Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 18, 2014, 12:35:25 pm »
Po drugie Marvel przejął mnóstwo tytułów, których nie wydawał a które są z nim identyfikowane.

przykłady?

a zresztą już Ci mówiłem - to że Dark Horse ma Conana, nie znaczy, że wymieniając ich największe dzieła powinno się wspominać o Savage Sword of Conan. mimo, że wydali wznowienia...

a zresztą podobno Michael Jackson miał prawa do piosenek Beatlesów. czy w takim razie "yesterday" to według Ciebie dobry przykład na jeden z najwybitniejszych utworów Jacksona?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 12:40:59 pm wysłana przez fragsel »

Offline Fau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 18, 2014, 12:48:42 pm »
O historii Marvelmana swego czasu pojawił się fajny tekst na stronach Kzetu. Polecam: http://kzet.pl/2012/11/marvelman-–-co-za-historia.html

 Ciekawostka: Wynika z niego, że Kapitan Marvel został uznany za plagiat Supermana. A wspomniany Kapitan Marvel nie miał nic wspólnego z powstałym później Marvelem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 01:06:54 pm wysłana przez Fau »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #542 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:33:54 pm »
gdyby Miracleman był od samego początku własnością Marvela, to by go pewnie wzorem Eternals Kirby'ego, choćby w najbardziej chamski sposób próbowali włączyć do swojego regularnego uniwersum
Czytałem, że próbowano publikować pojedyncze zeszyty.
maxi, nie zrozumiałem jak twoja wypowiedź odnosi się do wypowiedzi Kamila. Możesz doprecyzować?


W tej chwili nie zanosi się na to, żeby Miracleman stał się częścią uniwersum Marvela. Jedyne zeszyty o jakich można mówić to wydane przez Marvela kilka lat temu "Marvelman: Family's Finest" czyli czarno-białe przedruki historii Micka Anglo, obecnie wydawane zeszyty "Miraclemana" z historiami napisanymi przez Moore'a oraz Miracleman Annual #1, który do sprzedaży trafi 31 grudnia i będzie zawierał historię narysowaną przez Quesadą na podstawie niewykorzystanego scenariusza, który Grant Morrison napisał ponad 25 lat temu oraz zupełnie nową historię autorstwa Petera Milligana i Mike'a Allreda (autorzy kultowych X-Force/X-Statix). Później jeszcze będą zeszyty wznawiające historie Neila Gaimana. Gaiman ponadto dostanie szansę dokończenia urwanej przed laty historii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 02:31:21 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #543 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:37:42 pm »
WOLVERINE: STARUSZEK LOGAN - Bardzo dobry, chyba teraz jeden z top 3 tej kolekcji/

Też macie tom 172 zamiast 72 ?
the time is near

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #544 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:57:21 pm »

Też macie tom 172 zamiast 72 ?
Tak  :biggrin:

A ma ktoś część stron wyblakłych, mało ostrych tak jakby się farba kończyła? (coś w stylu tych kilku stron z Mrocznego Zwycięstwa)
Bo nie wiem czy to wszystkie egzemplarze takie czy tylko mój.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #545 dnia: Grudzień 18, 2014, 02:00:18 pm »

Pewnie, że nie musi bo "naprawdę dobry" to zupełnie inna półka niż "wybitny". A do tej drugiej Staruszek nie da rady podskoczyć. I to nie ze względu na wiek.

Pełna zgoda, tylko twoja wcześniejsza wypowiedź zabrzmiała, jakbyś miał jakiś żal czy pretensje o to, że Staruszek Logan nie jest wybitny albo przełomowy na miarę takich Strażników czy Miraclemana, a ludziom się podoba.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #546 dnia: Grudzień 18, 2014, 02:26:14 pm »
Tak  :biggrin:

A ma ktoś część stron wyblakłych, mało ostrych tak jakby się farba kończyła? (coś w stylu tych kilku stron z Mrocznego Zwycięstwa)
Bo nie wiem czy to wszystkie egzemplarze takie czy tylko mój.

