Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 02, 2014, 05:27:24 am »
Okładka The Life and Death of Captain Marvel (Part 1)
Wersja Aniona bardziej mi się spodobała
Dzięki. Próbowałem odgadnąć jaką okładkę wybrali i wydawało mi się, że nie postawią na tę, którą pokazałeś, bo nie będzie im się chciało zamalowywać winiety, innych napisów i wszystkich planet nad głową Mar-Vella. Pomyliłem się i całe szczęście, bo ostatecznie mamy najbardziej ikoniczną okładkę ze wszystkich możliwych w tym tomie.  :biggrin:

Odnośnie kontaktu z Hachette, bezpośrednio do product managera (i do wiadomości dyrektora) wysłałem takiego maila:

Cytuj
Szanowna Pani,

w dniu 14.07.2014 r. Pan __________, jeden z czytelników Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela na pytanie o możliwość przekazania Państwu oczekiwań fanów Kolekcji co do wyboru tytułów w jej rozszerzeniu powyżej tomu nr 60 oraz możliwość wskazania komiksów, które dotąd nie pojawiły się w żadnej z zagranicznych edycji WKKM otrzymał od Pani następując odpowiedź:

Cytuj
Szanowny Panie,

Jesteśmy w trakcie pracy nad kolejnymi tytułami i negocjowaniem praw z nimi związanych. Zapoznaliśmy się z tytułami jakie przesłali Państwo w petycji oraz wszystkimi innymi jakie otrzymujemy. Jeśli chcieliby Państwo przygotować konkretną listę tytułów najbardziej oczekiwanych, bardzo proszę o przesłanie jej. Będziemy brać ją pod uwagę w kolejnych etapach prac nad kolekcją. Pod uwagę można wziąć wszystkie komiksy Marvela.

Pozdrawiam
Anna Niszczota-Gnaś

Pan ________ oczywiście podzielił się treścią tej wiadomości z innymi czytelnikami WKKM, którzy następnie zabrali się do opracowania konkretnej listy tytułów. Jako że jesteśmy administratorami nieoficjalnego fanpage'a Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, podjęliśmy się nadzorowania prac nad przygotowaniem tej listy oraz jej redakcji w formie przejrzystego dokumentu.

Gotową listę wysyłamy Pani w załączniku. Mamy nadzieję, że okaże się ona cenną pomocą w kolejnych etapach prac nad WKKM. Jednocześnie informujemy, że lista została udostępniona na fanpage'u. W tej chwili setki osób odwiedzających naszą stronę z zapartym tchem czeka na rezultat tej inicjatywy i decyzje jakie Państwo w związku z nią podejmą.

Przy okazji mamy jeszcze do Pani jedno pytanie. Ponieważ ustalenie i opracowanie listy zajęło dwa miesiące, zastanawiamy się czy przypadkiem nie spóźniliśmy się z przekazaniem naszych sugestii. Czy może nam Pani zdradzić czy część lub całość tytułów po tomie nr 60 została już ustalona czy nadal jedynymi zatwierdzonymi tomami są tylko te wchodzące w skład pierwszej sześćdziesiątki? Będziemy wdzięczni za rozwianie naszych wątpliwości i obaw.

Z góry dziękujemy za poświęcony nam czas.

Z poważaniem
________________ i ________________,
administratorzy nieoficjalnego fanpage'a Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela
https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela
Nie dostałem żadnej odpowiedzi. Może obie panie dostały zawału jak zobaczyły tak wypasiony katalog? :lol: Może w ogóle nie spodziewały się takiego obrotu sprawy i ciągle zastanawiają się jak zareagować? Może postanowiły olać fanbojów?

Będę musiał się jeszcze raz dobijać. Zastanawiam się tylko czy zrobić to już teraz czy poczekać jeszcze trochę do ujawniena następnych zapowiedzi, które rzucą nieco światła na przyszłość WKKM,  bo wtedy na pewno będziemy mieć jakieś dodatkowe pytania.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2014, 07:36:09 am »
Tylko oni już niedługa mogą zacząć pracować nad numerami po 60.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2014, 06:33:58 pm »
hehehe z tym zawalem to jest calkiem mozliwa sprawa. Moze potrzebuja jeszcze troche czasu zeby dojsc do siebie po takim ciosie :lol: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 02, 2014, 09:58:40 pm »
A kiedy Anion przesłałeś tego maila z listą?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 03, 2014, 03:06:44 am »
A kiedy Anion przesłałeś tego maila z listą?
Minęły już dwa tygodnie. Jeśli macie jakieś pomysły jak sformułować kolejną wiadomość, żeby tym razem odpowiedzieli to chętnie je poznam.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 03, 2014, 11:56:06 am »
W ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela mieliśmy okazję poznać trzy kawałki trzech wielkich runów w historii Thora. Na comicbookresources pojawiła się ankieta, dzięki której można zagłosować na swój ulubiony run i jednocześnie zapoznać się z opinią innych fanów Marvela:

