Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 95756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2014, 07:04:51 pm »
Ja mam wrażenie, że te pierwsze strony każdego rozdziału są u nas lekko zjechane. Przeglądałem skany w necie i tam są one bardzo wyraźne, pełne szczegółów, czerń jest czernią, a w naszym wydaniu (przynajmniej w moim egzemplarzu) są one za mocno rozjaśnione, niewyraźne i zdecydowanie odstają od kolejnych stron. Tak ma być? Też tak macie? Nie wiem jak to wygląda w wydaniu japońskim.

Co do samego komiksu, to cóż - wreszcie mamy wersję PL :-)  Dodam tylko, że według wielu opinii (mojej też), pierwsze trzy tomy to te najsłabsze. Potem jest tylko lepiej. Szkoda, że na kolejny tom trzeba czekać do stycznia/lutego :-(

Offline AvengerGT

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 12, 2014, 07:32:24 pm »
Inuki, przecież w poprzednich postach była mowa o tych lekko "zjechanych" pierwszych stronach każdego rozdziału. Zrobili skan z kolorowych, przez co kontrastują jakością z resztą, które były pierwotnie czarno-białe.
Berserka jeszcze nie mam, ale zapewne efekt jest podobny do tego z "Hideout".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 12, 2014, 09:11:48 pm »

Berserka jeszcze nie mam, ale zapewne efekt jest podobny do tego z "Hideout".

No właśnie w Hideout nie było to widoczne. W Berserku jest to masakra powiem szczerze.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2014, 02:37:34 pm »
No właśnie w Hideout nie było to widoczne. W Berserku jest to masakra powiem szczerze.

Dokładnie; mam sporo mang w kolekcji i w żadnej kolorowe strony przerobione na czarno-białe nie wglądają tak tragicznie. Do tej pory takie strony zawsze mi się podobały, wprowadzały pewnego rodzaju urozmaicenie do standardowej kreski i NIGDY nie przeszkadzały. Te strony z Berserka wyglądają tragicznie, są niewyraźne, rozmyte i zbyt jasne. Niestety, nie jest to wina JPFu, ani mojego egzemplarza. Na forum wydawnictwa Waneko ten problem również został poruszony i w odpowiedzi przedstawiciel JPFu napisał, że jakość tych stron jest spowodowana  słabym materiałem źródłowym - u nas te strony są lekko poprawione, bo w wydaniu japońskim wygląda to niby jeszcze gorzej (to oni chyba tam nic nie widzą?). Ktoś też dał porównanie naszej edycji, do amerykańskiego wydania od Dark Horse i tam wygląda to lepiej niż u nas, ale za to jest większe ziarno (chociaż mi się to akurat podoba). No nic, mówi się trudno; mam tylko nadzieję, że w kolejnych tomach materiał źródłowy będzie lepszej jakości. To wprawdzie tylko kilka stron na tom, ale strasznie odstają one jakością od reszty :-/

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2014, 06:03:54 pm »
ja się rozczarowałem "Berserkiem"... strasznie mnie wkurza ten latający elf, no i w zasadzie to tutaj liczy się tylko sieczka -- spodziewałem się trochę więcej, chociaż pod sam koniec tomu jakby ciekawszy wątek został wprowadzony (tylko dlatego będę się w przyszłym roku trochę wahał, czy sięgnąć po kontynuację)

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2014, 08:20:26 pm »
ja się rozczarowałem "Berserkiem"... strasznie mnie wkurza ten latający elf, no i w zasadzie to tutaj liczy się tylko sieczka -- spodziewałem się trochę więcej, chociaż pod sam koniec tomu jakby ciekawszy wątek został wprowadzony (tylko dlatego będę się w przyszłym roku trochę wahał, czy sięgnąć po kontynuację)

Jak już pisałem, pierwsze 3 tomy są najsłabsze, bo w nich Guts głownie lata tylko z mieczem. Później zaczyna się jego historia, przeszłości i sporo ciekawych wątków, więc radzę zacisnąć zęby i przebrnąć przez te 3 tomy, bo potem jest tylko lepiej. Chociaż sieczka nadal jest obecna :-P

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 13, 2014, 08:31:25 pm »
Dzisiaj odebrałem nieco opóźnioną paczkę z gildii, a w niej m.in. Berserk. Jako, że miałem trochę czasu, zabrałem się do czytania i ... wsiąkłem. Naprawdę czyta się Berserka jednym tchem. A później pozostaje tylko niedosyt, że tak mało. Niedosyt tym większy, że z każdym rozdziałem opowieść staje się coraz ciekawsza, a kolejne fakty z życia Gutsa zostają bardzo umiejętnie odkrywane. Jeśli jest to "sieczka" jak napisał Tiall, to jest to "sieczka" bardzo ciekawa, intrygująca. Ja chce jak najwięcej takiej "sieczki" i to jak najszybciej.
Teraz jeszcze pytanka:
1) Skoro Ci "Apostołowie" są nieśmiertelni to w jaki sposób udało się Gutsowi zabić jednego z nich?
2) Gdy przeczytałem, że ten elf mówi, że nazywa się Puck to od razu skojarzyło mi się z dobrym duszkiem występującym w mitologii celtyckiej (z tego co pamiętam te duszki wystepowały też w "Śnie nocy letniej). Czy moje skojarzenia są słuszne?

