trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 390862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 23, 2014, 09:59:52 pm »
"Fantastic Four: Koniec" - fantastycznie giętka kreska Davisa jak dla mnie niezmiennie olśniewa. Uwielbiam dokonania tego twórcy i żal, że tak mało tytułów do których powstania się przyczynił włączono do tej kolekcji. Tym mocniej szkoda pozbawienia nas "Kapitana Britanii". W wykonaniu tego twórcy nawet "Uzasadniona interwencja" nabrałaby odpowiedniego blasku. Także pod względem fabularnym nie zawiodłem się. Nie tylko dlatego, że koncept Adamsa powstał jakby na przekór tendencjom tego typu opowieści (tj. z linii "The End"), ale też ze względu na umiejętne upchnięcie mnogości motywów charakterystycznych dla historii tego cyklu. I co więcej ich ogrom ani trochę nie przytłacza. Rzecz jasna nie ma potrzeby upatrywać w tym tytule kamienia milowego gatunku, bo i nie takie były założenia autora. Ale lektura przednia i w moim osobistym rankingu załapuje się do pierwszej dziesiątki najbardziej udanych tytułów kolekcji.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 24, 2014, 07:14:54 am »
Raczej redaktorzy i korektorzy z Hachette, którzy wpisują takie cuś na okładkę. Próbkę ich "rzetelności" mogliśmy posmakować min. przy tomach Upadek Avengers i Avengers Impas.
Błąd też jest na okładce Ultimates 2, gdzie stoi jak wół, że album zawiera oryginalne wydania Ultimates 7-12, a tak naprawdę jest tego 7-13. Może przy S-M No More też ktoś podobnego babola zrobił.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 24, 2014, 09:03:54 am »
ok, dzięki.
super zagranie, bleeeehhhhh....
mogliby to foliować, mam jeszcze kilka nieprzeczytanych, a nie wiem kiedy sie za nie zabiore.może za rok albo za 2...
propo żali jeszcze: ta panorama jest (wg mnie) totalnie kiczowata, powinny być tytuły i numeracja jakaś, a nie dla gimbazy obrazki :smile:


Brak tytułow na grzbietach jest jednym z głownych powodów braku tych komiksow w mojej kolekcji drugim powodem jest cala szata graficzna okladki.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 24, 2014, 09:56:46 am »
Błąd też jest na okładce Ultimates 2, gdzie stoi jak wół, że album zawiera oryginalne wydania Ultimates 7-12, a tak naprawdę jest tego 7-13. Może przy S-M No More też ktoś podobnego babola zrobił.

W którymś z poprzednich wątków WKKM była mowa, że Mucha tłumaczy tylko komiks, a okładki dostają już gotowe od H. Ten mechanizm chyba działa podobnie u Brytyjczyków.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 24, 2014, 10:23:42 am »
W którymś z poprzednich wątków WKKM była mowa, że Mucha tłumaczy tylko komiks, a okładki dostają już gotowe od H. Ten mechanizm chyba działa podobnie u Brytyjczyków.

Co przy innych bublach na okładkach ewidentnie dowodzi, że Haszet traktuje WKKM jak kolejną kolekcję o szydełkowaniu czy Hello Kitty  :sad:

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 24, 2014, 04:01:08 pm »

Brak tytułow na grzbietach jest jednym z głownych powodów braku tych komiksow w mojej kolekcji drugim powodem jest cala szata graficzna okladki.
A piszesz to samo po raz n-ty, bo...?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 24, 2014, 05:52:57 pm »
A piszesz to samo po raz n-ty, bo...?
...bo może Hachette w końcu się opamięta i zmieni szatę graficzną. W szczególności H. już w najbliższym Thorze powinien odstąpić od tego tandetnego obrazka na grzbiecie, bo przecież wiadomo, że Dell'Otto - podobnie jak Frank Miller i inni uzurpatorzy - to rysować to nie umie. Moim skromnym zdaniem zamiast tego kolorowego kiczu, powinni wrzucić na grzbiet coś rodzimego - najlepiej mi się tu widzi Świdziński, ew. Butenko.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 28, 2014, 12:24:30 am »
Okładka tomu 78 z UK

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 28, 2014, 10:15:07 am »
W mojej skromnej opinii najgorszy możliwy wybór do kolekcji ever. To tak jakby obejrzeć tylko ostatnie 10 minut Leona Zawodowca bez znajomości całości.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 28, 2014, 11:12:05 am »
W mojej skromnej opinii najgorszy możliwy wybór do kolekcji ever. To tak jakby obejrzeć tylko ostatnie 10 minut Leona Zawodowca bez znajomości całości.


Ja to bym bardziej zwrócił uwagę na to, że jak na całokształt poziomu Bendisa w Ultimate Spider-Man to ta historia wypada dla mnie najsłabiej.
perły przed wieprze

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 28, 2014, 11:59:36 am »

Ja to bym bardziej zwrócił uwagę na to, że jak na całokształt poziomu Bendisa w Ultimate Spider-Man to ta historia wypada dla mnie najsłabiej.
A ja nie. :smile: Poziom US-M był na tyle wysoki, że nawet słabsze historie były naprawde niezłe. A niżej od "Death of" stawiałbym np. "Superstars", "Morbius" czy "Spider-Man and his amazing friends", choć to dalej dobre historie są. Za to czytelnik, który sięgnie bezpośrednio po "Death of" nie ma żadnych szans zrozumieć zależności i zażyłości między postaciami.
Spoiler: pokaż
Nie zrozumie dlaczego tak symboliczne jest miejsce w tym wszystkim Capa (przecież to on miał być mentorem Petera), nie znając Ultimate May powie, że to jakiś bullshit, ze Ciocia May strzela do Electro, nie będzie wiedział dlaczego akurat Human Torch staje ramię w ramię z Peterem przeciwko Goblinowi itd. itp.


Ja w kolekcji widziałbym "Venom", "Warriors", "Ultimate Knights" lub "Ultimate Clone Saga".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 28, 2014, 12:40:05 pm »
A ja nie. :smile: Poziom US-M był na tyle wysoki, że nawet słabsze historie były naprawde niezłe. A niżej od "Death of" stawiałbym np. "Superstars", "Morbius" czy "Spider-Man and his amazing friends", choć to dalej dobre historie są. Za to czytelnik, który sięgnie bezpośrednio po "Death of" nie ma żadnych szans zrozumieć zależności i zażyłości między postaciami.
Spoiler: pokaż
Nie zrozumie dlaczego tak symboliczne jest miejsce w tym wszystkim Capa (przecież to on miał być mentorem Petera), nie znając Ultimate May powie, że to jakiś bullshit, ze Ciocia May strzela do Electro, nie będzie wiedział dlaczego akurat Human Torch staje ramię w ramię z Peterem przeciwko Goblinowi itd. itp.


Ja w kolekcji widziałbym "Venom", "Warriors", "Ultimate Knights" lub "Ultimate Clone Saga".


Masz rację ale w sumie USM to ogólnie jest ciężki temat do wykrojenia, początek to początek, a z każdym następnym tomem są już schody.


Ja np. jestem wielkim orędownikiem okresu po (gównianym) Ultimatum, gdy USM stało się takim komiksowym superhero odpowiednikiem "Pełnej chaty"  :wink:  Ale też tego komiksu nie da się łatwo sprzedać czytelnikowi, który będzie miał co chwila WTF? moment bez znajomości przeszłych wydarzeń.
perły przed wieprze

Offline Archie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 28, 2014, 05:11:54 pm »
Ultimate Clone Saga w była bardzo dobra. Klasyczny wątek z życia Spider-mana przedstawiony w nowej, mniej skomplikowanej odsłonie. Idealny wybór do takiej kolekcji.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 28, 2014, 07:04:51 pm »
W mojej skromnej opinii najgorszy możliwy wybór do kolekcji ever. To tak jakby obejrzeć tylko ostatnie 10 minut Leona Zawodowca bez znajomości całości.

Dokładnie pamiętajmy też, że Marvel wydał Omnibus USM i wydał "koniec" w Omnibusie, wtf a gdzie środek? Naprawdę liczyłem na 2 tom przy okazji filmu ale wydali Sterna... pewnie większość się ucieszyła- niestety nie ja

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 29, 2014, 08:59:49 pm »
Ja to mam nadzieję że komiksów z Ultimate będzie jak najmniej (najlepiej wcale)