trawa

Autor Wątek: Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje  (Przeczytany 3712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sirwei

Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje
« dnia: Sierpień 30, 2014, 11:54:32 am »
Witam.


To mój pierwszy post tutaj ale od razu zacznę z bardzo interesującym tematem.
Jak w temacie: Jaka byłaby wasza wymarzona gra planszowa w świecie SW?
Rzucajcie propozycje typu gry, mechaniki, czasu gry, ilości graczy, skali trudności, poziomu rozbudowania.
Ja sam jestem w trackie tworzenia(chyba tylko niestety prywatnie) gry dla 3 graczy, obejmującej ramy czasowe od starej rebubliki poprzez rebelię do okresu nowej republiki, tematem przewodnim będzie rozbudowa przemysłowo wojenna z dużym elementem eksploracji oraz misjami dla bohaterów ze świata SW.
Czekam na wasze propozycje.

Offline Hollow

Odp: Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2014, 04:33:24 pm »
Moim zdaniem strony konfliktu powinny być 4 - republika, imperium, rebelia separatyści . Plansza mogłaby składać się z planet, o których przejęcie walczyliby gracze, a każda planeta dodawałaby jakiś bonus graczowi. Gra kończyła by się w momencie wykonania zadania. Może to być przejęcie stolicy przeciwnika lub którejś jego planety lub wszystkich, zabicie przywódcy fakcji lub uzbieranie odpowiedniej ilości punktów.

Offline sirwei

Odp: Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2014, 07:53:32 pm »
Mechanizm zwycięstwa w moim zamyśle jest bardzo podobny, twoje dodatkowe propozycje też są ciekawe. 4 strony konfliktu to ciekawe. Możesz dać propozycję przywódców dla każdej frakcji?

Offline Hollow

Odp: Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:02:59 pm »
Dla Imperium oczywiście Imperator, dla Separatystów Dooku, dla Rebelii Mon Mothma, dla Republiki kanclerz Palpatine (lub Valorum jeśli walczy się przeciw Imperium) lub Bal Organa.

Offline sirwei

Odp: Gra planszowa w Uniwersum Star Wars - marzenia i propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:25:55 pm »
Jakoś nie przemawia do mnie ten trochę sztuczny podział. Myślę że albo republika albo rebelia. Reszta ok.