Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 390788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 22, 2014, 01:56:39 pm »
Dokładnie.

Sytuacja bardzo podobna do Eternals, niby wszystko jasne i zrozumiałe, ale cały czas ma się uczucie jakby czegoś tu zabrakło, coś ważnego wydarzyło się przed tą opowiescią. Jest jakieś niedomowienie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 22, 2014, 02:42:01 pm »
Komiks jest po prostu średni. Nie ma w nim nic ponadprzeciętnego, ale też bynajmniej nie jest wtopą.
Romita Mł. daje radę, scenariusz poprawny, czasami nawet "politycznie poprawny" jak zresztą cała postać.
Dla ciekawych czarnego 3-ligowego superhero z dzikiej afryki spokojnie można polecić, pozostali nic nie stracą odpuszczając sobie ten numer.


Thunderboltsi kończą się bezlitośnie cliffhangerem, zacna lecz niedokończona historia. Z ostatniej piątki biore tylko Siege jako zamknięcie crossoverowej ery Bendisa i starczy.


W sumie to z chęcią dowiedziałbym się co jest takiego PC w postaci, która powstała nawet przed konwencją i zamieszkami w Chicago w 1968?
perły przed wieprze

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 22, 2014, 05:04:27 pm »
Jestem po lekturze Czarnej Pantery, no i niby wszystko fajnie, pięknie, komiks czyta się nienajgorzej, ale gdzie to umieścić w kontinuum? T'Challa dopiero teraz koronowany? O co biega z tym Klawem? Rozumiem, że ta seria to taki retkon tej postaci?


Tym chyba nie można się przejmować by zachować zdrowy rozsądek przy czytaniu Marvela, sam jeszcze półtora roku temu, próbowałem sobie wytłumaczyć chronologie a gdy usłyszałem o Marvel Time, to już w ogóle zbladłem. Widać to WKKM na przykładzie Extremis, gdzie Iron Man powstaje w Afganistanie a w a w Demonie w Butelce historia opowiada o Wietnamie  :cool: .  Nawet ostatnio umiejscowienie WWH ( w ramach WKKM za chwilę) w seriach z owego czasu Mighty Avengers i New Avengers  po Civil War a przed Secret Invasion sprawia problem dla konkretnych wydarzeń z tych serii. Ja raczej traktuje je jako eventy których wydarzenia  odbiją się na postaci ( lub nie) lub seriach ale bez pewnego domówienia dlatego, nie zdziwi mnie że ktoś powie że Ultron pierwszy raz pojawił się w latach 60 a w innym komiksie, że w 90.  Cieszyłbym się z wipe w Marvelu lub dawania ram czasowych jako pojedynczy rok w historii wszystkich serii, ale o tym można pomarzyć.  :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 23, 2014, 08:00:19 am »
Dokładna zawartość tomów 82 i 83 z UK

82. Daredevil: Marked for Murder (Daredevil #158-161 & 163-167)

83. Warlock (Part 1) (Strange Tales #178-181 & Warlock #9-11)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 23, 2014, 04:00:13 pm »
82. Daredevil: Marked for Murder (Daredevil #158-161 & 163-167)
Kilka całkiem niezłych, niepowiązanych ze sobą historyjek, na poziomie "Demona w butelce". Urywa sie akurat przed wprowadzeniem Elektry. Mogłoby za to wejść coś lepszego, ale tragedii nie ma.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 24, 2014, 12:08:31 am »
Kilka całkiem niezłych, niepowiązanych ze sobą historyjek, na poziomie "Demona w butelce". Urywa sie akurat przed wprowadzeniem Elektry. Mogłoby za to wejść coś lepszego, ale tragedii nie ma.