U mnie wszystkie takie same.
the time is near

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #547 dnia: Grudzień 18, 2014, 03:02:01 pm »
to już raczej bym szukał w linii Epic np Metamorphosis Odyssey

czy mógłbym prosić o kilka słów na temat tego komiksu ? chyba, że już pisałeś, a ja przeoczyłem ;)

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #548 dnia: Grudzień 18, 2014, 03:08:50 pm »
WOLVERINE: STARUSZEK LOGAN - Bardzo dobry, chyba teraz jeden z top 3 tej kolekcji/

Też macie tom 172 zamiast 72 ?
Ja nie mam na moim egzemplarzu, ani na okładce z tyłu, ani w środku.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #549 dnia: Grudzień 18, 2014, 03:27:49 pm »
czy mógłbym prosić o kilka słów na temat tego komiksu ? chyba, że już pisałeś, a ja przeoczyłem :wink:

jak dla mnie to najdoskonalsze i najlepsze dzieło Jima Starlina.
Sama historia zabrzmi może sztampowo: kosmos przemierzają armady wojowniczych i brutalnych istot niszczących galaktykę po galaktyce. jeden z ocalałych (a dość potężnych) postanawia zebrać istoty z różnych miejsc by spełnić plan powstrzymania ich, który zapoczątkowano wiele tysięcy lat wcześniej. nie chcę spoilerować, ale fabuła w sumie (bardzo wciągająca zresztą!) jest tylko pretekstem do dywagacji na temat wojny (taka alegoria Vietnamu), metod walki, sumienia, odpowiedzialności. I ta (na szczęście realistyczna) czarno biala grafika... MMMM... miodzio... uwielbiam czerń i biel...

No i jeden z bohaterów potem powraca w innych komiksach, już nie tak artystycznie doskonałych {bardziej superhero już,choć mocno kosmiczne} , ale nie mniej zaje... wciągających...


jakby Ciebie też wciągnęło to tu masz mój Reading Order dla tych historii:
http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?p=43822#p43822
naprawdę warto... Wakacje 2013 to były dzięki Starlinowi najlepsze mje komiksowe wakacje EVER!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2014, 03:31:04 pm wysłana przez fragsel »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #550 dnia: Grudzień 18, 2014, 04:01:52 pm »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #551 dnia: Grudzień 18, 2014, 04:04:52 pm »

Chodzi o to, że McFarlane miał przekazać Gaimanowi prawa do Miraclemana (które rzekomo posiadał) w zamian za prawa Gaimana do Spawna. Do przekazania nie doszło i rozpoczęły się batalie sądowe.

A od kiedy to Gaiman miał jakiekolwiek prawa do spawna? Nie miał żadnych. O Angelę się procesowali. Śmieszna historia zresztą, bo Cagliostro i Medieval Spawn ciągle są u Todda.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #552 dnia: Grudzień 18, 2014, 04:14:36 pm »
@Fragsel
Czy może są to zeszyty zebrane w tym wydaniu:
http://multiversum.pl/p/1016/16399/dreadstar-omnibus-vol-01-sc--dynamite-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
?

nie, to jest już serial. Odyssey jest wcześniej i zebrana tutaj:
http://multiversum.pl/p/1016/16398/dreadstar-beginning-hc-dynamite-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
dopiero po tym czyta się to, co podlinkowałeś...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #553 dnia: Grudzień 18, 2014, 06:23:36 pm »
nie, to jest już serial. Odyssey jest wcześniej i zebrana tutaj:
http://multiversum.pl/p/1016/16398/dreadstar-beginning-hc-dynamite-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
dopiero po tym czyta się to, co podlinkowałeś...
Podziękował, podziękował, Bóg Ci w komiksach wynagrodzi. :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:17:36 pm »
jak dla mnie to najdoskonalsze i najlepsze dzieło Jima Starlina.
Sama historia zabrzmi może sztampowo: kosmos przemierzają armady wojowniczych i brutalnych istot niszczących galaktykę po galaktyce. jeden z ocalałych (a dość potężnych) postanawia zebrać istoty z różnych miejsc by spełnić plan powstrzymania ich, który zapoczątkowano wiele tysięcy lat wcześniej. nie chcę spoilerować, ale fabuła w sumie (bardzo wciągająca zresztą!) jest tylko pretekstem do dywagacji na temat wojny (taka alegoria Vietnamu), metod walki, sumienia, odpowiedzialności. I ta (na szczęście realistyczna) czarno biala grafika... MMMM... miodzio... uwielbiam czerń i biel...

No i jeden z bohaterów potem powraca w innych komiksach, już nie tak artystycznie doskonałych {bardziej superhero już,choć mocno kosmiczne} , ale nie mniej zaje... wciągających...


jakby Ciebie też wciągnęło to tu masz mój Reading Order dla tych historii:
http://cmro.travis-starnes.com/forums/viewtopic.php?p=43822#p43822
naprawdę warto... Wakacje 2013 to były dzięki Starlinowi najlepsze mje komiksowe wakacje EVER!!!

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :)

 

anything