BTW Skoro udało się wydać "Berserka" to mam nadzieję i na "Oldboya" w przyszłości.

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2014, 09:37:06 pm »
1) Skoro Ci "Apostołowie" są nieśmiertelni to w jaki sposób udało się Gutsowi zabić jednego z nich?

Apostołów idzie zabić, spokojna głowa :-) Nie pamiętam jak to dokładnie było przetłumaczone (nie mam teraz jak sprawdzić), ale ten z pierwszego tomu w pewnym momencie mówi coś w stylu "żaden człowiek nie może mnie zabić" - a Guts zwykłym człowiekiem przecież nie jest. Berserka czytałem kilka lat temu, skończyłem na tomie 23 bodajże i wszystkiego już dobrze nie pamiętam (można powiedzieć, że z polską edycją zaczynam tą przygodę na nowo), ale radzę czytać dalej, bo ten kamyczek z końcówki pierwszego tomu dużo o Apostołach nam powie :-)

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 13, 2014, 09:39:54 pm »
Berserka czytałem kilka lat temu, skończyłem na tomie 23 bodajże i wszystkiego już dobrze nie pamiętam (można powiedzieć, że z polską edycją zaczynam tą przygodę na nowo), ale radzę czytać dalej, bo ten kamyczek z końcówki pierwszego tomu dużo o Apostołach nam powie :smile:

Nawet nie sądziłem, że Berserk to taki tasiemiec! Na wiki jest informacja, że ma już 37 tomów. Gdzie ja te wszystkie mangi pomieszczę? To jest dopiero zagadka.

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2014, 09:45:40 pm »
Apostołów idzie zabić, spokojna głowa :smile: Nie pamiętam jak to dokładnie było przetłumaczone (nie mam teraz jak sprawdzić), ale ten z pierwszego tomu w pewnym momencie mówi coś w stylu "żaden człowiek nie może mnie zabić" - a Guts zwykłym człowiekiem przecież nie jest. Berserka czytałem kilka lat temu, skończyłem na tomie 23 bodajże i wszystkiego już dobrze nie pamiętam (można powiedzieć, że z polską edycją zaczynam tą przygodę na nowo), ale radzę czytać dalej, bo ten kamyczek z końcówki pierwszego tomu dużo o Apostołach nam powie :smile:

Właśnie tak się domyślałem, że te sztuczki które Guts robi z krwią i ten jego znak czynią z niego istotę magiczną (zresztą elf też o tym mówi). Mnie tylko trochę niepokoi, że pewnie jeszcze długo przyjdzie czekać na odpowiedzi na niektóre pytania. Jak dobrze pójdzie to za 10 lat może dogonimy oryginał :smile:

Offline Dembol_

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 13, 2014, 09:48:39 pm »
Apostołowie są śmiertelni. Jeśli gdzieś jest napisane, że nie są to pewnie wynika z obecnej wiedzy postaci lub pychy samych apostołów. Dawno nie czytałem, więc nie pamiętam takiego stwierdzenia. Puck to najnormalniejszy w świecie elf inspirowany mitologią. Zresztą najróżniejszych kulturowych inspiracji w Berserku jest masa. Dawno dawno temu popełniłem na ten temat artykuł. Kiedyś go pewnie odświeżę w oparciu o moją obecną, dużo szerszą, wiedzę.

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 13, 2014, 10:40:15 pm »
Apostołowie są śmiertelni. Jeśli gdzieś jest napisane, że nie są to pewnie wynika z obecnej wiedzy postaci lub pychy samych apostołów.

To jeden z apostołów w pierwszym rozdziale wspomniał o tym, że jest nieśmiertelny.

Puck to najnormalniejszy w świecie elf inspirowany mitologią.

Nie taki "najnormalniejszy". W końcu ma skrzydełka :smile:

Offline peta18

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2014, 05:44:05 am »
Jak dobrze pójdzie to za 10 lat może dogonimy oryginał :smile:
Autor Berserka cos nie spieszy sie z kolejnymi tomami, mial jakas strasznie dluga przerwe. Wydawca go pogania zeby skonczyl. JPF deklaruje ze od nowego roku srednio 1 tom raz na 1-2 miesiace. Dogonimy oryginal duzo szybciej!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2014, 06:42:12 am »
JPF deklaruje ze od nowego roku srednio 1 tom raz na 1-2 miesiace. Dogonimy oryginal duzo szybciej!

Bardzo bym chciał. Takie tempo 6 lub więcej tomów na rok byłoby idealne. Przy dłuższej przerwie w zasadzie zapomina się o czym był poprzedni tom.

Offline maximumcarnage

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2014, 10:27:38 am »
Kilka słów na temat Berserka

(Recenzja) Berskerk #1



Kompletnie się nie zgadzam z tymi zarzutami odnośnie Pucka. To jest jedyna postać wydobywająca z Gutsa ludzkie uczucia. Świetny, humorystyczny przerywnik, powodujący złamanie schematu. Dla mnie jest to wisienka na torcie.

 

anything