Autor Wątek: Locke & Key  (Przeczytany 59281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 22, 2014, 09:02:29 pm »
Chew jest chyba jeszcze bardziej cartoonowy, ale czuję, że będzie równie dobry.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 22, 2014, 09:23:16 pm »
A pamiętacie "Objawienia" Jenkinsa z rysunkami Ramosa? To dopiero był cartoonowy, by nie powiedzieć disneyowski styl mocno kontrastujący z raczej mroczną fabułą. Ogólnie komiks mi się podobał, ale rozdzwięk między scenariuszem a rysunkiem powodował u mnie przez cały czas lektury ambiwalentne uczucie "dysonansu estetycznego".

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 22, 2014, 09:30:04 pm »
Objawień nie czytałem, ale przypominam sobie takiego Spider-Mana z Dobrego Komiksu o Venomie. Tytuł to chyba Głód. Mega mroczna historia i cartoonowy styl.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 22, 2014, 09:44:27 pm »
To by się zgadzało, bo ten Spider-man to też Jenkis i Ramos.

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2014, 10:04:46 pm »
Objawień nie czytałem, ale przypominam sobie takiego Spider-Mana z Dobrego Komiksu o Venomie. Tytuł to chyba Głód. Mega mroczna historia i cartoonowy styl.

I była to bardzo dobra historia zawarta w pięciu zeszytach, całkiem inne spojrzenie na związek Brocka z Venomem, powiązana z chyba najcięższą decyzję podjętą przez Petera. W sumie to inne komiksy z pajęczakiem z DK były równie dobre, zeszyty w kryzysem politycznym i Octopusem, numer DK Extra z Lizardem oraz te powielone w WKKM. Było trochę tego :wink:

Offline brzon

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2014, 10:19:01 pm »
O 1 tomie Locke & Key napisze krótko:
Fabuła w okolicach 50 strony zaczyna wciągać i do końca jest całkiem nieźle (szkoda, że tak szybko się kończy). Czyli scenariusz rokuje, ale na tym etapie bez szaleństw. Natomiast strona graficzna to całkowite nieporozumienie!!!! Kartonowe ilustracje w poważnym horrorze???? Obrzydliwe strasznie, już nie będę używał innych epitetów. Nie pasują do tej historii. Mam wrażenie, że gdyby nie strona graficzna, to byłbym tym komiskem zachwycony. A tak - wspominam grozę wynikającą nie z fabuły, ale... z przeglądania szpetnych rysunków :???:

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2014, 10:39:57 pm »
A tak - wspominam grozę wynikającą nie z fabuły, ale... z przeglądania szpetnych rysunków :???: ??:

Nie zapędziłeś się trochę? Poczytaj w słowniku, co oznacza słowo szpetne...

Offline Vins3nt

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 23, 2014, 05:43:59 am »
Oj mi także strona graficzna kompletnie nie podeszła. Nawet nie samych postaci, ale otoczenia, kolory. A jeśli chodzi o fabułę, to póki co dla mnie średniak natomiast na duży plus zasługują retrospekcje. Ogólnie storytelling jest niezły i jestem przekonany że w następnych tomach akcja mnie bardziej wciągnie a rozrysowana fabuła zacznie zaskakiwać. Póki co niestety na Goodreads dałem 2/5. Ale Wytches znowu jak widzę dałem 5 więc po prostu może nie dla mnie taka konwencja horroru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 23, 2014, 10:01:50 am »
Ale Wytches znowu jak widzę dałem 5 więc po prostu może nie dla mnie taka konwencja horroru
Wytches jest dooobre. Wiadomo, że to na razie dopiero początek, ale zapowiada się na świetną serię.

Offline misio141

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 23, 2014, 10:31:16 am »
Chew jest chyba jeszcze bardziej cartoonowy, ale czuję, że będzie równie dobry.
Chew jest świetny :) ale chyba pod koniec trzeciego tomu jest zauważalny spadek formy.
Co do Locke & Key, przeczytałem pięć tomów, i jest mega. Cały czas seria trzyma wysoki poziom, postacie robią się coraz ciekawsze, no i przede wszystkim historia naprawdę wciąga :) Autor miał świetny pomysł z kluczami, które są porozrzucane po całym domu, a każdy ma inne właściwości :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2014, 11:16:45 am »

Co do Locke & Key, przeczytałem pięć tomów, i jest mega. Cały czas seria trzyma wysoki poziom, postacie robią się coraz ciekawsze, no i przede wszystkim historia naprawdę wciąga :smile: Autor miał świetny pomysł z kluczami, które są porozrzucane po całym domu, a każdy ma inne właściwości :smile:
Właśnie sęk w tym, że (wg mnie oczywiście) ostro przesadzili z tymi wszystkimi kluczami. O ile w pierwszym tomie naprawdę mnie mocno wciągnęło (ale to raczej efekt bardzo sprawnie prowadzonej opowieści, niż zastosowania jakichś oryginalnych pomysłów w scenariuszu), to im dalej w las, tym więcej zonków. Nie mam zamiaru spoilerować, więc ciężko mi podać jakieś sensowne przykłady, ale taki 'horror' to nie dla mnie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 31, 2015, 02:01:22 pm »
Piękna okładka!


Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 31, 2015, 02:25:42 pm »
Dziś jest dobry dzień. Zapowiedzi Locke i Key, oraz Space Dumplins + zwiastun 5. sezonu Gry o tron. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2015, 07:06:00 pm »
Drugi tom "Locke & Key" równie dobry i równie wciągający, co pierwszy. Dużo się dzieje, przeplatają się losy kilku postaci, intryga z kluczami się rozkręca - oby do końca było tak dobrze.

Właśnie sęk w tym, że (wg mnie oczywiście) ostro przesadzili z tymi wszystkimi kluczami.

Przyznam, że nie spodziewałem się czegoś takiego jak klucz otwierający
Spoiler: pokaż
głowy
, zabawnie to wygląda, ale kupuję ten patent i jestem ciekaw co będzie dalej. Dziwią mnie też opinie krytykujące stronę graficzną "Locke & Key", że niby styl Rodrigueza nie pasuje do horroru - dla mnie te rysunki idealnie komponują się z klimatem opowieści snutej przez Hilla.

Duży plus dla Taurus Media za zwiększenie częstotliwości wydawania serii! Już w czerwcu trzeci tom, w październiku czwarty.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2015, 08:08:41 pm »
Drugi tom "Locke & Key" równie dobry i równie wciągający, co pierwszy. Dużo się dzieje, przeplatają się losy kilku postaci, intryga z kluczami się rozkręca - oby do końca było tak dobrze.

Przyznam, że nie spodziewałem się czegoś takiego jak klucz otwierający
Spoiler: pokaż
głowy
, zabawnie to wygląda, ale kupuję ten patent i jestem ciekaw co będzie dalej. Dziwią mnie też opinie krytykujące stronę graficzną "Locke & Key", że niby styl Rodrigueza nie pasuje do horroru - dla mnie te rysunki idealnie komponują się z klimatem opowieści snutej przez Hilla.

Duży plus dla Taurus Media za zwiększenie częstotliwości wydawania serii! Już w czerwcu trzeci tom, w październiku czwarty.
No to w sumie cieszę się, że nie miałem racji i tylko mnie zmierziły wszystkie
Spoiler: pokaż
 te klucze
. A szczerze mówiąc, po totalnym braku reakcji (aż do Twego posta) - spodziewałem się, że jednak ludziska zareagowały podobnie jak ja, heheh
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything