Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 28, 2014, 08:39:02 am »
Motyl niczym rosyjski szpieg w polskim parlamencie wdarł się do siedziby hachette, żeby wykraść pilnie strzeżoną listę tytułów, nad którą ponoć cały czas pracują. :lol:

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 28, 2014, 09:59:26 am »
W takim razie, jeśli to nie był żaden sarkazm, to to co mówisz nie ma żadnego sensu. Najmniejszego. Najwyraźniej nie zechciało Ci się popatrzeć na listę tego co dostają w "drugiej fazie" Brytyjczycy. Chyba, że Schizm i Shadowland to te "klasyczne opowieści". :razz:
Uogólniłem, bo więcej tam starszych rzeczy niż nowszych, a zmiany publikacji według wersji oryginalnej mogą dotyczyć kolejności bądź zmiany określonego tytułu, tak jak trafi(ł) do nas Astonishing Thor.

Dodam, co zresztą było tu już dyskutowane, że wrzucenie 40 klasycznych historii Marvela pod rząd to byłby strzał wielkiego H w stopę. Wielu casualowych czytelników nie wytrzymałoby takiej mieszanki.
Też tak myślę, dlatego ewentualny trzeci rzut z listy marzeń może nie przetrwać próby czasu (czytaj drugiego rzutu).
Z drugiej strony - lista kolejnych tytułów widniejących na wiki jest całkiem całkiem, sporo tytułów, które bym z chęcią przeczytał, toteż dla mnie taka edycja jest w porządku. Nawet jak się trafią jakieś skamieliny.

To tylko zdanie Motylka, że wyjdzie 40 classiców
 
Tak nazywają mnie tylko niektóre kobiety i moja luba, nie przypominam sobie byśmy byli w zażyłych stosunkach :)

BTW czy tlumacze nie powinni juz czego wiedziec na ten temat?
Jeden myślący na forum, brawo.

Motyl niczym rosyjski szpieg w polskim parlamencie wdarł się do siedziby hachette, żeby wykraść pilnie strzeżoną listę tytułów, nad którą ponoć cały czas pracują. :lol:
Pradziadek był wprawdzie zza Buga, ale nie przesadzajmy. Nie wiem od kiedy wikipedia jest tajna, ale dobra, ja nie jestem z pokolenia komputerowych magików, mogę się nie znać. 

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 28, 2014, 10:37:34 am »
Widzę, że zaczyna się kolejny flame war więc pewnie mój post zostanie wchłonięty ale co tam.
Odnośnie Czarnej Pantery - krótko i na temat. Całość na plus ale bez rewelacji.
Świetny pierwszy zeszyt z fenomenalnie pokazanymi próbami podboju Wakandy. Reszta już nie tak dobra ale źle nie jest.
Ogólne oceniam na 6.5/10 czyli przyzwoity komiks.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 28, 2014, 11:48:17 am »
Uogólniłem, bo więcej tam starszych rzeczy niż nowszych, a zmiany publikacji według wersji oryginalnej mogą dotyczyć kolejności bądź zmiany określonego tytułu, tak jak trafi(ł) do nas Astonishing Thor.
Aaa, no chyba ze tak. Ja (i chyba nie tylko ja) Twoja wypowiedz zrozumialem tak, ze niby Hachette zamierza olac wszystko i zrobic nam wlasna liste samych staroci. :razz:
Jeden myślący na forum, brawo.
Czyli tlumacze juz pracuja nad tomami 60+? To w sumie ciekawe. Nie pomyslalem o tym, bo zakladalem, ze tempo prac jest znacznie mniejsze.

Przepraszam za brak polskich literek, ale pisze z kompa z ktorego mialem obslugiwac symulacje na klasterze a nie pisac eseje na forum. :lol:

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 28, 2014, 08:08:22 pm »
No cóż, wiemy (albo możemy przypuszczać ze sporą dozą prawdopodobieństwa  :smile: ), że w rozszerzeniu będzie Kapitan Brytania, czyli pewne zmiany w stosunku do rozszerzenia brytyjskiego są możliwe. Ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2014, 08:23:50 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 28, 2014, 08:44:04 pm »
Świetny pierwszy zeszyt z fenomenalnie pokazanymi próbami podboju Wakandy. Reszta już nie tak dobra ale źle nie jest.
Ogólne oceniam na 6.5/10 czyli przyzwoity komiks.
Mnie również się dobrze czytało, no i zawsze fajnie popatrzeć na rysunki Romity Jr. (no i nieoceniony Klaus Janson).

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 28, 2014, 09:23:11 pm »
Czyli tlumacze juz pracuja nad tomami 60+? To w sumie ciekawe. Nie pomyslalem o tym, bo zakladalem, ze tempo prac jest znacznie mniejsze.

W kwestii tego, jak zaawansowani są tłumacze, mieliśmy kiedyś takie info podane przez usera acidos 23 marca:
"PYRKONOWE INFO:
Podczas piątkowego spotkania na festiwalu fantastyki Pyrkon z tłumaczem i redaktorem  WKKM Tomaszem Sidorkiewiczem ,przypadkowo ogłosił on iż właśnie trwają pracę tłumaczeniowe m.in. nad Thorem oraz nad drugim tomem Fantastycznej Czwórki..  :cool:
Może nas to już w 100% upewnić że lecimy dalej z kolejnością oryginalną."

