trawa

Autor Wątek: Ekho - lustrzany świat  (Przeczytany 22680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ubernerdchick

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2015, 08:06:58 pm »
"Barcelona" bardzo zacna! Warto. Mam po francusku, ale polskie wydanie też na pewno zakupię jak tylko się pojawi. Szkoda, że się u nas tak wszystko opóźnia.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2016, 07:39:36 pm »
Jest i tom piąty. Dotyczyć ma tajemnicy "wiewiórek".
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2017, 05:22:09 pm »
Okładka tomu 6. Przygody w Nowym Orleanie.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2017, 03:46:02 pm »
zapowiada się genialny album :)

Offline Murazor

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2017, 06:17:12 pm »
Długo nie mogłem się przemóc do kupna 4 tomu...i to był błąd! Barcelona pozamiatała, chyba najlepszy z dotychczasowych :) Świetne nawiązania do Dali'ego czy 'wojny' piłkarskiej, ale i tak wygrał kot Schrödingera :biggrin: Spokojne wprowadzenie wątku i świetne, pełne akcji zakończenie. Rysunki jak zwykle genialne, mógłby godzinami patrzeć na Nowy Jork w wersji Ekho :)
Nie mogę doczekać się dalszych części, zwłaszcza Nowego Orleanu :)

Offline Sebastiano

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2017, 02:40:14 pm »
Recenzja pierwszych 4. tomów:

Offline Murazor

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2017, 09:28:17 pm »
5 tomik nadjeżdża 13.06.2017

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2017, 02:58:55 pm »
Przedstawiamy przykładowe plansze z piątego tomu serii Ekho. Lustrzany świat, który jeszcze w tym tygodniu ma trafić do dystrybucji. Polskie wydanie tego albumu będzie wyjątkowe na skalę światową, gdyż będzie zawierać dodatki niepublikowane w oryginalnej edycji francuskiej. Dwie plansz z tych dodatków również znajdziecie na tej stronie...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Murazor

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:06:40 pm »
Sekret Preshaunów objaśnia trochę zawiłości, miedzy innymi tłumaczy jak ludzie pojawili w Ekho. Odbiega to troszkę od pozostałych tomów, jest ukazana większa intryga dotycząca całego świata, a mniej szalonej akcji (chociaż trup ściele się gęsto  :wink: ), czy nawiązań - chyba, że ich jeszcze nie wyłapałem i pojawią się przy ponownej lekturze.

Rysunki ciągle na tym samym świetnym poziomie, Rzym w lustrzanym odbiciu prezentuję się wspaniale. Koloseum, Pałac Anioła, czy fontanna di Trevi. Jest i wersja Watykanu :smile:

Taurus na końcu dołożył kilka stron szkiców jako dodatki. ładnie się prezentują na całych stronach. Dla mnie ciut gorszy tomik, ale za to Nowy Orlean zapowiada się smakowicie (wstępnie listopad).

Offline Murazor

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 09, 2017, 01:19:55 pm »
Miejscem akcji 7 tomu będzie... Londyn :biggrin:


Offline Klint

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:05:22 am »
Witam
mocno zastanawiam się nad to serią. Zasadniczo waham sie między "Ekho" "Golden Dogs" a "Malcolmem Maxem". Ktoś moze coś doradzić w tej kwestii? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:31:08 am »
Ekho ma fajnie wykreowany świat fantasy. Bardziej mnie interesuje nieraz to co się dzieje na drugim planie niż historia, która z albumu na album opiera się na tym samym (przynajmniej pierwsze albumy, które czytałem tak miały, nie wiem jak to jest z ostatnim). Rysunkowo jest świetnie.

Offline sum41

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:40:26 pm »
Pod względem rysunków to tak bym to napisał

1"Ekho"
2"Malcolmem Maxem"
3"Golden Dogs"
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline adam and arluk

Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:53:52 pm »
Witam
mocno zastanawiam się nad to serią. Zasadniczo waham sie między "Ekho" "Golden Dogs" a "Malcolmem Maxem". Ktoś moze coś doradzić w tej kwestii? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Golden Dogs jest strasznie miałki, sprzedałem czym prędzej. Pozostałych nie znam.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Ekho - lustrzany świat
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 08, 2018, 03:44:25 pm »
Proponuję Ekho. Świetne rysunki. Ciekawie wykreowany świat. Sporo radości sprawia odszukanie obiektów architektury (Nowy Jork, Barcelona, Rzym), środków transportu, znanych postaci z naszej rzeczywistości przeniesionych do świata fantasy. Plus całkiem niezła dawka humoru. Fabularnie nic nadzwyczajnego. Zazwyczaj kolejne tomy są oparte na podobnym schemacie (ktoś ginie, duch tej osoby przejmuje ciało głównej bohaterki). W tle wątek związany z władcami krainy Ekho.
Jeśli bierzesz pod uwagę cenę to także najkorzystniejsze rozwiązanie. Choć w sumie Ekho to seria najdłuższa.
Golden Dogs zdecydowanie najsłabsza pozycja.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything