Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 30, 2015, 04:27:50 pm »
88. The Mighty Thor: Ragnarok (The Mighty Thor #153-159)


No to niezłe jaja wyszły. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom to nie jest klasyczna historia Roya Thomasa i Johna Buscemy z The Mighty Thor: Ragnarok TPB, ale Mangog Saga Stana Lee i Jacka Kirby'ego z Marvel Masterworks: The Mighty Thor Vol. 7:eek:  Z "mojej" listy ten tytuł wypadł na rzecz Ragnaroku (Surtur Sagi) Walta Simonsona, który przebija wszystkie inne Ragnaroki. Tyle, że w trakcie Mangog Sagi przedrukowano debiut Thora z Journey into Mystery #83 i pewnie dlatego nie było go w Marvel Origins: The 60s. Ojojojoj.  :oops:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:04:42 am »
Niespodzianka u Niemców !!!



Inhalt: Punisher 1-5
Chronologische Ausgabe: 8
Autor & Zeichner: Steven Grant, Mike Zeck & Mike Vosburg


Niemcy dostają kolejnego ekskluzywa tylko dla siebie. Punisher: Circle of Blood wyszedł też w MMH

Łoooooo, perełka!

Offline Midian

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:51:20 am »
U nas mogliby dać Jigsaw Puzzle  :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:03:30 am »
Wolałbym War Zone, Year One, czy nawet Jigsaw Puzzle, ale klasycznym Circle of Blood w kolorze też bym nie pogardził, choć jak czytałem ostatnio w Essentialu, to rozczarowała mnie ta historia.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:55:56 am »
mnie w sumie też...
bardzo fajnie się zaczyna. pierwsza cześć, we wiezieniu, trzyma poziom, trzyma napięcie, wciąga, a jako dodatkowy smaczek (i tu już mówię ze swojego punktu widzenia) świetnie wyjaśnia wcześniejsze zachowanie Franka w serii Spectacular Spider-Man
druga cześć też jeszcze niczego sobie...
ale już od pojawienia się
Spoiler: pokaż
Punishment Squad i "wypranomózgowego" Jigsawa
to już równia pochyła...
nie zrozumcie mnie źle: i tak jest bardzo dobrze, ale zapowiadało się genialnie...
i najbardziej boli, że w sumie niewiele brakło...
no, ale tak się kończy jak się sztucznie rozciąga historię zaplanowaną na 4 numery do pięciu...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:08:06 pm »
no, ale tak się kończy jak się sztucznie rozciąga historię zaplanowaną na 4 numery do pięciu...
skąd to info?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:39:42 pm »
popatrz na okładki. Pierwsza mówi  "#1 in a four-issue miniseries"
a odcinków było 5...

ale może się mylę... może to tylko pomyłka...
w każdym razie tak się to czyta jakby było rozciągane...
ale w sumie potwierdzenia nie mam..

EDIT:
ok, sorry.. nie miałem racji:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2009/02/26/comic-book-legends-revealed-196/

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:44:48 pm »
popatrz na okładki. Pierwsza mówi  "#1 in a four-issue miniseries"
a odcinków było 5...

ale może się mylę... może to tylko pomyłka...
w każdym razie tak się to czyta jakby było rozciągane...
ale w sumie potwierdzenia nie mam..
bodaj Mike Zeck to tłumaczył. Wtedy to był taki szablon - "#X in a four-issue limited series". Autorzy zwrócili na to uwagę po opublikowaniu pierwszego zeszytu, w związku z czym w drugim zostało to poprawione http://unemployedmonsters.com/uploads/2/8/4/7/2847371/7548475_orig.jpg?368 , po czym ktoś znowu zwyczajnie skopiował i kolejne dwa zeszyty miały "four-issue". Zeck śmiał się, że czekali z niecierpliwością na piąty zeszyt, czy aby on również nie będzie "in a four-issue limited series".