23 marca 2014 w sprzedaży znajdował się tom 34 (She-Hulk), a w poście mowa o tomach 38 (Thor Ostatni Wiking - acidos potwierdza to wkolejnych postach) i 41 (FF: Uzasadniona interwencja).
Wynika z tego, że - przynajmniej w pierwszej połowie tego roku - dystans pomiędzy tym co w kioskach, a tym co w tłumaczeniach wynosił zaledwie 4-7 tomów!
Później podano jeszcze, że przygotowanie do druku starszych pozycji trwa dłużej nie tylko ze względu na ilość tekstu, ale także konieczność wpisywania ich w nienaruszalne dymki i ramki.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 31, 2014, 01:46:56 pm »
Dzwoniłem do BOK-u i tak jak przypuszczałem, jeszcze nie ma kolejnych tytułów. Pani z infolinii powiedziała mi jednak, że skierują do wydawcy zapytanie o dalsze numery, skoro czytelnicy się dopytują. Jak ktoś by chciał za tydzień znów spróbować, to proszę bardzo  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 31, 2014, 03:29:13 pm »
czarna pantera- niezly tom. faktycznie poczatek tego komiksu jest bardzo ciekawy, ale pozniej wszystko jakos siada. Nie jest zle, ale spodziewalem sie ciekawszej akcji. Koncowka tez pozostawia spory niedosyt. sam koncept wakandy daje naprawde spore pole do popisu i niestety scenarzysta nie do konca potrafil go wykorzystac. Mimo wszystko jestem zadowolony, ze kupilem ten tom( moja pierwsza, dluzsza przygoda z black panther). Rysunki wiadomo Romita jr wiec nie jest zle.
pzdr
PS Garf na razie wszystko wiadomo, ciekawie zrobi sie po pierwszej 60  :razz:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 31, 2014, 04:11:42 pm »
Cytuj
PS Garf na razie wszystko wiadomo, ciekawie zrobi sie po pierwszej 60  :razz:

Dokładnie. Telefonami zasypie się ich bliżej numeru 60.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 31, 2014, 04:41:04 pm »
sam koncept wakandy daje naprawde spore pole do popisu i niestety scenarzysta nie do konca potrafil go wykorzystac.

Jak dla mnie koncept Wakandy - sam w sobie - powodował tylko nagłe ataki histerycznego śmiechu...
"Przedwieczni" mogli być dla mnie naiwni. "Marvel Zombies" uważam za tom raczej prymitywny. Ale to właśnie "Black Panther" jest dla mnie (przebiegając pobieżnie myślami po wcześniejszych tytułach) pierwszym numerem WKKM, którego konwencji nie kupuję nawet w najmniejszym zakresie z powodu całkowicie absurdalnych założeń. Afrykańskie super państewko, któremu wszyscy mogą skoczyć, bo ono jest the best i
Spoiler: pokaż
ma lek na raka
(między wieloma innymi cudeńkami) - taki chwyt był dobry w przypadku pewnej galijskiej wioski z druidem przygotowującym napój magiczny. Ale nie tutaj.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 02, 2014, 07:13:57 pm »
Death_bird
No ja nie jestem jakims ekspertem od czarnej pantery, ale IMO koncept Wakandy (moze malo realistyczny, ale przeciez w komiksach nie wszystko musi byc ultra realistyczne) jest bardzo ciekawy i scenarzysta mogl i powinien go lepiej wykorzystac. 
Troszke nie rozumiem Twoich oczekiwan, czy w komiksach lub innych sztukach wizualnych wszystko musi byc logiczne i realistyczne. Mozna stworzyc interesujace dzielo, w ktorym swiat wykreowany jest calkowicie oderwany od realiow normalnego zycia. Miedzy innymi na czyms takim bazuja od wielu lat dziela z nurtu sci-fi
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 02, 2014, 10:06:39 pm »
Ja się z Tobą adro kłócić rzecz jasna nie będę. Każdy ma swój gust.
Tyle, że o ile kupuję wschodnioeuropejską Latverię, czy sztucznie stworzoną Genoshę (traktuję ją jako takie mutancie mini USA), tak koncepcja super zaawansowanego afrykańskiego państewka... Cóż... nie przemawia do mnie. Pierwsze dwa państwa mają jakieś sensowne zakotwiczenie. Wakanda jak dla mnie go nie ma. Nic nie poradzę, pomimo zrozumienia dla koncepcji wolności twórczej scenarzystów. Po prostu jedne pomysły uważam za bardziej, a inne za mniej udane.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 02, 2014, 10:42:09 pm »
Death-bird: "(...) koncepcja super zaawansowanego afrykańskiego państewka... Cóż... nie przemawia do mnie."
 
Rozumiem, bo sam mam do pewnego stopnia wątpliwości. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że można uznać ten pomysł za nawiązanie do niegdyś często eksploatowanego motywu odosobnionych cywilizacji (np. Królestwo Prezbitera Jana czy Wyspa Siedmiu Miast) w pewnych dziedzinach całkiem zaawansowanych (np. technologii bądź znajomości tajników magii). Pełno takich m.in. u Burroughsa, Haggarda i Hiltona. A jak wiadomo zarówno Lee jak i Kirby ("ojcowie" T'Challi) zaczytywali się w ich książkach. Ja ten patent "łykam" z całym dobrodziejstwem inwentarza. Podobnie zresztą jak również lekko absurdalny (ale też i urokliwy, wyrosły z teorii spiskowych) Savage Land.

Offline Archie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 02, 2014, 10:45:40 pm »
Wakada ma złoża bardzo rzadkiego metalu zwanego vibranium, który ma bardzo ciekawe właściwości. Dzięki temu metalowi kraj rozwinął się technologicznie i mistycznie. Krótko mówiąc Wakanda siedzi na "żyle złota".
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."