Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 95759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 16, 2014, 10:34:57 am »
Ja jestem uczulony na wszelkiego rodzaju sd czy tego typu humorystyczne zagrywki w mangach, które ogólnie są w innym klimacie. Owszem jest to przerywnik, natomiast moim zdaniem kompletnie nie pasuje do reszty historii, psując wręcz ten mroczny i tak naprawdę ciężki klimat budowany przez autora. Dlatego też drażni mnie ta postać. To jednak moja osobista opinia i w pewnym stopniu jestem w stanie zrozumieć to co Tobie się w niej podoba.
Co do Gutsa to ja właśnie lubię go (po tym pierwszym tomie) za to, że jest taki pozbawiony człowieczeństwa. Tak zachowując wszelkie proporcje to jest to nie Spider-Man, a Batman. I do takiej historii taka postać na chwilę obecną pasuje. To się pewnie może zmienić wraz z rozwojem akcji i toczących się wydarzeń.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 16, 2014, 10:55:12 am »
Owszem jest to przerywnik, natomiast moim zdaniem kompletnie nie pasuje do reszty historii, psując wręcz ten mroczny i tak naprawdę ciężki klimat budowany przez autora.

Moim zdaniem "mrok" i "ciężar" klimatu nie byłyby wyraziste bez kontrastu w postaci Pucka. Po jakimś czasie stałoby się to nudne.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 16, 2014, 11:19:31 am »
Moim zdaniem "mrok" i "ciężar" klimatu nie byłyby wyraziste bez kontrastu w postaci Pucka. Po jakimś czasie stałoby się to nudne.

po jakimś czasie może tak, ale na razie to dopiero pierwsza część ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 16, 2014, 11:31:36 am »
po jakimś czasie może tak, ale na razie to dopiero pierwsza część :wink:

Wiesz, nawet jeśli dotyczy to tylko pierwszej części, to szybko bym się znudził bez tego przerywnika. Ja lubię ostrą orkę i mroczne klimaty ale nie przez cały film/komiks. Wtedy staje się to trochę tandetne.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 16, 2014, 04:50:28 pm »
Jeśli manga ma mroczny klimat to lubię jak jest chwilowe uspokojeni klimatu i luzniejszy przerywnik, ale nie do końca w taki sposób. Tego typu elf rozwala całkowicie napięcie, ale to oczywiście tylko moje zdanie. Ty możesz oczywiście myśleć inaczej :) także sam zabieg tak, ale nie za pomocą takich narzędzi.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline KoZZ

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 28, 2014, 02:14:34 pm »
Nie ma co się nią przejmować. Pojawi się jeszcze w paru tomach, a później zniknie na dłuższy czas.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 03, 2014, 08:43:06 pm »
Po lekturze Berserka stwierdzam, że J.P.F ma obecnie niesamowitą ofertę na rynku (Atak Tytanów, Naruto, One Piece, Soul Eater, Bleach, do tego mega mangi). Pierwszy tom jest lepszy niż się spodziewałem, ale nie będę już powielał tych wszystkich zachwytów. Zgodzę się tylko ze stwierdzeniem:

Ja jestem uczulony na wszelkiego rodzaju sd czy tego typu humorystyczne zagrywki w mangach, które ogólnie są w innym klimacie. Owszem jest to przerywnik, natomiast moim zdaniem kompletnie nie pasuje do reszty historii, psując wręcz ten mroczny i tak naprawdę ciężki klimat budowany przez autora. Dlatego też drażni mnie ta postać.

Można było zdecydowanie lepiej wkomponować postać Elfa, a tak wyszedł jakiś duszek co plecie trzy po trzy. Gdyby pojawiła się raz to pal licho, ale co kilkanaście stron to lekka przesada.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2014, 10:10:04 pm wysłana przez Itachi »

Offline Dembol_

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 03, 2014, 10:08:36 pm »
Puck jest płci męskiej.

Offline Jutrzen

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 04, 2014, 08:05:21 pm »
...ale postać jest rodzaju żeńskiego.

Offline stupidbadugly

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:23:57 pm »
W następnych tomikach będzie jakaś fabuła, czy tylko łup, bum, ręka, noga, mózg na ścianie jak w pierwszym?

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:53:49 pm »
Kilka pierwszych tomów takie będzie, a potem akcja cofnie się w czasie i dowiemy się o co w tym wszystkim chodzi. Poznamy dzieciństwo bohatera, karierę najemnika, kumpli i to dlaczego wygląda jak wygląda i robi co robi. Nie zrażaj się po pierwszym tomie, bo im dalej tym lepiej.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2015, 08:29:18 pm »
Przed chwilą skończyłem czytać drugi tom Berserka, który w całości skupiony był na kontynuacji ostatniego rozdziału z 1. Pod względem graficznym manga po prostu hipnotyzuje, chociaż można mieć pewne zastrzeżenia. Niektóre kadry na których główną postacią jest ten wielki Ślimak, są trudne do ogarnięcia (te wszystkie macki, trochę zaburzają przejrzystość).

Nie zrażaj się po pierwszym tomie, bo im dalej tym lepiej.

Trzymam za słowo, scenariusz na razie delikatnie rozczarowuje.

Offline stupidbadugly

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 16, 2015, 09:59:18 pm »
Kilka pierwszych tomów takie będzie, a potem akcja cofnie się w czasie i dowiemy się o co w tym wszystkim chodzi. Poznamy dzieciństwo bohatera, karierę najemnika, kumpli i to dlaczego wygląda jak wygląda i robi co robi. Nie zrażaj się po pierwszym tomie, bo im dalej tym lepiej.
Dzięki, dam jeszcze szansę tej serii. Dobra rzeźnia nie jest zła, ale generalnie lubię jak to jest okraszone jakąś fabułą :cool:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 18, 2015, 01:52:51 pm »
Po części się zgodzę, że fabuła na razie nieco szwankuje, ale z drugiej strony autor dawkuje nam pewne drobne, a przy tym dość ważne informację. Coś tam się jednak dzieje. Oczywiście sieczka przeważa. Dlatego też mimo wielu stron czyta sie ekspresowo, bo mało tekstu a sama walka.


Graficznie natomiast jest naprawdę fajnie. Czasami tylko nieco nieczytelnie, ale to wyjątki.


Podoba mi się sposób prowadzenia Gutsa, który jest takim zaprzeczeniem pozytywnego bohatera. Nie ma on skrupułów aby zostawić na pastę losu innego człowieka.


Czy tylko mi drugi tom klimatem i rysunkami przypomina trochę mangi Ito? Taki sam poziom obrzydliwosci na niektórych rysunkach.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline SynMałpy

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2015, 09:59:19 pm »
Jestem właśnie po lekturze trzeciego tomu. Cieszą mnie opinie, że po tych trzech częściach będzie tylko lepiej. Pamiętam, że oglądając anime, pierwsze odcinki były denne, ale potem, gdy zaczęło się dzieciństwo Gutts'a to aż do pokręconego nieziemsko finału było ekstra. No i na szczęście nie będzie tego elfa, który jest słaby jak paprykarz szczeciński.


Jedno pytanie: czy u was też tom trzeci jest jakoś źle wydrukowany? W pewnym miejscu ok. 20 stron jest powtórzonych.