:44:57 pm »
„Silent War” - czytałem i uważam  że godne polecenia z tego co zapamiętałem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 27, 2015, 03:06:34 pm »
Pojawiła się informacja o dokładnej zawartości kolejnych tomów w UK

90. The Thanos Imperative (Guardians of the Galaxy #28, The Thanos Imperative: Ignition, The Thanos Imperative #1-5)

91. Marvel Team-Up (Marvel Team-Up #59-70)

92. The Incredible Hulk: Heart of the Atom (The Incredible Hulk #140, #148, #156, #202-203, #205-207, #246-248)
Tak jak myślałem, Marvel Team-Up to skrócona o jeden zeszyt wersja trejda 'Spider-Man: Marvel Team-Up by Claremont & Byrne'. Jedyny warty uwagi wycinek tej przeciętnej serii. Jeśli się okaże, że w rozszerzeniu nie dostaniemy Capa Britaina to chociaż tutaj na dwa zeszyty się pojawi... tyle, że to niestety Cap w swojej klasycznej tandetnej wersji sprzed runu Alana Moore'a.  :sad:

Hulk będzie takim osobliwym mixem jak Narodziny Venoma - przegląd historii z Jarellą z lat ok. 1971-1980.

No i rzutem na taśmę dostajemy jeden zeszyt Guardians of the Galaxy. Za mało.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 27, 2015, 06:04:52 pm »
„Silent War” - czytałem i uważam  że godne polecenia z tego co zapamiętałem.
Czy to "Silent war" to jakieś domknięcie historii z "Son of M" (od razu powiem, że "Son of Ma" jeszcze nie czytałem stąd nie wiem czy kończy się jakimś cliffhangerem, który wymaga dalszych historii)?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 27, 2015, 06:43:47 pm »
Tak jak myślałem, Marvel Team-Up to skrócona o jeden zeszyt wersja trejda 'Spider-Man: Marvel Team-Up by Claremont & Byrne'.

Brzmi bardzo ciekawie! Czy jest to tak dobre jak "X-men" tego duetu?

Hulk będzie takim osobliwym mixem jak Narodziny Venoma - przegląd historii z Jarellą z lat ok. 1971-1980.

Trochę szkoda, wolałbym zbiór kilku kolejnych numerów, tak jak to było z "Iron Man: Demon w butelce". Ale i tak chętnie przeczytam tego składaka.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 27, 2015, 06:55:14 pm »
Brzmi bardzo ciekawie! Czy jest to tak dobre jak "X-men" tego duetu?


Jest dobre. Ale nie TAK dobre...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 27, 2015, 06:58:05 pm »
Jest dobre. Ale nie TAK dobre...

No, może za dużo bym wymagał. Ale fajnie, nawet nie wiedziałem, że ten duecik tworzył przygody Spidera.

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 28, 2015, 01:26:23 pm »
Czy to "Silent war" to jakieś domknięcie historii z "Son of M" (od razu powiem, że "Son of Ma" jeszcze nie czytałem stąd nie wiem czy kończy się jakimś cliffhangerem, który wymaga dalszych historii)?

Moim zdaniem dobrze byłoby przeczytać "Silent War" oraz "X-Factor: The Quick and the Dead". Nie jest to może jakoś bardzo konieczne ale w ten sposób poznajemy chyba całą drogę Quicksilvera do
Spoiler: pokaż
odzyskania mocy.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 28, 2015, 06:14:36 pm »
Ostatni album WKKM "Son of M" mi się nie podobał. Historia ma swoje mocne momenty, a w szczególności album z pająkiem (o czym wspominał Itachi), ale ogólnie nic porywającego. Moim zdaniem potencjał był przeogromny, a nie został wykorzystany. Kreska jest specyficzna, ale w ostatnim albumie już nie można mówić o specyfice kreski, ale po prostu o niechlujstwie... bleee
O! Jaką zrobiłem piękną antyreklamę samemu sobie - album poleciał od razu na giełdę :smile:


@Nawimar - zasugerowałem się Twoją rekomendacją i kupiłem, w sumie nie żałuję, ale jednocześnie przekonałem się, że to historia nie dla mnie.


Moja ocena 4,5/10.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 28, 2015, 06:34:15 pm »
- Warlock (Part 1)
- Warlock (Part 2)
- Captain Britain A Crooked World
- Captain Britain and MI13 Vampire State
- Deadpool Suicide Kings
- Doctor Strange A Separate Reality
- Howard the Duck
- The Infinity Gauntlet
- Uncanny X-Men Days of the Future Past
- Deadpool Hey, it's Deadpool!
- Punisher: Circle of Blood


Kurcze mam nadzieje, ze jednak czesc tych rzeczy pojawi sie w przedluzeniu kolekcji. :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything