trawa

Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 95755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Berserk (Kentaro Miura)
« dnia: Sierpień 10, 2014, 10:16:41 am »
Kilka informacji na temat wydania:

Cytuj
-BERSERK będzie w formacie A5 z obwolutą.
 -wydanie zawierać będzie trochę ponad 200 stron.
 -Zrezygnowaliśmy z łączenia w omnibusy (podwójne tomy) ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na przyspieszenie wydawania (omnibusy wychodziłyby co 4 miesiące, a wydanie zwykłe będzie co 2). Dodatkowo byłby to większy wydatek dla Was "na raz".
 -Aby urozmaicić serię seinen, która zostanie zdominowana przez BERSERKA, co jakiś czas wprowadzimy serie, które mają po 1-3 tomy (tak jak np. Hideout, czy Goth). Już zaczęliśmy rozmowy na temat tych serii ze stroną japońską.
 -BERSERK pierwotnie miał zacząć wychodzić od początku 2015 roku, jednak wyjątkowo tom 1 pojawi się w październiku, kolejne dopiero od stycznia 2015 będą regularnie co 2 miesiące.
- BEZ CENZURY, manga +18

Tłumaczył będzie Paweł Dybała, premiera pierwszego tomu na MFKiG co świadczy o tym, że JPF będzie też chciał mocniej w target komiksiarzy uderzyć.

Offline peta18

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2014, 10:24:44 am »
Skoro to juz oficjalne to moge zaprezentowac robocza polska wersje okladki:


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2014, 10:46:44 am »
Kilka lat temu powiedziałem kumplowi na jakimś konwencie, że prędzej się ożenię niż u nas "Berserka" wydadzą, no i masz ci los - myliłem się, a on przed chwilą mi o tym przypomniał :-) Ciekaw jestem co zdecydowało o wydaniu tego tytułu? Tyle lat JPF się wzbraniało i mówiło, że ten tytuł się u nas nie przyjmie. W dodatku "Japan" od Hanami też się jakoś specjalnie nie sprzedał. Ciekawe, ale grunt, że wreszcie będę miał tą mangę na półeczce :-) Trochę nie podoba mi się czcionka na okładce, ale pewnie po 2-3 tomach człowiek już przywyknie. Jeżeli ktoś się nadal waha, to niech się nie obawia - to jedna z najlepszych mang jakie kiedykolwiek powstały. Wprawdzie pierwsze 2 tomy mogą się wydać średnie, ale dalej jest już epicko. I jeżeli komuś nie podobało się anime (tak jak mnie), to też niech się nie obawia - manga jest 1000 razy lepsza. W dodatku kreska to istne MISTRZOSTWO; dobrze, że będzie format powiększony. Teraz tylko muszę przystopować z "Nowym DC Comics", ale mówi się trudno - "Berserk" jest tego wart :-) I jak liczyłem, to dobrnięcie do obecnego, 37-ego tomu zajmie JPF dobrze z 6 lat (zakładając, że nie będzie poślizgów), więc do tego czasu autor pewnie kilka rozdziałów stworzy.

Offline xShen

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2014, 01:02:16 pm »
Mnie tylko martwi że autor wydaję kolejne chaptery nieregularnie, nie wiadomo czy w ogóle mange skończy. To mnie właśnie zawsze zniechęcało do tego tytułu, ale skoro wychodzi w Polsce, to kupie.

Offline Fau

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2014, 01:22:29 pm »
Nie czytuję mang, ale Berserka już zamówiłem. Jestem wielkim fanem Dark Souls, a Berserk był inspiracją dla twórców gier z tej serii (inspiracją ocierającą się momentami o "kopiuj-wklej").

Offline Kubusk

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2014, 01:39:15 pm »
Jestem wielkim fanem Dark Souls, a Berserk był inspiracją dla twórców gier z tej serii (inspiracją ocierającą się momentami o "kopiuj-wklej").

Jakieś uzasadnienie, czy tylko tak sobie piszesz, żeby pisać?

Offline Fau

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:10:04 pm »
Jakieś uzasadnienie, czy tylko tak sobie piszesz, żeby pisać?

Proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=l-uuR9B1gjQ

Nie wiem, po co z twojej strony ta agresja: nie napisałem, że jest to plagiat, a właśnie "inspiracja ocierająca się momentami o "kopiuj-wklej".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2014, 02:14:21 pm wysłana przez Fau »

Offline xShen

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:14:56 pm »
Sporo na siłe, hydra, smoki czy postawa szermiercza, serio, nigdzie poza berserkiem tego nie było.  :lol:

Offline Fau

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:24:18 pm »
Dobra - najlepszy przykład:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8ti0cZP4l1ro156wo1_1280.jpg

Nie emocjonujcie się tak jednym zdaniem. Poszukajcie w necie dyskusji na temat "Czy Dark Souls zżyna z Berserka". Są bardzo skrajne opinie. Ja skłaniam się ku temu, że czasami ociera się (pogrubienie i podkreślenie nie są tu przypadkowe) to o kopiuj-wklej. EOT

Offline adro

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:48:45 pm »
Oczywiscie biore, ale liczylem na miesieczny cykl wydawniczy, tym bardziej ze Berserk sklada sie jak na razie z 37 tomow.(to dosc sporo materialu do wydania)
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kubusk

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2014, 09:38:02 pm »
Dobra - najlepszy przykład:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8ti0cZP4l1ro156wo1_1280.jpg

Nie emocjonujcie się tak jednym zdaniem. Poszukajcie w necie dyskusji na temat "Czy Dark Souls zżyna z Berserka". Są bardzo skrajne opinie. Ja skłaniam się ku temu, że czasami ociera się (pogrubienie i podkreślenie nie są tu przypadkowe) to o kopiuj-wklej. EOT

Czyli najlepszym przykładem nie jest pewien fragment gry, tylko okładka edycji specjalnej - takiej "inspiracji ocierającej się o kopiuj - wklej" się spodziewałem.

A co do filmiku na YT - 2:42 - WTF :D?

Offline peta18

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2014, 08:46:41 am »
A moze tak?  :badgrin:



Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adam and arluk

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2014, 02:33:02 pm »
Czy któryś z forumowiczów mógłby mi napisać o czym jest manga, czego się po niej spodziewać, do kogo jest skierowana, itp???????

Offline budyn2h

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2014, 02:47:42 pm »

Offline Shirosama

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2014, 01:15:03 pm »
Czy któryś z forumowiczów mógłby mi napisać o czym jest manga, czego się po niej spodziewać, do kogo jest skierowana, itp???????
Manga fantasy, a dokładniej dark fantasy, polegająca w głównej mierze na walkach. Bardzo wciągająca, a zarazem chwilami skrajnie brutalna (są nawet gwałty).

Skierowana do dorosłego widza.

 

anything