trawa

Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 95908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 11, 2016, 07:32:05 pm »
Mogę się mylić, jednak wydaje mi się iż nie ma brutalniejszej mangi wydanej w naszym kraju.

Green blood.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 12, 2016, 01:50:11 pm »
Tak Green Blood jest chyba jeszcze mocniejsza, no i Ito, którego też można podawać jako przykład mang brutalnych.
A swoją drogą to bardzo szybko akcja zwalnia i w kolejnych tomach jest już dużo spokojniej przynajmniej jeśli chodzi o ilość takich scen, bo cały czas można znaleźć szokujące momenty.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline rbo

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 13, 2016, 12:15:57 am »
Tak Green Blood jest chyba jeszcze mocniejsza, no i Ito, którego też można podawać jako przykład mang brutalnych.
A swoją drogą to bardzo szybko akcja zwalnia i w kolejnych tomach jest już dużo spokojniej przynajmniej jeśli chodzi o ilość takich scen, bo cały czas można znaleźć szokujące momenty.

Green Blood, w moim przekonaniu, nie ma jednak tej surowości Berserka w ukazywaniu bezsensu i okrucieństwa. Jest też uboższy scenariuszowo. Banalna to historyjka. Kuleje też kreacja bohaterów. W Berserku ukazana jest historia i motywacje poszczególnych postaci, swoisty fatalizm we wszystkim co ich spotyka. Nawet jak już zaczyna być dobrze, to czeka się, kiedy to wszystko się posypie i zamieni w tragedię.
Ale żeby nie było, po przeczytanych trzech tomikach GB, zamierzam dalej to kontynuować. Bo to całkiem dobra manga jest.

A co do spowolnienia historii w Berserku, myślę, że konstrukcyjnie byłoby lepiej, gdyby po wprowadzeniu w pierwszym tomie, autor zastosował retrospekcje, mieszając wątki wcześniejsze z późniejszymi. Być może pozwoliłoby to zachowć równiejsze tempo narracji.
Ale co tam, po lekturze 9 tomu, wybaczam autorowi wszystkie niedociągnięcia ;-). Warto dotrwać.

Offline Berserk_mode

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:48:36 pm »
Green blood.
Myślę że nie ma co porównywać. Green Blood jest brutalny, owszem, jednak ma tylko 5 tomów. Uważam że w Berserku sceny są bardziej brutalne z tego względu że mamy fabułę oraz bohaterów w których się wkręcamy, stąd każda masakra jaka spada na postaci odczuwana jest znacznie bardziej ;) W Green Blood dostajemy fajne kadry, tylko co z tego gdy nie idzie się wczuć przez co jest mi to obojętne.
Jednak rozumiem że to kwestia subiektywnego odbioru. Przyjmując jednak kryterium: "więcej rzeźni", to nadal Berserk > Green Blood - ze względu właśnie na to o czym wspomniałem na początku - manga Masasumi Kakizaki ma tylko 5 tomów.
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline Jutrzen

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 05, 2017, 09:00:28 pm »
Czy ktoś jeszcze cieszy się na Zaćmienie? Początek już w tomie 12.!

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 06, 2017, 02:07:17 pm »
Bardzo mnie to cieszy, bo symbolizuje zakończenie całej retrospekcji i ciąg dalszy tego co było w pierwszym tomie.

Offline adam and arluk

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 25, 2017, 01:23:33 pm »
Ależ to kiepski komiks. Zbierałem na bieżąco do 10-tego tomu, by przeczytać większą ilość, przy 8-mym poddałem się. "No weź się", "poj***ło Cię chyba", "Dałeś czadu", "Cieniasy" - czy tak przedstawiają się dialogi w oryginale????????? Czy to może jakieś zapożyczenia z "japońskiego średniowiecza??
Tego nie da się czytać, poważnie, dialogi i interakcje bohaterów, na poziomie gimnazjum, i to takiego o niskim poziomie.
Scenariusz to KOSZMAR, ale rysunki "czaderskie".

Offline Dembol_

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 25, 2017, 03:03:48 pm »
Niestety ostatnimi czasy większość tytułów JPFu jest tłumaczona na jedną modłę bez zróżnicowania języka w zależności od materiału wyjściowego (w sensie komiksu, jego klimatu, świata przedstawionego) i coraz bardziej mnie to boli. Niestety nie kupuję polskiego wydania Berserka, ale Atak Tytanów, kolekcję Junji Ito i czasami mega mangi. Momentami strasznie mnie wytrąca z czytania właśnie zastosowany język. Moja znajomość japońskiego nie pozwala mi na stwierdzenie czy tak jest w oryginale, ale śmiem wątpić. Nawet jeśli w mandze fantasy o czymś co wygląda jak średniowiecze wykorzystane są te same zwroty co w mandze o japońskich uczniach to wydaje mi się, że powinno się pod uwagę wziąć kontekst w jakim występują.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 29, 2017, 11:03:12 am »
Nie wiem czy czytaliście trzy ostatnie tom, ale się dzieje. Nastało zaćmienie, potwory wyszły z nor. Dużo seksu, hentai, przemocy, walk i odpowiedzi na kilka znaczących pytań np. skąd wziął się miecz Gutsa. Zajebiste trzy odcinki.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 29, 2017, 11:42:36 pm »
Nareszcie kończy się tzw. Złoty Wiek i zaczyna Mroczny Wiek. Zawsze wolałem ten drugi. Więcej akcji, ciekawsze postacie i bohater dostaje własną drużynę. Złożoną z wariatów, piromanów, heretyków i bandytów. Bilbo i jego ekipa wymiękają.

Offline Tom926

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:57:09 am »
Czy ktoś jeszcze ma w 15 tomie odwrócone strony względem okładek, czy tylko mi się dostał taki "biały kruk"? :)

Offline Jutrzen

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:36:30 pm »
Mój egzemplarz bez wad.

Offline gobender

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:36:55 am »
W przyszłym roku od Dark Horse:


Offline Dembol_

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:22:06 am »
Jeśli tylko poprawią tłumaczenie* i sposób nakładania angielskich onomatopej** to sobie sprawię. Jeśli nie to pozostanę przy moim budżetowym japońskim wydaniu. Poza tym to wygląda na twardą oprawę, co niezbyt mi się podoba.

*Ogólnie jest dobre, ale zdarzają się drobiazgi istotne dla psychofanów serii (band of hawk zamiast falcon itp.).
** na grafikę jest naniesiony (trochę chamsko, jak w paincie) prostokąt z angielską wersją danego dźwięku.

Offline gobender

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:42:45 am »
Psychofanem nie jestem, wiec dla mnie pewnie będzie git. Dopiero ostatnio zacząłem kupować polskie (raptem 4) z czego już w drugim tomie brakuje 10 stron ;) Japońskiego znam pięć zwrotów na krzyż, więc oryginalne wydania nie bardzo ;)
Natomiast jeśli będą takie chamskie ramki jak mówisz to pewnie odpuszczę. Ja twardej oprawie zawsze mówię tak, nawet w mangach, zwłaszcza że tu będą to chyba bardziej integrale niż pojedyncze.

 

anything