click click

Głosowanie dopiero się zaczęło, ale widać już pewne trendy:
- Na pierwszym miejscu z ogromną przewagą run Waltera Simonsona. Tu chyba nie ma zaskoczenia.
- Na drugim miejscu run Jasona Aarona. Jest to obecny run, więc podejrzewam, że ma pewną nadwyżkę głosów nowych czytelników, którzy nie znają jeszcze nic innego. Oczywiście nic mu nie umniejszam. Czytałem tylko część, ale muszę się zgodzić z głosującymi - świetna rzecz.
- Na trzecim miejscu znielubiany u nas run J.M. Straczynskiego. :smile:
Co ciekawe run Dana Jurgensa znajduje się w chwili obecnej dopiero na siódmym miejscu.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 06, 2014, 02:47:01 pm »
Ponieważ budżet mam napięty, chciałbym się dowiedzieć czy przedwieczni są warci uwagi? Grube i znany autor, ale z drugiej strony chyba nie był zbytnio dobrze ten komiks u nas przyjęty. Jakby ktoś chciał się podzielić jego wadami, będę wdzięczny :)

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 07, 2014, 04:46:06 pm »
The Amazing Spider-Man: Wyzwania to kawał solidnego amerykańskiego komiksu. Pamiętam, jak za dzieciaka biegałem po nowe numery Dobrego Komiksu właśnie z tymi rozdziałami. Niestety, ale jak na dłoni zauważyłem, jakie strony zostały tam wycięte, nawet z tych samych zeszytów! Zgroza! Zwróciłem uwagę także na inne tłumaczenia, niestety ale w wersji Hachette zabrakło najlepszego tekstu z DK, a mianowicie dialogu Spider-Mana z gościem jedzącym popcorn :wink: :

SM: Na prawdziwym maśle czy sztucznym świństwie?
Gość: Prawdziwym maśle.

W tym przypadku tłumaczenie było zbyt drętwe...margaryna... :shock:

Cieszę się, że w końcu poznałem dalszy etap fabuły, po tym jak M.J. odleciała, a Spider-Man w ciele astralnym zaprzepaścił kolejną okazję na naprawę związku.  Cały tom nieźle się prezentuje, historia została w miarę dokończona, na uwagę zasługuje nowy, silny wizerunek cioci May, rewolucja w życie Parkera, która wywróciła jego życie do góry nogami. W końcu coś nowego, świeżego, zaskakującego. Chociaż dialog Parkera z ciocią May czytałem już chyba ze sto razy, to dalej czuć w nim napięcie pomiędzy bohaterami. Dobra rzecz!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 07, 2014, 05:53:38 pm »
silny wizerunek cioci May
To mnie w sumie ciekawi. Czy ten komiks wychodził już po tym co Bendis robił w Ultimate Spider-Manie? Bo ta wersja cioci May jest baaardzo podobna do swojego odpowiednika ze świata Ultimate. Ultimate-May jest silną, niezależną kobietą, która jest gotowa na wiele stając w obronie Petera (jest taka jedna scena w "Death of Spider-man, oj dobra to scena :smile: ).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 07, 2014, 05:59:00 pm »
Czy ten komiks wychodził już po tym co Bendis robił w Ultimate Spider-Manie?
Tak, to było rok po starcie Ultimate Spider-Mana.

na uwagę zasługuje nowy, silny wizerunek cioci May, rewolucja w życie Parkera, która wywróciła jego życie do góry nogami. W końcu coś nowego, świeżego, zaskakującego.
A później było "One More Day", które wszystko podkręcało do poprzedniego stanu i cofnęło rozwój postaci Petera o 30 lat wstecz. Wszystko czego dokonał Straczynski spuszczono w kiblu, tak jakby żadna z napisanych przez niego historii nie miała miejsca.


