trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 01, 2015, 01:14:44 pm »
Miałbym pytanie odnośnie Tajnej Inwazji - jeszcze nie czytałem tego komiksu (jestem sporo w plecy z aktualnością WKKM), ale z tego co przejrzałem komentarze to wychodzi, że historia dużo traci poprzez przedstawienie jedynie jej głównego elementu (bez tie-inów).
Stąd pytanie do osób bardziej obeznanych - jeśli mielibyście polecić 1-2 TPBeki, które najpełniej dopełniłyby Secret Invasion to co byście polecili? Tak, wiem, że tam wyszło sporo tie-inów które budują atmosferę eventu, ale ich wszystkich nie kupię. Natomiast chętnie dokupiłbym 1, może 2 tak żeby zyskać pełniejszy obraz. Które więc najwięcej dają żeby "poczuć" ten event?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 01, 2015, 01:24:20 pm »
Dobra. Zapytam wprost: to ironia była?  :-?
Spoiler: pokaż
Czy też dziewucha ma tak, jak choćby nosiciel Venom`a - wdzianko z szafy materializuje się na niej, kiedy jej się tylko zamarzy?

Nie udało mi się jakoś na sieci tego wyczytać, dlatego całkiem serio pytam.


Ja tam też tej kobieciny nie znam, ale z komiksu jasno wynika, że ma jakąś kosmiczno-magiczna moc sprowadzania nocy czy czegoś tam zapewne z jakiegoś innego wymiaru albo czegoś takiego, więc możliwe jest, że jakoś tam magicznie przeteleportowala swoje wdzianko z domowej szafy na siebie podczas akcji.

Mack3: na funpage'u WKKM są wypisane wszystkie najważniejsze tie-iny.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 01, 2015, 01:42:59 pm »
Thunderbolts - dobra fabuła, dobra kreska, ale dialogi czasem wołają o pomstę do nieba... dialog między kłócącymi się facetami naładowanymi testosteronem i jeden do drugiego "ty głupolu..."  :shock:  serio? (chyba, że to wina tłumaczenia)


Pierwsze cztery zeszyty i myślałem, że po przeczytaniu będę ten komiks sprzedawał, a tu w ostatnich dwóch zeszytach pięknie poprowadzona akcja (i ciekawie) więc uznaję, że pierwsze zeszyty to niezbędne budowanie atmosfery.


Podsumowując - dobry komiks, ale bez ochów i achów, dla mnie tak 6,5/10.


Z pewnością dużo bardziej podobała mi się historia Normana i jego drużyny badguy'ów opowiedziana w Dark Avengers.

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #813 dnia: Luty 01, 2015, 04:10:49 pm »
Jak to Songbird powiedziała Thunderbolts nie są drużyną, a indywidualnościami dlatego trudno było oczekiwać że będą walczyć z kimś lepszym niż trzecioplanowi superbohaterowie skoro jeszcze się nie zgrali. Gdyby walczyli z kimś lepszym dostaliby niezły łomot. W sumie to i tak ni poszło im najlepiej.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #814 dnia: Luty 02, 2015, 11:04:53 am »
No proszę, listonosz wręczył mi dzisiaj 56 i 57 tom. Szycie w 57 rzeczywiście coś nie za ciekawe (ale wygląda na to że tylko na początku).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #815 dnia: Luty 02, 2015, 11:31:06 am »
Ciekawe czy w paczce z tomami 58-59 lub 60-61 będzie jakaś ulotka informująca o przedłużeniu kolekcji tak jak w UK? Rozumiem, że na razie nic takiego jeszcze nie dołączyli. Przydałoby się też żeby zdradzili już kilka następnych tytułów.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #816 dnia: Luty 02, 2015, 12:09:08 pm »
Ojejki, w Czarnej Panterze najsłabsza akcja, jaką widziałem w komiksie od lat.
Spoiler: pokaż
Klaw i Francuz naparzają się ze starym Panterą i ochroniarzkami młodego. Nagle Klaw wchodzi do systemu komputerowego Wakandy (i tu, jak rozumiem, wchodzi tylko jego świadomość, a ciało pozostaje w miejscu, gdzie się naparzają). Po paru chwilach Klaw wraca do swojego ciała, a tam Francuz leży związany.
Klaw: - Ej, a gdzie cała reszta.
Francuz: - Uciekli, gdy ty zabłądziłeś w cyberprzestrzeni.
Klaw: - Czemu cię nie zabili?
Francuz: - Ubłagałem ich.

No nie, nawet jeśli Klaw cały wlazł do komputera (w co wątpię, bo aż tak super to on nie jest), to czemu nie wykończyli Francuza, a tylko go związali (szkoda czasu)! I zostawili koło Klawa, który mógł go uwolnić! To się kupy nie trzyma :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #817 dnia: Luty 02, 2015, 01:16:40 pm »

Mack3: na funpage'u WKKM są wypisane wszystkie najważniejsze tie-iny.
Uwielbiam takie nic nie wnoszące odpowiedzi (bez obrazy :wink: ). Wiem, że na fanpage'u Admini włożyli mnóstwo pracy w opis poszczególnych tie-inów do Tajnej Inwazji. Ale - po pierwsze nie chcę tego czytać (niejako z definicji, żeby sobie nie spoilerować), a po drugie - i ważniejsze - w moim pytaniu chodziło mi (i mocno to zaznaczyłem) o podanie 1-2 tie-inów - tych, które najwięcej wnoszą do "Secret Invasion" i które najlepiej uzupełnią tom WKKM. Wyraźnie napisałem, że wiem, że jest ich całe mnóstwo, ale mi chodzi o propozycję jakiegoś najważniejszego, ew. 2 "najważniejszych"... bo większej ilości i tak nie zamierzam kupować.
Anyone? :wink:

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #818 dnia: Luty 02, 2015, 02:29:44 pm »
Na fb ktoś napisał że tom 61 Avengers - Forever, jakby ktoś przeoczył. Ponoć potwierdzone z infolinią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #819 dnia: Luty 02, 2015, 02:44:09 pm »
Na fb ktoś napisał że tom 61 Avengers - Forever, jakby ktoś przeoczył. Ponoć potwierdzone z infolinią.

Ciekawe. Jeśli to prawda, to cieszę się na Avengers: Forever - pierwsza część tej historii ukazałaby się u nas 25 marca. Ale czy to oznacza, że dostaniemy taki zestaw jak Czesi? Bez Captain Britain?  :sad: Oby nie...

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #820 dnia: Luty 02, 2015, 03:58:49 pm »
Tom się zowie : "Avengers - Na zawsze" dowiedziałem się z infolinii około 10 rano. Dopiero wróciłem z pracy. Jeżeli nie będzie CB to babka mnie okłamała wtedy i oszukali nas bo sygnowali nazwiskiem Moora kolekcję - trochę chamsko.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2015, 04:12:56 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 02, 2015, 04:01:15 pm »
Szykuje się bombowe otwarcie nowej 40 :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #822 dnia: Luty 02, 2015, 05:09:28 pm »
w moim pytaniu chodziło mi (i mocno to zaznaczyłem) o podanie 1-2 tie-inów - tych, które najwięcej wnoszą do "Secret Invasion" i które najlepiej uzupełnią tom WKKM. Wyraźnie napisałem, że wiem, że jest ich całe mnóstwo, ale mi chodzi o propozycję jakiegoś najważniejszego, ew. 2 "najważniejszych"... bo większej ilości i tak nie zamierzam kupować.
Anyone? :wink:
Jak piszę na fanpage'u o tie-inach i innych uzupełniających lekturach to zawsze staram się niczego nie spoilerować, a jedynie zachęcić do przeczytania. Nie trzeba się bać wchodzenia na stronę.  ;-)

Przy Secret Invasion z tie-inów koniecznie trzeba przeczytać New Avengers (Vol. 1) #40-48 oraz Mighty Avengers (Vol. 1) #12-20, bo to właśnie w nich Bendis wyłożył wszystkie karty na stół i ujawnił kulisy inwazji z punktu widzenia Skrulli, a także wyjaśnił jak zebrany został zespół Nicka Fury'ego. Pozostałe tie-iny są nieobowiązkowe, ale bardzo dobre i pomysłowe były te z serii Captain Britain and MI13, Black Panther, Thunderbolts i The Incredible Hercules.

Heh, może powinienem wrzucać tu raz na jakiś czas linki do najnowszych materiałów na fanpage'u?

Tom się zowie : "Avengers - Na zawsze" dowiedziałem się z infolinii około 10 rano. Dopiero wróciłem z pracy. Jeżeli nie będzie CB to babka mnie okłamała wtedy i oszukali nas bo sygnowali nazwiskiem Moora kolekcję - trochę chamsko.
A co z tomami 59 i 60? Syn M i Oblężenie czy nie zapytałeś?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2015, 06:21:49 pm wysłana przez Anionorodnik »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #823 dnia: Luty 02, 2015, 05:14:22 pm »
A co z tomami 59 i 60? Syn M i Oblężenie czy nie zapytałeś?

Ja dzwoniłem dziś i pytałem o tomy od 59 wzwyż i niby nie są jeszcze znane.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #824 dnia: Luty 02, 2015, 05:31:24 pm »
Wiedzą już co będzie w tomie 61, a nie wiedzą co będzie w 59 i 60? Ale paranoja.  :lol: Przecież te tomy na pewno są już przetłumaczone i zaraz powinny być drukowane, bo w kioskach jest już tom 57.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2015, 05:35:09 pm wysłana przez Anionorodnik »