trawa

Autor Wątek: Locke & Key  (Przeczytany 59167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 20, 2017, 10:39:19 pm »
Taki detal z jednego z kadrów najnowszego tomu "My Little Pony: Przyjaźń to magia":



Smok Spike ma wyszukany gust wydawniczy :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline r.afal

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:17:11 pm »
Witam, kontynuując wątek niedopowiedzeń z poprzedniej strony mam parę pytań do osób, które uważnie czytały.
 
[spoiler] Na stronie 39 ostatniego tomu pani Locke trzyma w dłoni jakiś przedmiot, coś jakby amulet, nagroda za bycie trzeźwą, ktoś wie może co to jest?
Nina przez cała historie chodzi o kuli, nie jestem pewien czy ta kontuzja była jakoś w komiksie wyjaśniona. Pamiętam, że na którymś z kadrów miała ranę na udzie. Jest to efekt napaści na rodzinę z początku historii (jeśli tak to trochę dziwne bo mimo obrażeń mogła sobie pozwolić na machanie siekierą... chociaż z drugiej strony czego się nierobi pod wpływem adrenaliny) czy może miała już tak przed wypadkiem? Zostało to w komiksie jakoś wytłumaczone?
I ostatnie najważniejsze, jak Tyler wskrzesił do życia Bode'a? Dokąd go ten wróbel zaprowadził, że aż Tyler musiał zadzwonić i wezwać wszystkich? Na następnej stronie Bode'y już kipi życiem, potem coś Ty wspomina ojcu, że może go wskrzesić za pomocą klucza dokądkolwiek. Klucz Dokądkolowiek jako klucz dzięki któremu dusza może wrócić do świata żywych w cielesnej formie, mimo iż ciało jest już prochem w urnie?[spoiler]

Ogólnie komiks ok, fajnie się czytało chociaż po jakimś czasie, fabuła mocno osadzona w świecie nastolatków momentami stawała się irytująca. Myślę również, że troszkę mniej cukierkowe rysunki lepiej by oddały klimat grozy, który zapewne chciał osiągnąć Hill.  Brawa jednak dla Rodrigueza za super szczegółowe tła i kilka naprawdę świetnych ujęć z posiadłości KeyHouse.
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Offline buczanova

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 05, 2018, 07:46:10 pm »
Trochę odkopuję trupa, ale co tam. Czy ktoś coś wie o dodruku drugiego tomu serii? Nigdzie nie mogę go zdobyć.  :cry:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Lipa

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 30, 2018, 03:33:16 pm »
Dodruk 2 tomu już dostępny do kupienia

Offline Cerebellum

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 30, 2018, 05:48:32 pm »

Offline Arthaniel

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 30, 2018, 07:05:40 pm »
/// niedawno - po latach - wyciekł pilot anulowanego serialu Locke&Key stacji Fox. Widział już ktoś? Jak wrażenia?

Offline misiokles

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:04:49 pm »
Ja czytałem że wyciekł trailer pilota, nie sam pilot. I to było kilka lat temu już...

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 30, 2018, 09:55:06 pm »
Pilot nie wyciekł, trailer jest od lat, chociaż to raczej nie był wyciek.

Offline Arthaniel

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:43:15 pm »
Pilot. 50 minut odcinek. Cały. Poszukajcie, żeby nie było, że się jakimiś szemranymi linkami dzielę :p.

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:55:57 pm »
Nic mi nie znajduje  :sad:

Offline absolutnie

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:58:09 pm »
Nic mi nie znajduje  :sad:


Na IMDB jest odnotowane istnienie tego pilota:
https://www.imdb.com/title/tt1193126/?ref_=nv_sr_3
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 30, 2018, 10:59:10 pm »
No, że pilot istnieje to wiemy ;) Był pokazywany na Comic Conie, chodzi o ściągnięcie ;)

Offline absolutnie

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 30, 2018, 11:03:57 pm »
No, że pilot istnieje to wiemy :wink: Był pokazywany na Comic Conie, chodzi o ściągnięcie :wink:


A to cię opacznie zrozumiałem. Wydawało mi się, że poddajesz w wątpliwość to, co napisał Arthaniel.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nocny

Odp: Locke & Key
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 31, 2018, 12:41:11 am »
No to obejrzałem. Epizod wierny komiksowi, z tego co pamiętam pierwowzór to nawet bardzo. Scenariusz pisał Hill więc fabularnie wszystko ok, gorzej jednak z realizacją. Zbyt często miałem wrażenie, że to film telewizyjny z lat '90. Te wszystkie wspomnienia w zwolnionym tempie wyglądają bardzo kiepsko.
Scenografia bardzo na plus, dom i otoczenie klimatyczne. Aktorzy jakoś bez rewelacji, nie podobał mi się Bode, reszta w porządku.
Ogólnie chyba jednak dobrze, że FOX zrezygnował, bardzo jestem ciekaw drugiego pilota, który zrobił Muschietti, jestem mocno zdziwiony, że Hulu go odrzuciła, w końcu zrobił go chwilę po rewelacyjnym "To", który miał najlepszy wynik w historii.


No nic, zobaczymy co zrobi teraz Netflix.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 12:45:11 am wysłana przez nocny »