Ciocia May zna sekret Petera? *PUFF!* Już nie zna. Rozmowy nie było.
Peter i MJ są kochającym się małżeństwem? *PUFF* Już nie są i nigdy nie byli.
Peter mieszka w Avengers Tower? *PUFF* Peter znów znów mieszka u cioci May.
Peter znalazł pracę na pełny etat jako nauczyciel? *PUFF* Peter znów jest freelancerem w Daily Bugle.
Peter zyskał dodatkowe pajęcze moce (m.in. organiczna sieć jak w filmie)? *PUFF* Nowe moce przepadają bez wieści. A może w ogóle ich nie było? (Ok, to zmiana na plus. Po nowych mocach nikt nie płakał, bo były niepotrzebne).
Po Wojnie Domowej cały świat zna tożsamość Spider-Mana. *PUFF* Oprócz MJ absolutnie nikt nie zna tożsamości Spider-Mana. Peter się zdemaskował, ale nikt nie pamięta twarzy. (Ok, ta zmiana była nieunikniona)
Peter poprzez swoje moce w jakiś sposób związany jest z mistycznym pajęczym bogiem? *PUFF* Jaki pajęczy bóg?
Harry Osborn nie żyje. *PUFF* Harry Osborn żyje.
Peter nie może się umawiać na randki, bo ma żonę. *PUFF* Peter może umawiać się na randki, ale kariera Spider-Mana i tak wszystko mu popsuje. Standard.
Peter zachowuje się jak dojrzały, odpowiedzialny mężczyzna. *PUFF* Peter zachowuje się jak koleś, który nie ma zamiaru dorosnąć i ułożyć sobie życia.


Good job Marvel. I po co czytać tę serię skoro widać, że autorzy co jakiś czas będą robić reset, żeby wszystko stało w miejscu?
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 06:02:09 pm wysłana przez Anionorodnik »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 07, 2014, 06:17:22 pm »
Good job Marvel. I po co czytać tę serię skoro widać, że autorzy co jakiś czas będą robić reset, żeby wszystko stało w miejscu?
Po to, żeby przeczytać dobry komiks? Wiem o czym mówisz (to się nazywa retcon, nieprawdaż?), widziałem ten temat poruszany na innych forach, ale i tak tego nie rozumiem. :smile: Jeżeli historia była świetna, to co z tego, że ktoś zmienił oficjalną wersję wydarzeń? W żaden sposób nie zmienia to faktu, że ja bawiłem się świetnie czytając oryginalny komiks. Origin Deadpoola, to kim jest dla niego T-Ray, "żona" itd., czyli wszystkie te fenomenalne rzeczy, które napisał Joe Kelly zostały potem barbarzyńsko zniszczone przez Niciezę. Zrobił najgorsze świństwo jakie widziałem w komiskie - ustami Deadpoola zasugerował, że ten, kto wymyślił tamtą historię ma coś nie tak z głową (teoretycznie Deadpool mówił o T-Rayu, ale ta scena jest dość dwuznaczna). I co z tego? Ja wiem, który z nich dwóch ma nie po kolei w głowie, a frajdy z runu Joe Kelly'ego nie odbierze mi nikt. :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 07, 2014, 06:26:37 pm »
Okładka The Incredible Hulk: This Monster Unleashed


Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 07, 2014, 07:37:11 pm »
The Amazing Spider-Man: Wyzwania to kawał solidnego amerykańskiego komiksu. Pamiętam, jak za dzieciaka biegałem po nowe numery Dobrego Komiksu właśnie z tymi rozdziałami. Niestety, ale jak na dłoni zauważyłem, jakie strony zostały tam wycięte, nawet z tych samych zeszytów! Zgroza!

?!? Pierwsze słyszę. Mogę prosić o doprecyzowanie w których numerach wycięto strony?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 07, 2014, 08:55:19 pm »
?!? Pierwsze słyszę. Mogę prosić o doprecyzowanie w których numerach wycięto strony?

DB 5/2005 Rozdział - Dawne sprawy, ucięte plansze na przedostatniej stronie, czyli przed spotkaniem z doktorem. Prześledziłem teraz dokładnie oba wydania i muszę się przyznać, że z tą grozą przesadziłem, pamięć mnie jednak trochę zawiodła, bo byłem pewien że jedna kluczowa kwestia nie była poruszona w DK. W pewnym sensie się trochę zagalopowałem z tym dosadnym pojęciem.


Offline nori

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 08, 2014, 06:20:04 am »
Właśnie zaliczyłem dwa Pajączki Straczyńskiego z WKKM i muszę przyznać, bardzo mi się podobały. Chętnie poznałbym dalsze losy Petera, choć przeraża mnie to wszystko o czym piszecie. O, choćby te mutacje, może ktoś wyjaśnić o co chodzi z nimi i kiedy miały miejsce? Widziałem plansze jak Peter zmienił się w ogóle w wielkiego pająka, wiem też, że była historia The Other, bodajże umieszczona jeszcze przed House of M.
Anionorodnik poważnie to One More Day aż tak resetuje wszystko? Jest to choć trochę sensownie wytłumaczone?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

 

anything