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 31, 2015, 02:07:00 pm »
Ile się średnio czeka na zaległy komiks zamówiony z WKKM?Wyrobią się do 13 lutego ???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 02:13:20 pm wysłana przez acidos »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 31, 2015, 02:11:27 pm »
Thunderbolts to kolejny po Old Man Logan świetny komiks z WKKM. Szkoda tylko, że takie tytuły przeplatane są Tajną Inwazją czy innymi zapychaczami. Podobało mi się wykorzystanie bohaterów drugo i trzecioplanowych, czuć było świeżość, czyli coś czego w tej kolekcji zaczynało brakować.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:07:38 pm »
Jestem po lekturze "Thunderbolts" i o ile historia okazała się być bardzo pozytywnym zaskoczeniem (grupy wcześniej nie znałem), o tyle jednego "dowcipu"(?) scenarzystów chyba nie załapałem:
Spoiler: pokaż
Scena w której Shadowoman idzie na rozmowę kwalifikacyjną ubrana w cywilne ciuchy -> pojawia się drużyna Osborn`a i oto panna Woods już jest w bohaterskich fatałaszkach. A te wcześniej wisiały w szafie. Więc jak to jest z tymi jej przebierankami, skoro nawet taki kozak jak Spidey przed wyjściem z domu musi najpierw wciągnąć rajstopy, a dopiero po tym może gonić bandziorów... Ktoś się może orientuje, jak to u niej działa?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:16:34 pm »

Spoiler: pokaż
Scena w której Shadowoman idzie na rozmowę kwalifikacyjną ubrana w cywilne ciuchy -> pojawia się drużyna Osborn`a i oto panna Woods już jest w bohaterskich fatałaszkach. A te wcześniej wisiały w szafie. Więc jak to jest z tymi jej przebierankami, skoro nawet taki kozak jak Spidey przed wyjściem z domu musi najpierw wciągnąć rajstopy, a dopiero po tym może gonić bandziorów... Ktoś się może orientuje, jak to u niej działa?


Parafrazujac klasyka:
She used her FORCE, Luke. :D

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:48:47 pm »
bodaj Mike Zeck to tłumaczył. Wtedy to był taki szablon - "#X in a four-issue limited series". Autorzy zwrócili na to uwagę po opublikowaniu pierwszego zeszytu, w związku z czym w drugim zostało to poprawione http://unemployedmonsters.com/uploads/2/8/4/7/2847371/7548475_orig.jpg?368 , po czym ktoś znowu zwyczajnie skopiował i kolejne dwa zeszyty miały "four-issue". Zeck śmiał się, że czekali z niecierpliwością na piąty zeszyt, czy aby on również nie będzie "in a four-issue limited series".

A Transformers doszedł do #80 pomimo four-issue limited series :) Ale to trochę inna historia..

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:22:54 pm »
Nie mogę powiedzieć, że "Thunderbolts" to słaby komiks, bo pod względem fabuły i rysunków nie mogę nic mu zarzucić. Podoba mi się zwłaszcza pokazywany tutaj świat po Wojnie Domowej, gdzie superbohaterowie traktowani są przez rząd niemal jak terroryści. Ale brakuje mi tutaj jakichś bardziej znanych postaci - niby fajnie, że Ellis skupia się na drugim, czy nawet trzecim planie marvelowskich superbohaterów, jednak lepiej czytałoby mi się "Thunderbolts", gdybym nie został wrzucony w konfrontacje niemal zupełnie nieznanych mi bohaterów. Pewnie, pretensje mogę mieć sam do siebie, że nie siedzę aż tak w Marvelu, że wszystkie te zmiany, które nastąpiły od czasów komiksów wydawanych przez TM-Semic, tak ciężko mi zaakceptować (
Spoiler: pokaż
Norman Osborn żyje i pracuje dla rządu? Mac Gargan alias Skorpion, teraz jest Venomem? :shock:
), ale co zrobić...

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #809 dnia: Luty 01, 2015, 12:48:10 am »
She used her FORCE, Luke. :D

Dobra. Zapytam wprost: to ironia była?  :-?
Spoiler: pokaż
Czy też dziewucha ma tak, jak choćby nosiciel Venom`a - wdzianko z szafy materializuje się na niej, kiedy jej się tylko zamarzy?

Nie udało mi się jakoś na sieci tego wyczytać, dlatego całkiem serio pytam.

brakuje mi tutaj jakichś bardziej znanych postaci - niby fajnie, że Ellis skupia się na drugim, czy nawet trzecim planie marvelowskich superbohaterów, jednak lepiej czytałoby mi się "Thunderbolts", gdybym nie został wrzucony w konfrontacje niemal zupełnie nieznanych mi bohaterów.

Mnie to akurat pasuje, jako chwilowa odskocznia personalna. Niespecjalnie podoba mi się fakt, że strasznie dużo w WKKM historii najnowszej Marvela.
Dlatego jeśli kolejny tom obraca się w tym samym czasie i wokół tych samych wydarzeń, to lepiej, że opowiada historię z perspektywy innych postaci.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."