W sumie dla Marvela to genialne rozwiązanie, Hatchette pośrednio wznawia tom, którego w druku nie było od prawie ćwierć wieku, a na którego nie ma aż tak wielkiego zainteresowania fanów żeby ten dodruk wymusili (czego akurat nie rozumiem, McKenzie miał w DD kilka świetnych historii).
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 24, 2014, 10:44:23 am »
Pewnie już znaczna część czytelników ma dość popisów Romity Młodszego. Mi tymczasem po lekturze "Czarnej Pantery" styl tego twórcy podoba się coraz bardziej. Fabuła niezgorsza, ot taki rozrywkowiec w dobry stylu z trafnie zaadaptowanym motywem izolującej się na własne życzenie cywilizacji. Może nieco zbyt często dają o sobie znać kompleksy scenarzysty wobec  białego człowieka. Mimo wszystko nie razi to aż tak bardzo. Ogólnie dobre czytadło.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 24, 2014, 11:11:09 am »
Czarną Panterę ratuje w moim odczuciu Klaus Janson.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 24, 2014, 12:04:24 pm »
Czarną Panterę ratuje w moim odczuciu Klaus Janson.

Bardzo trafna uwaga.
Nieczęsto docenia się rolę inkerów, a Klaus Janson jest w tym zawodzie prawdziwym mistrzem.
Moim zdaniem rysunki Romity jr-a oraz wczesnego Franka Millera (z lat 80.) bez jego tuszu wyglądają o połowę gorzej.
Jak porównywałem Daredevile Millera z tuszem Jansona i innych inkerów, to były "niebo a ziemia". Myślę zresztą, że obaj panowie sporo się od siebie nawzajem nauczyli.
Bardzo ładnie wygląda też samodzielna nowelka Jansona w "Batman Black and White"...

A tak a propos Daredevila Millera:
W sumie dla Marvela to genialne rozwiązanie, Hatchette pośrednio wznawia tom, którego w druku nie było od prawie ćwierć wieku, a na którego nie ma aż tak wielkiego zainteresowania fanów żeby ten dodruk wymusili (czego akurat nie rozumiem, McKenzie miał w DD kilka świetnych historii).

Czy przypadkiem te historie nie wypełniają większości 1 tomu "Daredevil Visionaries by Frank Miller"?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 24, 2014, 03:48:01 pm »
Świeżo po lekturze Pantery muszę przyznać, że to dobry komiks jest. Z jednej strony zawsze działający pomysł z dobrymi bohaterami broniącymi się przed zmasowanym atakiem tych złych. Z drugiej porządnie rozpisane wprowadzenie zarówno w historię Wakandy, jak i głównego bohatera. Jak ktoś chce się dowiedzieć "Kim jest Czarna Pantera", to warto sięgnąć po ten album.

W dodatkach autor ciepło wypowiada się o runie Christophera Priesta. Warto po to sięgnąć? To już kolejny raz w ciągu ostatniego tygodnia jak czytam dobre słowa o pracach Priesta, a znam go tylko z jego krótkiego runu w Deadpoolu.

Offline bethrezen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 25, 2014, 10:00:45 pm »
"Kim jest Czarna Panter" - całkiem fajny komiks choć sprawia wrażenie niedokończonego.  Dobry dla osób które nic nie wiedzą o nim.

Ps. Czy za kazdym razem pisząc post trzeba robić weryfikację? Czy to po iluś postach znika?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 25, 2014, 10:06:18 pm »
Ps. Czy za kazdym razem pisząc post trzeba robić weryfikację? Czy to po iluś postach znika?

Ja nigdy nie byłem proszony o weryfikację, może po nowych aktualizacjach coś się zmieniło.

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 25, 2014, 10:26:52 pm »
A tak a propos Daredevila Millera:
Czy przypadkiem te historie nie wypełniają większości 1 tomu "Daredevil Visionaries by Frank Miller"?
Wypełniają.

Offline Holsten

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 26, 2014, 10:37:22 am »


Ps. Czy za kazdym razem pisząc post trzeba robić weryfikację? Czy to po iluś postach znika?
[/quote]   Po kilkudziesięciu zniknie.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 26, 2014, 03:46:11 pm »
Dzwoniłem parę dni temu do BOK-u w sprawie zamówień archiwalnych i przy okazji podpytałem dodatkowo o nowe tomy. Pani z infolinii miała listę tylko do Tajnej inwazji, ale powiedziała mi, żeby zadzwonić pod koniec przyszłego tygodnia, bo może coś będą wiedzieli. Nie do końca w to wierzę, bo coś za szybko i za pięknie by to było  :wink: , ale spróbować można.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything