Autor Wątek: Locke & Key  (Przeczytany 58831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2015, 01:43:13 pm »
O w mordę! Łamigłówki to jeden z najbardziej pokręconych komiksów, jakie miałem okazję przeczytać. Hill w bardzo intrygujący sposób prowadzi narrację, gdzie każdy kolejny bohater odkrywa przed nami kluczowe wydarzenia. A jest co odkrywać! Podczas lektury odpływałem coraz głębiej w świat przedstawiony w Locke & Key. Obecnie najlepsza amerykańska seria wydawana w Polsce!

Offline misiokles

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 10, 2015, 09:24:18 pm »
Ależ to Locke & Key jest cholernie dobre... - na razie tylko na tyle mnie stać na napisanie po minucie po odłożeniu drugiego tomu!

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2015, 02:08:54 am »
@misiokles

To najlepszy komentarz :smile:

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2015, 09:25:51 am »
A ja go sobie specjalnie zamówiłem do kiosku Ruchu, który jest 10 km stąd polnymi drogami i lasami, żeby mnie zmotywowało do ruszenia dupy i pojechania tam rowerem. Zapowiadali słońce i 15 stopni, a za oknem wieje i leje jak z cebra. No to muszę zaczekać co najmniej do jutra. #przygodyczytelnikowlockeikey

Offline mummu

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 11, 2015, 09:42:34 am »
A ja go sobie specjalnie zamówiłem do kiosku Ruchu, który jest 10 km stąd polnymi drogami i lasami, żeby mnie zmotywowało do ruszenia dupy i pojechania tam rowerem. Zapowiadali słońce i 15 stopni, a za oknem wieje i leje jak z cebra. No to muszę zaczekać co najmniej do jutra. #przygodyczytelnikowlockeikey

Jak znajdziesz po drodze jakiś klucz, to absolutnie go nie podnoś.
A seria faktycznie świetna.

Offline kosmoski

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 11, 2015, 10:27:49 am »
Chyba, że to będzie Anywhere Key. Będziesz mógł wskoczyć prosto do kiosku ;)

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 11, 2015, 10:43:18 am »
Jak znajdziesz po drodze jakiś klucz, to absolutnie go nie podnoś.

Why not? Klucz
Spoiler: pokaż
dokądkolwiek i ten otwierający głowy
sam chętnie bym przygarnął, Death zapewne również. Ty byś chociaż jednego z nich nie chciał? Nie uwierzę... :wink:

Spoiler: pokaż
Egzamin na studiach? Wkładasz książkę i zdajesz...
Poranna zmiana? Wstajesz 5 min przed robotą, używasz klucza i jesteś w pracy...


Dawać mi je! :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2015, 10:57:04 am wysłana przez Itachi »

Offline mummu

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 11, 2015, 11:21:07 am »
Why not? Klucz
Spoiler: pokaż
dokądkolwiek i ten otwierający głowy
sam chętnie bym przygarnął, Death zapewne również. Ty byś chociaż jednego z nich nie chciał? Nie uwierzę... :wink:

Spoiler: pokaż
Egzamin na studiach? Wkładasz książkę i zdajesz...
Poranna zmiana? Wstajesz 5 min przed robotą, używasz klucza i jesteś w pracy...


Dawać mi je! :smile:

ja bym pewnie nie studiował i nie pracował  :wink:
bo bym ciągle uciekał ...  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 11, 2015, 06:35:05 pm »
Jest ryzyko, jest zabawa. Zauważ jednak, kto posiada klucz dokądkolwiek... :wink:

Offline Death

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2015, 12:58:05 pm »
Ta serią można się tylko zachwycać.
W drugim tomie młody (i lepszy?) King dorzuca kolejne polana do ogniska i patrzy jak to wszystko pięknie płonie. Rozwija postacie, gmatwa historię na kolejne 10 sposobów i zdradza kolejne elementy puzzli z przeszłości. Ten nowy klucz jest po prostu fantastyczny.
Spoiler: pokaż
Mój ulubiony motyw, to ten, kiedy głowa jest otwarta i jej właściciel tak jakby się dubluje i może sam do niej zaglądać.
Po prostu cudowne.Najlepsza amerykańska seria na rynku (oczywiście nie liczę Sandmana, bo to drugie wydanie).
Chcę wiedzieć co będzie dalej już teraz. Teraz!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 22, 2015, 09:41:50 pm »
wszystkie Wasze pochwały dla Locke & Key w pełni zasłużone. w drugim tomie seria nabiera tempa, a autor podrzuca kolejne tropy. druga częśc lepsza od jedynki, i tak jak byłem sceptycznie nastawiony, tak teraz wiem, że chcę kontynuację jak najszybciej :smile:

Offline Gazza

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 23, 2015, 12:04:47 pm »
Nakręciliście mnie tymi wszystkimi wpisami :)
Nie pozostaje mi teraz nic innego jak sprawić sobie "na zająca" komplecik od Taurusa.
Po Black Science mam tylko ochotę na więcej "nie-trykotu". :)

Offline Shinue

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 07, 2015, 09:15:48 pm »
Lubię gdy film/książka/komiks mają w sobie coś oryginalnego. Locke & Key ma klucze, które dają autorom szerokie pole do popisu. Komiks zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Chyba najlepsza seria wydawana w Polsce.

PS. Nie wiem czy mieliście to samo ale jest w pierwszym tomie scena przy studni, podczas jej czytania bałem się. Więc jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu nie róbcie tego w dzień podczas oglądania Familiady z rodziną lecz najlepiej w nocy gdy wszyscy domownicy już śpią.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 28, 2015, 09:10:42 pm »
trzecia część przeczytana i muszę przyznać, że akcja cały czas pędzi do przodu. nadal nie wiemy o co w tym wszystkim chodzi, ale wcale nie przeszkadza to rozkoszować się lekturą. do tego Gabriel Rodriguez pokazuje pazura i z każdym tomem jego rysunki podobają mi się bardziej. bardzo progresywna seria i idąc tym tropem pozostaje wyczekiwać kolejnej części :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 09:14:34 pm wysłana przez wujekmaciej »

Offline absolutnie

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 28, 2015, 09:25:02 pm »
trzecia część przeczytana i muszę przyznać, że akcja cały czas pędzi do przodu. nadal nie wiemy o co w tym wszystkim chodzi, ale wcale nie przeszkadza to rozkoszować się lekturą. do tego Gabriel Rodriguez pokazuje pazura i z każdym tomem jego rysunki podobają mi się bardziej. bardzo progresywna seria i idąc tym tropem pozostaje wyczekiwać kolejnej części :smile:


Też tak mam, że czytam, jak tylko dostanę i potem żałuję, że już przeczytałem.
Mam "Great and Secret Show" z rysunkami Rodrigueza i niespecjalnie to lubie (może ktoś chce odkupić?), ale do "Locke & Key" jego rysunki doskonale pasują.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.